Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Salyangoz ve Kurbağa Define İşareti Tüm Anlamları

Salyangoz taşlar arasında yaşadığı için çevrede parça taşlardan oluşan öbek aranmalıdır bu öbek put ile nişanlamış olup taşlar

Salyangoz taşlar arasında yaşadığı için çevrede parça taşlardan oluşan öbek aranmalıdır; bu öbek put ile nişanlamış olup taşlar arasında farklı olanlar vardır.

Diğer anlam: Aşıkların mezarını ifade eder genelde bayan mezarıdır narin ve duygusal olan bakire aşıkların mezarı aranmalıdır.

Diğer anlam: Mevsimsel yenilenmenin, yani yeniden doğuşun bütün devirlerde simgesi olmuştur. Daidalos tarihte ilk defa sarmal özellikler taşıyan ve labirent biçimli bir sarayı plan halinde kralına sunan kişidir. Kral bu plandan çok memnun olur ve hemen inşasını ister.

Esrarlı yaşamlarıyla ya da devlet gücünün korunmasıyla alakalı olan insanlar arasında daha sonraki dönemlerde labirentli yerleşimlerin yapılması büyük ölçüde yaygınlaşmıştı. Bu yapılar bazen yeraltında labirentler biçiminde, bazen de yer üstünde sarmal odalar ve dönemeçli biçimlerde yapılıyordu.

Labirent yapılara günümüzde definecilik yapanlar tünel veya yeraltı şehri de demektedirler. Evlerde bu sembolün görülmesi yaygın değildir. Sadece arazi ortamlarında salyangoz işaretiyle karşılaşmak mümkündür. Bu durumda işaretin bulunduğu mekanın hemen yakınlarında doğal görünümlü bir kaya, bir su kuyusu veya yükseltili ya da çökük bir alan yer altına inen giriş noktasının başlangıcı olacaktır. Bunun aranması gerekir.

Kurbağa Define İşareti Anlamı

Kurbağa parası derede olur, dere kesin sulu deredir, bu derenin kazan yapan yeri varsa orası ana malın yeridir, hediye kurbağaya yakın olup bir sıçrama mesafesindedir.

Diğer Görüş: Kurbağa yaşayanların ve ölenlerin arasındaki bağlantıyı sağlar, bulunduğu yerdeki su şifalı su olarak kabul edilir, burası bazen ölü yıkama yeri bazende ölülerle iletişim kurma yeri olarak kullanılır.

Diğer görüş: Kurbağa işareti nadir bulunan işaretler arasındadır, antik çağda kurbağa ölçülemeyen sonsuzlu temsil eder, işaretin bedeni düz yada bombeyli şekilde yapılmışsa anlamları değişiktir. kurbağa işaretini bulduğumuz noktada ilk dikkat etmemiz gereken nokta kurbağanın zıplama mesafesinde yuvarlak taş olup olmadığıdır, varsa önce bu taşta işaret aranır, işaret yoksa taşın 1 metre kadar altına bakılır.

Yine kurbağa işareti varsa işaret dere içinde olur, derenin karşı tarafında kayalıkların içinde kasa vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.