Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Tapınak Şövalyelerinin Hazinesi, Definecilerin Yorumları

Tapınak Şövalyelerinin Hazinesi, Definecilerin Yorumları

Sorum Tapınak Şövalyelerinin Hazinesi. Tapınak şövalyelerinin Türkiye’de sakladığı on hazine dolu gemi nerededir. Bilgisi olan var mı.

Soruya Verilen Tüm Cevaplar

Biri Erzurum’da idi kaçtı yurt dışına yakalasaydık parçalarına ayıracaktık.

Diğer Cevap

Geçtiğimiz sene bir ortamda bu konuya vakıf olduğunu söyleyen birine denk gelmiştim. Kriptolu bir haritanın elinde olduğundan bahsetmişti. Bölgenin de Karadeniz tarafında olduğunu.. Birazda başka olaylardan bahsetti.. bana gizem yaratmaya çalışıyor gibi geldiğinden söylediklerine çok kulak asmadım.

Balıkesir

Tapınak şövalyelerinin mekanı Balıkesir’dedir, buraya girmiş çıkmış bir tanıdığım var.

Muş

Biri Muş’ta.

Bu Konu Televizyonda Yayınlandı

Konu doğru. Televizyonda yayınlandı. Mantıklı bir kaç yer var. Hatta bu yerde gemi resimleride var.. Kapalı şu anda güç yetmez bakalım çalışma olursa yeri belirtirim.

Büyük Çekmece Gölü

Büyük Çekmece gölünü ve Tüp geçit projesini takip ederseniz, tapınak şövalyeleri hazinesine giden yolu ve bu hazineyi alacak tek kişiyi bulursunuz!. Sonra bu hazine efsane değil gerçektir! Lozan’ın gizli maddeleri var. Boğazda üst geçit az gelir alt geçit olmalı hikayesi ipek yolu falan filan hikaye! Yolun nereye çıktığı belli! Ümidimiz Şahıslara değil Ülkeye katkı sunmasıdır!

450. Kilo Tuğlanın Sarıya Boyanması

Bazen küçüklerin verdiği mutluluk büyüklerin bela ihtimalinden çok iyidir. Ve bazı şeyler ebediyete kadar gizli kalmak zorundadır.. Ha yok ben yürek yedim giderim denirse. Gerçekten daha yolun üçte birindeyken, kulağına gamet okunmuş gibi telsiz sesleri gelir.. Örnek; büyükada Rum yetimhanesi.. havran mağarası. Dülük baba mağarası. Altın beşik mağarası. Efes. Bergamo’n. Tüm tescilli Tümülüsler. Mersin ilçeleri. VS gibi gibi. Ha unutmadan kimsede birini kandırmak için 450. kilo tuğlayı sarıya boyamaz. Altının özgün ağırlığını bilen yada külçe altını eline alma şerefine nail olan bilir. Gibi. Şeyler

Büyükçekmece Gölü

Büyükçekmece gölü, daha göl (lagün) değilken, açık bir körfez olduğu zamanlarda gemilerle malları taşıyıp yarım Burgaz mağaralarına gömmüşler diye anlatılır. Olay sanırım batı romanın yakılması zamanları hazinenin doğu Roma ya taşınması işiymiş. Takribi yılları M.S. 452 yılları. Attila’nın Roma’nın kapısına dayanma zamanları olabilir. Eğer böyle bir altın taşıma olayı olmuşsa, anlaşmadan ve işler düzeldikten sonra geri götürülmüş olmalı. Ama geri taşınmamış da olabilir. Çünkü 495’te Batı Roma yıkılıyor. Bütün malzeme doğu Roma’da mı kaldı acaba… Bir komplo teorisi daha atayım. 1204 yılında doğu romanın, haçlı seferi sırasında işgal edilip, İstanbul’daki tüm heykel altın ve hazinenin Avrupa’ya götürülmesi acaba bu altınların intikamı mıydı? Bundan başka bir de ikinci dünya savaşı sırasında trenlerle getirilen altınlar var. Zeytinburnu istasyonunda trenlerden indirilmiş. Ve yakındaki Kızılay binasının bahçesine gömüldüğü de anlatılır…

Vatikan’ın Teklifi

Şu an Vatikan’ın Türkiye’ye bir teklifi var. Tek bir projenin durdurulması karşılığında, başka yerde 4 aynı projenin fonlanması, ayrıca dış borçların ödenmesi gibi şeyleri içeriyor! Lakin bu teklif kabul edilmedi diye biliyorum!

