Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Uydudan Define Yeri Tespiti Yalanı

Merhaba arkadaşlar; Bu konuda uydudan define yeri tespit ettiklerini iddia edenlerin yalanlarını deşifre etmek için yazıyorum.

Öncelikle şunu belirtelim. Şu an uydudan yerin altını görebilecek her hangi bi teknoloji yoktur. Konunun hepsini okumak istemezsiniz diye şunu hemen yazayım.

Sakın uydudan define yeri tespit ettiklerini söyleyenlere inanmayın. Para talep ederlerse kesinlikle vermeyin.

Değerli arkadaşlar uydudan Google Earth ile resimler çekilebilir, bu resimler net değildir, resimleri netleştirmek için çeşitli programlar kullanılmaktadır. bunların en bilineni surfer’dir.

  • Surfer 2D ve 3D yüzey Haritalama Programı
  • RockWorks, Jeolojik, Madencilik ve Petrol İçin 2D ve 3D haritalar
  • OpendTect Programı,
  • PetraSim TOUGH2 Jeotermal Sistemler
  • Strater
  • Grapher
  • UP42

Bu programlar yüzey haritalama ve netleştirme programlarıdır. Her biri farklı kategorilere hizmet eder. Bu programlar yada benzerleri ile Google Earth resimlerini renklendirerek yerin altında define olduğunu söyleyenler var. Bu mümkün değildir. Hatta bunu ücret karşılığı yapanlar var. Siz siz olun sakın bunlara para kaptırmayın.

Şimdi sizlere bu programlarla neler yapılabildiğini göstereceğim. Alttaki 2 resmi iyi inceleyin.

Gördüğünüz gibi Dünyadaki her hangi bir kıta üzerinde çalışılarak neler yapılabiliyormuş

Uydudan define yeri bakanlar muhtemelen sizden google haritaları koordinatlarını isteyecek. Yada sizin çektiğiniz bir resim üzerinden çalışma yapar.

Bu resmi yukarıda yazdığım programlara atıp, bazı yerlerine kırmızı, bazı yerlerine yeşil modelleme yaparak burada define var diye kandırmaktadır.

Bu programları hobi amaçlı kullanan bir çok defineci var, onlar vakit geçirmek için kendilerine bir uğraş bulmuşlar. Bende onlardan biriyimdir.

Lakin bu işin nasıl yapıldığını öğrenen bazı insanlar hemen kafaları üçkağıtçılığa çalışıp, uydudan define bakıyoruz diye insanlardan para talep ettikleri iyice yaygınlaştı. Bu sebepten dolayı uyarma gereği duydum. Tekrar söylüyorum, uydudan define bulmak mümkün değildir.

Bu programlar yüzey modelleme yazılımlarıdır. Uzmanlar tarafından kullanılır. Bir çoğu lisanslıdır, Lisans ücreti 2.000 dolar civarlarındadır. Çokta değerli programlardır, içlerinde işinize yarayacak olanlar vardır.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, başka bir makalede görüşmek üzere esen kalım.

Yorumlar

  1. Vedat dedi ki:

    Hem yalandır yiyorsun hemde içlerinde işinize yarayacaklarda var diyosun nasıl Bi tezat durum anlamadım