Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Definecilikte Rüya Tabirleri

Definecilikte Rüya Tabirleri

Define rüyası zenginliğin sembolüdür. Rüyada hazine bulduğunuzu görmek, beklenmedik bir servet elde edeceğiniz anlamına gelir. Rüyada hazine gören kişi erkekse, servetinizin artacağı anlamına gelir. Eğer bir kadınsa, para harcamaya ve evini yönetmeye özen gösterdiğine işarettir.

Rüya Tabirleri

Rüyada define görmek berekete delalettir. Girişimleriniz karşılığını alacak ve her alanda memnun kalacaksınız. Ne yaparsan yap, şanslı olacaksın, bu yüzden aşk hayatındaki de dahil olmak üzere verdiğin her karar senin için en iyisi olacak.

Diğer Görüş: Rüyada hazine görmek , ticaretten para kazanmaya , mahsulde bolluğa ve aşk hayatında isteklerin gerçekleşmesine delalettir. Rüyada hazine görmek bazen size onur veren bir kardeşe veya çocuğa delalettir.

Başka Bir görüş: Evde, bahçede veya çiftlikte hazine görmek, ailenizle birlikte mutluluk ve huzur içinde geçeceğinize delalet eder. Okulda veya ofiste hazine görmek, terfi alacağınıza ve dikkat çekmeyi başaracağınıza delalet eder. Ayrıca Rüyada hazine sandığı görmek, refah seviyesi yüksek biriyle evleneceğinize delalettir.

Rüyada Define Çıkarmak

Rüyada hazine çıkarmak, hayata dair planlarınızda başarısızlığa işarettir. Yaptığınız işten beklediğiniz karı elde edemeyeceğiniz anlamına gelir. Rüyada başkalarının hazine çıkardığını görmek, emeklerinizin karşılığını alacağınıza işarettir. Bir başka yorumcuya göre ise rüyada hazine çıkarmak utanacağınız bir iş yapacağınız ve bunun açığa çıkacağına işarettir.

Rüyada Define Kazısı Yapmak

Rüyada define kazmak yaptığınız işte başarısızlığa uğrayacağınız anlamına gelir. Mesela işletmeniz beklediğinizden daha az gelir elde edecek.

Rüyada Başkalarının Hazine Gömdüğünü Görmek

Rüyada bir başkasının hazine gömdüğünü görmek, bir sırra şahitlik edeceğiniz anlamına gelir. Yakın bir arkadaş ya da akraba geçmişte utanacak bir iş yaptı ve siz bunu öğreneceksiniz. Ancak bunu kimseye açıklamayacaksınız. Bunu yapmanın onlara ihanet edeceğine inanıyorsunuz. Onlar size olayı tüm ayrıntılarıyla anlatana kadar bu konuda sessiz kalmaya karar vereceksiniz.

Diğer: Birinin hazine kazdığını görmek, sizi taklit edecek birilerinin olacağına ya da sizin adınızı kullanarak kendi işlerini çözmek isteyenlerin olacağına delalettir.

Rüyada Başkalarının Hazine Aradığını Görmek

Rüyanızda başkalarının hazine aradığını gördüyseniz bu sizin hırsınızın olmadığına işarettir. Rüyanızda biriyle hazine paylaşmak ise, tutarlı ortaklarla çalışacağınıza, anlaşmazlık ve ayrılık yaşamadan kazanç elde edeceğinize delalettir.

Rüyada Hazine Kaybetmek

Rüyada hazine kaybetmek bir tehlike işaretidir. Aile sorunları sizi bekliyor ve bunları çözmeniz zaman alacak.

Mağarada Define Görmek

Mağarada ya da mahzende büyük bir hazine bulduğunu görmek – bu durum para (hazine) demektir. Genellikle daha önce farkında olmadığınız çok değerli bir şey ile karşılaşacaksınız.

Rüyada Değerli Taşlar Görmek

Ruyanızda değerli taşlar gördüyseniz zorlu bir hayatın sonunda mutlu bir döneme geçeceğiniz anlamına gelir.  İhtiyaçlarınız için yeterli paranız olacak, sevdiklerinizle ilişkiniz gelişeceğine delalet eder. 

Define Bulup Saklamak

Rüyanızda define bulup sonra onu sakladıysanız, bu rüya size dürüst insanların zengin olmasının çok zor olduğunu hatırlatır. Zengin olmanın kolay bir yolu yoktur ve bu ancak ruhunu şeytana satarsan olabilir. Bu size çok fazla keder getirebilir, çünkü refah takva sahibi insanların yararlı ve dürüst işler yaparak elde edebileceği iştir. Bu Allah tarafından verilmiş zenginliklerle bir değildir. Zenginliği zorla elde etmek isteyenler için geçerlidir.

Rüyalar Hakkında bilmeniz Gerekenler

Rüyaların tamamı için şu prensip ve kaideyi ve hükmü asla unutmayınız. Görülen rüya ile iş yapılmaz. Dini İslami Mübin rüya ile amel etmeyi yasaklamıştır.

Salih rüya vardır. Peygamberler, Evliyalar, Salih kullara nasip olur. Salih kullar Salih rüya görse de yine bu rüya ile amel etmezler. Çünkü hüküm Kuran ve Sünnete aittir. Sorumluluğumuz bu çerçevededir. Bizi Fikir ilmi bağlar. Rüya bağlamaz. Bağladığımızın özetide EFAL-İ MUKELLEFUN denulen; Farz, Vacip, Sünnet, Mekruh, Mustehap, Mendup, Mubah ve Mufsiddir. Ne yapar, ne söylersek, kalbimizden ne geçirirsek bu hükümlerin birisine tabidir. Emirlerin ifası sevap, yasakların karşılığı ise günahtır. Mizanda tartılacak olan da bu sevap ve günahlardır.

