Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Define Nasıl Bulunur

Define Nasıl Bulunur; Her insanının rüyasıdır define bulup zengin olmak ve rahat yaşamak. Hatta bazı kişilerde bu hastalık haline gelmiştir. İşini gücünü ailesini bir kenara bırakıp memleket; memleket dolaşanlar vardır. Bu uğurda iflas eden bir çok insan tanıdık; kalan sadece sırtındaki bir ceketti onunda iç cebinde yırtık pırtık bir define haritası. can çıkar ama huy çıkmak sözündeki huyu biz definecilerde bulduk.

İşin aslına bakılırsa Define bulmak için mitoloji; ölü gömme gelenekleri; mimari yapılar ve benzer birçok konuda bilgi sahibi olmak gerekir. İlk önce define nedir define işaretleri nasıl çözülür;  bunu bilmek lazım.  Biz define sohbeti olarak; define konusunu enine boyuna masaya yatırıp; web ağlarımız aracılığı ile definecilere tam destek vermekteyiz.

Definecilik işinin olmazsa olmazlarından biri define işaretlerinde çözüm beceriniz olmasıdır. Bulduğunuz define işaretine aval aval bakarak define bulmanız imkansızdır; İşaret nasıl çözülür; tüm define konularıyla alakalı bilginiz yoksa hiç uğraşmayın bu işin sonu hoca hikayeleri ile sonuçlanır. yok cinler defineyi kaydırdı; yok efendim malı vermiyorlar; vay efendim tılsımı çözen hoca lazım gibi bir yığın safsata hikayelerin kurbanı olursunuz.

Bu işte öncelik fizik kurallarıdır, gözünüzün gördüğü mantığınızın kabul ettiği adımlarla hareket etmelisiniz. 1. kural kazı için seçtiğiniz nokta doğal dağ yapısı olmamalıdır, kazılıp tekrar doldurulmuş zemin orijinal dağ yapısına göre daha kolay kazılır bu en basit örneğimizdir bunu dahi dikkate almadan ana dağı doğal kayaları kırıp döküp saçma sapan kazılar yaparak ben defineciyim denilmez.  siz defineci değil hayalci-sinizdir.

Define Nasıl Bulunur En Basit İp Uçları

1- Altın yada mezar olan yerlerde bitki örtüsü zayıf olur,  bunun nedeni altındaki siyanür ve cesettek yağ oranı toprağın a tabakasına vurduğunda bitki normalin altında gelişir hatta hiç olmadığı zamanlarda görülebilir.

2- Toprak zemine dikkat edin kazılıp tekrar doldurulan yer kendini belli eder  yüzeyden anlamasanız bile en fazla 30 cm kazdıktan sonra burası doğal dağ burası kazılıp tekrar doldurulmuş hafif kaba duruyor gibi basit ip uçları ile rahatça anlayabilirsiniz.

3- İşaretlerin akıntı tarafını görmüyor-musunuz, neredeyse her define işaretinin yön veren çıkıntısı yada akıntısı vardır bunu bir kaç basit denemelerle rahatça ayırt edebilir ne tarafa gideceğinizi kolayca anlayabilirsiniz.

4- Biraz bilgin olacakki dedektör size katkı sağlayacak; bazı defineciler vardır alır dedektörü dağ bayır yürü Allah yürü buda çok yanlış yukarıda verdiğimiz bilgiler  define bulmada öncelik gerekli olan bilgilerdir  dedektör  ile verdiğimiz bilgileri birleştirirseniz o zaman defineye yaklaştınız demektir. sıfır bilgi ile dedektör size katkı sağlamaz işinizi şansa bırakmış olursunuz.

5- Daha işe başlamadan hocalarla iş birliği kurmayın hocalar bu işin son evresinde gerekli olur oda doğru yerde  kazı yaptığınıza eminseniz gerçekten meblağa ulaşamıyorsanız o zaman hoca gereklidir, daha yolun başında define işareti bulmadan, yer tespiti yapmadan,  eline kazma kürek alıp kazıya başlamadan hadi hocaya gidelim tamamen yanlış karardır. Helede egosu yüksek bir hocaya denk gelirseniz sizi yanlış bilgilerle oyalar durur.

6- Ekip olmalı hemde sağlam ekip, bazı defineciler çok triplidir; 2 kişiden fazla kazıya gitmez, bir defa 2 kişiyle ne bilebilir ne kadar yer kazabilirsin yüzeyde zaten bir şey kalmadı en az 2-3 metre kazarak defineye ulaşacaksın  fazla tribe gerek yok; ekibi güçlendirmelisiniz bu şekilde değil define nal bile bulamazsın.

Evet arkadaşlar ne anlattık ne anladınız bilmiyorum ama bu işin olmazsa olmazlarından biri bilgi birikimi ve iyi bir ekiptir; köyden 2 arkadaş olup gece kaçak gidilen kazılar  define bulmaz bolca hikaye bulursunuz; onuda anlat anlat bitmez.

ETİKETLER:
Yorumlar

  1. yaşar dedi ki:

    arkadaşlar bana bir konuda yardımcı olurmusunuz eğer yardımcı olacak varsa cevap versin lütfen bilgi paylaştıkca güzeldir

  2. Hakkı dedi ki:

    Merhaba ben bir kılıç ve kılıcın başında yıldız olan n bir taş buldum .bide kılıcın yanında f harfi var Ne anlama gelir

  3. Aydin dedi ki:

    Menderes bey aydinliyim bir konu danisacaktim birebir gorusmek isterim