Bahsi geçen Hazinenin olduğu bölge için dünya Hristiyanları ayakta Hatta bir kısım Yahudiler dahil, Ülkemizde iç ve dış huzursuzlukların asıl nedenide bu. Evet Suriye ve Ortadoğu her ne kadar gündemde olsada asıl perde arkası bu hazine var.!

Evet Woyvoda imzalı yerlere barajlar yapıldı.. Vatana katkısı var yada yok tartışılır. Ama bu kez iş çetin! Büyük Çekmece ve çevresindeki gelişmeleri takip ederseniz olay nereye gider anlarsınız!. Boğaz çok büyük ve tamamen batık gemilerle dolu ve tek bir hat.

Kısacası Define ve Hazine avı bizler için yasak olsada bu kanunlar sıradan vatandaş için. Büyük balıklara yem atıldı oltalar çekiliyor. Çapınıza bakmadan böyle yerleri aklınızdan geçirmeyin zira bir gecede hayata Elveda der gidersiniz.

Bakın Adnan Oktar denen adama 1400 yıllık Tevrat için gencecik bir defineciyi harcadı gitti. Daha bir yıl oldu. Adnan denen kişi bu işlerin son zinciri.

Hem farz edelim dünya sırtını döndü gidin alın dedi size sanıyor musun uz gücünüz yetecek? Aklının kesmediği ağaca tırmanırsan kendini yerde sırt üstü bulursun.

Zeytinburnu

Doğma büyüme Zeytinburnuluyum, bu anlatılanları duymuştum. Bana göre altınları salkıyacakları tek yer Zeytinburnu istasyonuna çok yakın yer olan Yedikule zindanlarının hemen yanındaki eski gaz fabrikası. Osmanlıdan kalma binalar hala orada durmakta. Ve eski raylar fabrikanın içine kadar gidiyor. Birde Zeytinburnu konusu doğru, sadece saklanan Nazi altınları diyen var.

Zeytinburnu Avrupa’nın En Büyük Alış Veriş Merkezi

Bundan 10 sene önce zeytin burnunda Avrupa’nın en büyük alış veriş merkezi temeli atıldı. KOÇ şirketi alanın her yerini kapattılar. Bir sene sonra hiç bir şey olmamış gibi sessiz sedasız oradan ayrıldılar. O günlerde zeytin burnundaki insanların konuştukları çok büyük bir hazineyi çıkardıklarıydı. Daha sonra o alanı başka bir guruba devrettiler. Bütün olaylar pazıl parçaları gibi zamanı geldiğinde çözülüyor

Kanal İstanbul

Kanal İstanbul güzergâhı olan sazlı dere barajına yakın bir yerde, karışıklık zamanları 40 kiliseden toplanıp gömülmüş malzeme olduğu söyleniyor. Hatta bulunduğu yeri görmeye de gidildi. Ama kanal İstanbul projesi ortaya çıkınca işlem yapılamamış. Hafriyat işini alan şirket, köşeyi döner….

Büyük Çekmece

Büyük çekmecenin sağındaki Tümülüs tipi tepe ve 800 bilemedin 1 kilometre solundaki şu an tarla olan kilisede bak neler olacak. 3 kilise var bölgede üçüde yıldız! Ama biri var ki gölün içinden yolu olan her şey orda!

