Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Definecilik Terminolojisi

Definelerin neredeyse hepsi kayalara yapılan belirli işaretlerle şifrelenmiştir. Bu işaretleri çözebilen deneyimli defineci sayısı çok azdır. Deneyimli definecilerin ilk yaptığı iş işaretin sahte yada gerçekmi bunu anlamaktır. İşaretin doğruluğundan emin olduktan sonra araziyi karantinaya alıp kapsamlı bir araştırma süreci başlatır.

İlk yapacağı iş yakındaki olası ek işaretleri aramaktır. 2. ve 3. işaretler bulunmadan define yeri bulmak mümkün olmayabilir. Bu işaretlerin her biri birbiriyle bağlantılı olup, gizli hazinenin yeri hakkında daha net ayrıntılar ve anlamlar ortaya çıkarmaktadır. Örnek olarak kayadaki bir ok işareti 60 metre ilerideki istavroz işaretini göstermektedir. İstavroz yani X işareti genelde son noktadır. 3. işaret aranmaksızın burada çalışma yapılabilir.

Bazı işaret düzenekleri size eksik gelebilir. Bunun nedeni doğal işaretleri bulamamanızdan kaynaklıdır. Örnek ağaçta bir işarettir. Yada vari taş dediğimiz üzerinde her hangi bir işaret olmayan kayada işarettir. Yine dikili taşlar yada saplama kayalar doğal işaret olarak anlamlandırılabilir. Üstteki resim ne anlatmak istediğimize örnektir.

Sahte İşaretler

Defineyi saklayanlar sahte işaretler yaparak sizi yanlış tarafa yönlendirmeyi ihmal etmemiştir. Hangi işareti gerçek hangi işaretin sahte olduğunu alanında uzman defineciler anlayabilir. Acemi defineciler ise bu tuzağa düşerek zaman ve emeklerini boşa harcamaktadır.

Tehlike İşareti

Örnek bir X işaretinin ‘Dur ve Tılsımlıdır’ anlamına geldiğini çoğu defineci bilmez. Bazı bilinçli defineciler X işareti üzerinde çalışmaktan kaçınmaktadır. Bu tek çarpılarda daha az rastlanan bir durumdur, Birden fazla çarpı varsa burası gerçekten tesirli bir şekilde tılsımlanmıştır.

Define işaretlerinin çözümü her zaman aynı olmaz

Unutmayın ! Hazineler, farklı zaman dilimlerinde farklı insanlar tarafından saklandı. Kullandıkları uzunluk ölçüleride farklıydı. Biz çoğunlukla Antik yunan ölçü birimlerini esas alarak yazar çizeriz. Uzman bir defineci olmak istiyorsanız bunları ve daha fazlasını bilmeniz gerekmektedir.

Kaya İçindeki Hazineler

Kaya içinde hazine olan işaretlerin başında O harfi gelir. Diğeri ise C harfidir. Bu 2 işareti bulduysanız hazine kaya içindedir. Yalnız bir ince ayrıntı daha var bu işaretlerin ortasında küçük bir murç izi olması lazım. Tam ortasında küçücük oyma. Hazine her zaman işaretin yapıldığı kayada olmaz. bu sadece hazine kaya içinde demektir. Çevredeki kayalara define dedektörleri ile tarama yapılmalıdır.

Dikkat Paylaşımla Alakalı Önemli Konu

Şimdi size bilmediğiniz birşeyden bahsedeceğim. Defineyi bulmadan önce yarısı senin, yarısı benim, üçe böleceğiz, beşe böleceğiz gibi paylaşım konuşmaları yaparsanız bu büyük uğursuzluktur. Değil konuşma tek kelime edilmemelidir. Bu tüm tılsımları canlandırır. Yani define bekçileri sahibi oldukları hazineleri nasıl paylaşacaklarını konuşan bir insan topluluğu görünce hepsi çılgına döner. Buna dikkat edin. Bu konuyu tek başına ele alıp ayrıntılı bir şekilde yazmak isterim.

Kaynak; MendereS

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.