Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Aslan Define İşareti Yeni Bilgiler

Aslan Define İşareti Yeni Bilgiler; Aslan kralı simgeler değerli define işaretidir, kral mezarıdır. Kabartma aslan genelde kaya mezar tipidir, heykel şeklindeyse bu yığma mezara daha yakındır.

Aslan Define İşareti Yeni Bilgiler

1- Aslan işareti ayakta ise aslanın baktığı yerde pençe izi aranız.  Bu pençeler kaç tırnaklı ona bakın, uzun tırnak ile kısa tırnak malın yerini verir.

2- Aslan ayakta yada oturur anıt şeklinde yapılmış  ise, burada bir tümülüs vardır. Tümülüs kral mezarıdır,  genelde aslanın arka tarafında olur.

3- Aslan ve boğa (öküz) aynı mantığı içerir. Kartalda benzerlik gösterir, lakin bire bir aynı değildir. Aslanlar her daim kral mezarıdır,  genelde kaya mezar yada oda mezardır,  yüklü miktarda hazinesi olur.

4- Aslan olan kaya araştırılmalıdır,  genelde girişe yakın olur girişin bekçisi gibidir. Bazen aslan olan kaya kapak  yada kapıdır,  devirince giriş açılır.

5-  Aslan oturmuş vaziyette ise mezar altındadır. Bunun girişi aslanın baktığı yerde bazen hemen altında yada önündedir.

6- 2 aslan birbirine bakar vaziyette ise bu kaya mezarına işarettir. Bu mezar kral mezarıdır, genelde çok odalı kaya mezarıdır, ilk giriş ana oda; burada kral yatar  içerideki  küçük kapılardan yan odalara geçilir. Burada kralın ailesi vardır, en değerli olanı girişteki büyük odadır yüklü miktarda hazine bu odadan alınır.

7-  Aslan saldırır vaziyette ise genelde kabartma işarettir, bunun mezarı ana kayada kaya mezarı verir.  Girişi kasık boyunda kapısı vardır. Genelde açılmış mezardır.

8- Aslan ayakta kuyruğu dikelmiş vaziyette ise burada bir oda mezarı vardır. Bu odaya uzun geçitli tünelden geçilerek varılır, genelde dağın altına inen bir tünel şeklidir.  Oda kubbeli mimari yapıya sahiptir çok değerli mezardır, yüklü miktarda altınları ve krala ait eşyalar buradan alınır.

9- Aslan kafası varsa burası genelde ören yeridir. Bu aslanın gövdesi kral kapısında resmedilmiştir. Aslan kafası ana kayada kayaya yapışık ise bu aslanın burnunda birde halka vardır.  Bu aslan tam olarak mezara bakar vaziyettedir.  Bu figür öküz başı ile benzerlik gösterir.

Aslan Define İşareti Yeni Bilgiler Devamı

10- Aslan yatmış uyur vaziyette ise mezarın tam üstünde demektir.  Altta ya kaya mezarı yada ana kayanın altında oda mezarı vardır.

11- Aslan kral mezarıdır genelde mezara yakındır.  Bu bölge aslanın koruması altında olup  kapalı mağara girişini verir. Mağara girişinde başka bir aslan işareti, içerideki aslan daha iri yapılı ise, iri yapılı aslan yan bakıyor, burada bir istavroz. vardır. İstavrozun yanında bir ustura işareti varsa burası büyük tuzak vardır.

12- Çeşme yanında aslan varsa dere aşağı inilir.  Ana kayada mezar vardır. Bu mezar dünya durdukça durur. çok büyük ve görkemlidir. Burada 3 nal işareti, 1 sofra taşı ve 1 aslan daha vardır.  Bu aslan sofra taşına bakar vaziyettedir; buranın parası sofra taşının altındadır. Burada 2 yer daha olup diğerleri tılsımlı ve tuzaklıdır.

13- Alt resimdeki aslan gibi heykel şekindeyse bunun arka tarafı yada ön tarafına bakın. Orada tümülüs türü yığma olmalı, işte burası aslanın mezarıdır.

14- Aslan mezarında mutlaka oda vardır, genelde tek odadır. Odaya girdiğinizde mezar çevresinde bolca ölü hediyesi bulunur. Aynı şekilde krala ait eşyalar vardır, bunların çoğu altın yada altın kaplamadır. Bazı kral mezarlarında yüklü miktarda altında bulunduğu olmuştur. Buradaki en değerli eşya kuşkusuz kralın tacıdır.

Aslan Define İşareti Yeni Bilgiler

Aslanlı yol, Aslanlı kale, Aslanlı tiyatro. Evet aslan eski ören yerlerinin hepsinde vardır. Lakin ibadet yerlerinde olmaz. Yani aslan bir papaz mezarı değil ya statü yüksek general mezarıdır yada kral mezarıdır Aslan dinlerle ilişkili değildir. Hiç bir şekilde dinlerin sembolik dilini yansıtmaz.

Yorumlar

 1. Ali fuat aydın dedi ki:

  Hocam aslan kafası üstünde fincan aslanın pençe altında balık var tam bir açılım yazarsanız size de iyiligim dokunur

 2. İbrahim dedi ki:

  Hocam iki alsan kabartma ve bir kartal var ana kayada aslanlar bir birbirlerine sırtlarını dönüşler kartal ise aslanın önünde sol kolunu göğsünu kapatmış bunun anlamı nedir bilgi verirseniz sevinirim

 3. MendereS dedi ki:

  Bunun eşkiya işareti olması lazım. Fincan kaç adet ? fincan dediğin gerçekten fincanmı yoksa sunakmı bunları bilmez lazım. Sunaksa balık burada haç görevi üstlenir, burada kral mezarı vardır. Eğer fincan gerçekse o zaman eşkiya işidir balığın üzerinde çalışma yapmak gerekir.

 4. Ayhan dedi ki:

  Hocam çift aslan heykeli var arkasında diz boyu mağara girişi var kral mezarı anlattığınıza göre yardımcı olurmusun tuzak varmıdır

 5. Atakan ayhan dedi ki:

  Selam ben bi kayalıkta erkek aslan kafası gördüm kayalık yükseklik olarak 15mt yüksek likteydi kayalık önünden cay geciyor. karşı taraf ormanlık alan sayılır acaba ne anlama geliyor vereceginiz bilgi icin şimdiden teşekkür ler

 6. İbrahim dedi ki:

  Hocam aslan heykeli oturur vaziyette sol tarafına bakıyor sağ pençe si önünün de neyapmak lazim

 7. Okan dedi ki:

  Aslan sadece kafası var ileri bakar vaziyette ve ağzı açık şekilde kayayı otulma şekliyle yapılmış ne anlam içerir acaba

 8. Yusuf dedi ki:

  Hocam metal aslan kafası yanınada fincan fincanın icindede küçük cam gibi taşlar var

 9. muharem dedi ki:

  merhabalar,yeni yiliniz kutlu olsun,aslanin sag gozunde carpi ve ucgen karisimi isaret ne anlama gelir acaba

 10. Turan dedi ki:

  İki etrafında akarsu olan kayada aslan kafası,baktığı yerin 25,30 m illerisinde artı işareti olan üçgen şeklinde bir taş var bişey çıkarmı, varmı

 11. Anonim dedi ki:

  Aslanlı heykelin önünde su da varsa bu mâl nerseindedir