Arnavutköy Sazlı Dere Barajı

Arnavutköy Sazlıdere barajının etrafından çok sayıda kilise gömüsü olduğu söyleniyor. Özellikle Şamlar ve Sazlı Bosna köyleri civarı ve karşı kıyıları. Barajın suları altında kalan eski bir köy ve kilisesi varmış. Bir ekip, çubukla yer tespiti yaptı, göl etrafında yaklaşık 6-7 yer. Ve İstanbul’da birileri (!) ile görüşülmüş, fakat adamlar inanmamışlar. İşler öyle yarım kalmış.

Yakın bir zamanda, baraja yakın bir yerde, tek kişi 200 kg altın çıkarmış. Fakat jandarmaya yakalanmış.
Adam ve jandarmalar arasında kavga çıkmış, jandarma malzemeyi almış, kayıt falan tutulmamış…

Bir başka duyuma göre MİT’ten bir ekip, Türkiye çapında gömü işiyle uğraşıyormuş, 10-15 kg ile uğraşmıyorlarmış. Yüklü miktarda altın çıkarıyorlarmış, fakat şu sıralar biraz ara vermişler…

Güneydoğuda İşadamı

Güneydoğu da varlıklı bir iş adamı (devlet yanlısı) da bu işle uğraşıyor. Araçlarında cihazlarla gezdiği dahi biliniyor.

Büyükçekmece Karadeniz Arası

Büyükçekmece geçiş, ona tekrar döneceğim ama bahsedilen yer Büyükçekmece gölü ile Karadeniz arasında bir yer. Lakin buradaki paranın beyaz sarayda tek resmi olan kanuni sultan Süleyman zamanında ispanyadan göçen Y…diler için harcandığı söylentileri var. Bu konun’un ana teması için yazdım.

Bir arkadaşımız yarım Burgaz mağaralarına taşınmış demiş ama yanlış. Küçükçekmece gölünden giriş var. Büyükçekmece gölünden girişi yok. Ama ismi altın şehir kalmış. Mağralar sonradan taş kilise olarak kullanılmış. Bu mağaralar bir rivayete göre Topkapı sarayına kadar gittiği söylenir. Ayrıca olimpiyat stadı inşaatı sırasında bir fatih kamyonunun düştüğü söylenir. Karşısında demir parmaklıklarla kapalı olanında Büyükçekmece ye gittiği başka bir rivayette anlatılır.

Gerçek olanda bir evden tünelle kiliselere bağlandığı bilinir. Birde kule vardır yukarıda darphane denir. Oda tünelle aşağı gider.

Biri Hatay’da

Hatay da da olduğu söylenir. Bir alış veriş merkezi ve bir otel yapıldı. Otelin adı müze otel, çok ilginç değil mi? 1. derece sit alanına müze otel yapıldı.

Zeytinburnu’nda Külçe Eritme Duruyor

Zeytinburnu için külçe eritme potaları durur denir ama ne hikmetse durur mu? Ayrıca gül haçlıların yeri Büyükçekmece den taşınarak, yapılan yapının aynısı hatırımda kaldıysa vatkanda var.

Tapınaktaki Baskın

Tapınaktaki baskından sonra 10 yüklü gemi İstanbul’a göndermişler Büyükçekmece limanına demir atmışlar ondan sonrası muamma. Haritada Büyükçekmece’den sağ üste doğru gittiğinizde değişik semboller görürsünüz. Var ama nerde ne şekilde saklandığı belli değil.

Bizde İz Sürdük

Bizde bir keresinde iz sürdük. Hedef Arnavutköy Boğazköy’deki camiye çevrilen kilise çıktı. Sonuç geç kaldık restorasyon. Benim bildiğim restorasyonda bina tamir edilir. Burada arazi köstebek yuvası misali.

