Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Baston ve Asa Define İşareti

Baston ve asa direk son noktayı verir her hangi bir insan figüründe elinde asa yada baston varsa bu nereye gideceğinizi direk verir  ucu yukarı bakar şekilde ise karşıdaki zirve tepeyi vermektedir eğer aşağı bakar şekilde ise  bu aşağı doğru gidilmesi gerektiğini söyler. Gittiğiniz yer son noktadır ek işaret yada yardımcı işaret aramanıza gerek yoktur meblağı buradan alırsınız. bu her asa için geçerlidir bir papazın elindeki asa, bir çobanın elindeki asa aynı işlevi görür.

Diğer: Kabartma olarak yapılmış baston işaretleri, bulunduğu bölgenin haritası gibidir. Eski bir yolun güzergahını vermiş olabilir. Bu istikamette baston kıvrımında doğaya aykırı farklılıkları iyi derecede gözlemlemeliyiz. Ayrıca baston işareti, mağaranın veya tünelin şeklin-ide vermiş olabilir. Bu durumda ise yakınında mağara olma olasılığı olan kayalıklarda kapatılmış alanları,önleri tıkanmış alanları kontrol etmeliyiz. Doğal görünen kayalara-da özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz. Diğer: Baston İşaretinin ucunda murç izi varsa gömü bu noktadadır, tam altına doğru inmeniz gereklidir.

Asa bir çobanın elindeyse bu dinsel motif olabilir. bir dönem hz. İsa’nın Allah’ın çobanıdır insanlarda birer koyundur inancı vardır. bu sebepten dolayı çoban ve koyunları motifi bununla alakalıdır.

Baston ve Asa Define İşareti

Asa ve baston varsa boyunu ölçün. örnek olarak 1 metre geldiyse 7 ile çarpın; 70 metre asa karşısına doğru gidin. ön düz alan ise bu sistem uygulanabilir. ön düz değilse bu geçerli olamayabilir.

Asa düz baston kıvrıktır. asa düz gitmenizi söyler, baston ise kıvrımdan bahseder. yol yada dere kıvrımları olmak üzere dağın kıvrımlarınada bakılmalıdır..

Yorumlar

  1. Fatma dedi ki:

    Aradığım bu değil