Rüya tabiri ehlince yapılır. Ehli az kalmıştır. Rüya tabirleri kitapları ile rüyayı tabir etmek SEYTANA ve NEFSE hizmet etmek demektir. Kim kitaptan tabir yapıp isleme geçerse, hayatinin büyük hatalarından birisini işlemiş demektir.

Rüya ya takılmayın. İyi rüya görünce hamt edin. Kotu bir rüya görünce, uyandığında sol tarafına tükürr ve söyle dua et. Ve Yarabbi bu rüyanın şerrinden sana sığınırım de. Bu dua Hz. Muhammed Mustafa sav Efendimizin sana bana tüm ümmetine emridir. Bu emre itaat et, edelim inşallah.

Rüyasında Şehit Saatini İster – Gerçek Hikaye

Rüyaların çeşitleri olduğu gibi Salih rüyalarda da çeşitli mesajlar vardır. Rüya ile amel olur mu? yerine göre olur. Çünkü cinniler aynı rüyayı tekrarlatmaz. Bunun bir örneği Çanakkale’de bir çiftçi tarafından yaşanmıştır,

Çiftçi tesadüfen bulduğu şehidimizin üzerinden matara, cep saati ve madeni paralarını alır gider. 3 defa üst üste rüyasına giren şehit matara ve saatini geri ister, 3. rüyasında şehide sorar çiftçi, sen ne yapacaksın artık onlara ihtiyacın yok ki der. Şehit cevaben, mataram’la abderst’imi alıyorum saatimle’ de vakitleri tutuyorum der, geri ister baya kızgındır. Ve çiftçi uyanır uyanmaz cami hocasına gidip durumu anlatır. Hoca o emanetleride görmek ister, ve saate bakar saat hala çalışıyor. Hemde cami saatiyle aynıdır. Adam emanetleri şehidin kabrine koyar ve yetkililere haber verir. Bu gerçek hikayedir.

Gerçek Rüya Tabircileri

Rüyalar aslında şahsa münhasır olur. Çünkü kulların Allah’a yakınlıklarının derecelerini belirler. Manevi dünyasındaki letaiflerinin makamlarına göre farklı manalara işaret eder. Zira nefsinin esiri olan, nefsi emmare mertebesindeki kişi ile, nefsi mülhimme sahibi kişi; yani Allah’tan ilham alan kişinin rüyasında aynı şeyi görmesi aynı manaya delalet etmez, farklı yorumlanır.

(Nefsi emmare sahibi farzları terkederek, haramları irtikab ederek bundan artık pişmanlık hissetmeyendir. Bir üst mertebe olan nefsi levvame harama düşse de kendini alıkoyamayandır. 3.derecede nefsi mülhimme vardır ki veliliğe yaklaşmış kişilerdir.

Rüya aslında yakaza halinde (kim olduğunu, bulunduğu zamanı bilen şuuru açık halde) Allahtan ilham alır. Doğru ve yanlışlar gösterilerek terbiye edilir. Ve bu kişinin sıfatları günahları sevmez, ibadetten lezzet alır, günah işlese de tövbe ederek aynı günaha tekrar düşmez.

Farz, vacip, sünnetten taviz vermez. Geri kalan 3 mertebe velilik makamlarıdır, mertebeleridir. Yani kısaca rüya yorumlamaya ehil kişiler ve onların letaiflerine vakıf, nefs mertebesini gören nadir zatlardır. Yoksa itibar olunmaz, rüya ile amel olmaz sadece peygamberler hariç der.

Rüya Gören Defineciler

Bir gece rüyamda bir tanıdık, bilmediğim başka şehir merkezinde bir yere götürdü. Ertesi gün rüyanın etkisinden çıkamadım. Öğlene kadar işlerimi bitirip, öğleden sonra baya bir kilometre yapıp, rüyamda gördüğüm yeri gittim buldum. Rüyamda nasıl gördüysem aynı yer… Rüyaları takip etmekte fayda var. Allah cümlemize hayırlar versin.

Diğer Yorum: Şeytan bazen imanlı gibi konuşup rüyamızda garip şeyler anlatabilir. İtibar etmeyin. Aklınızı kurcalamasına izin vermeyin. Sonra rüyalara takılıp kalmak, hayatınızda yapacağınız dünveyi ve ahiret fiillerinize engel olabilir. Bazen de yanlış yolda olanlar için rüyada bir uyarı vardır. Bunuda dikkate alın. Gelecekle ilgili göreceğiniz hiçbir şey rahmani değildir, (doğru bile olsa, ki %99 aldatmacadır) bunu unutmayın.

Başka bir görüş: Aynı rüya devam halinde görülüyorsa. Yatmadan basınızın ucuna bir kağıt kalem koyun, rüya gördükten sonra uyandığınızda ilk işiniz gördüğünüz rüyayı yazmak olsun. Ve diğer bir uyku haline geçmeden önce o yorumunuzu okuyup öyle uykuya dalın. Eğer bir keramet varsa devam edecektir ama siz rüyanızın hakimi olun.

Rüya çeşitleri ve bu konu herkesi okuyup araştırması gereken bir konudur. İnsanlar rüya halinde iken başka boyutlarda bulunabiliyorlar bilimsel kanıtlı. Lucid rüyalarda önemli olan farkında olmaktır kontrol sizde olması rüyanızı yönlendirebilmektir. Bunuda yazarak bilinç altına yerleşirse rüyanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Dizi gibi aynı ama işte önemli olan kontrol almaktır, ondan sonrasında iş nerelere gelir okuyun araştırın. Tatlı Rüyalar.

Rüyamda Define gördüm Ne Yapmalıyım Daha Fazla Bilgi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.