 Bahsedilen alanlar bir bütün olarak incelenmeli. Çatalca nakkas yassı örende toprak altında askeri yapılar mevcut. Dağ başında kimden neyi korudun yıllarca. Bi sormak lazım. Simdi mi? resmen dağları erittiler hafriyat ala ala. Gecen gittim çukurdaki nakkas köyü düz ayak bir yer olmuş. Ben taşınan malzemenin Karadeniz kıyısına gittiğini düşünüyorum…

Bizim Gazımız Var

Doğu batı akidenizde 3 trilyon dolar sadece doğalgazımız var. Bide hesap edilemeyen petrol yataklarımız var. Bunlar çıkarılarak hem dışa bağımlılığımızı azaltırız. Hemde ekonomik gelir elde ederek savunma sanayimizide ayağa kaldırırız. Ne pahasına olursa olsun 1. plan olmalıdır. 2. planda içerdeki kendi işlerimiz. Bunu başarabilirsek kimse bizi tehdit edemez. Alın dolarınızı tepe tepe kullanın deriz…

Ahit Sandığı

Ahit sandığı İsrail’de degilmi? Geçen izlediğim tanrının şifresi programında öyle gösterildi. Süleyman’ın tapınağının altında gizli bir oda da olarak. Tabi bu tapınağında David seherinde olduğu düşünülüyor. Velhasıl sonuç ne olursa olsun dediğin gibi bizdeki olanlar onlarındır. Başka bir kaynağa göre ahit sandığı Ayasofya müzesinin altında.

Diğer Yorum: Ayasofya’nın altındaki tünellere yerli yabancı bin kişi girdi. Bbc, national, geo history, chanel vs çok belgesel hikayesiyle gezildi.

Diğer Görüş: Ahit sandığı Ayasofya yapımı aşamasında temeline koyulduğunu yönünde. Bunu destekleyen bişey tabi bu benim fikrimce peygamber efendimizin İstanbul için övücü sözleri. Niye İstanbul ne önemi var İstanbul’un.

Balıkesir, Bursa ve İzzetin le nakkaş arası

Benim bildiğim bu yerdeki en önemli şehir Balıkesir ve Bursa. Bir kuvvetli nokta daha biliyorum. Yer izzetin le nakkaş arasında.

Cimere Yazdım

Böyle yerlerde ne 300 nede 500 kg çıkar. Ben bir mezarlık altında + şeklinde bir odaya denk geldim. 150 200 metre falan. 18 tane farklı yerlerde değerli tespiti yaptım. Yuvarlak bakir kazanların içinde derinlik18 metre. Daha sonra müze müdürlüğüne gittim 50 metre alanda ve 10 metre derinlik arama hakkimiz varmiş Tabi son 6 donem Osmanlı padişah parası ise. Eskileri vermeyip el koyuyorlarmış. Baktım mezarlıkta tonlarca altın yatıyor bende e devlet cimerden kültür ve turizm bakanlığına yazdım.

Tapınak Şövalyeleri Yok Olmadı

Tapınak şövalyeleri yok olmadı ki hazinelerinin peşine düşelim. Halihazırda yaşayan bir topluluk bunlar… Yaptıkları şey sadece isim, tabela değiştirmekten ibaret. İlluminati, masonlar, bohemiyan vs. Tapınaklılar günümüzde bu ve benzeri isimlerle gizli örgütler ve tarikatlar şeklinde varolmaya devam etmektedir… Hazineleri nerde diye soran varsa bence Amerikan merkez bankasında falandır. Mason locaları bizzat tapınaklıların ilk elden kurdukları kuruluşlardır. Öyle gizli de değil. Faliyetlerini açıktan yapmaya devam ediyorlar.

İlk kurulan mason locası 16 tapınak şövalyesi tarafından oluşturulmuştur. Bu gün ise yüzlerce, binlerce loca ve toplantı salonları ve ibadethaneleri olduğu biliniyor. 5 milyon kadar üyesi olduğu tahmin edilen masonların, yani tapınaklıların bi yerlerde unuttukları bi hazine varmı bilmem ama hali hazırda dünyanın servetinin büyük kısmının bunların elinde olduğuna eminim…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.