Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Kalp Define İşareti ve Tuzaklar

Kalp sembolü bazı define tabirlerine göre altın anlamına gelir. Kalp sembolleri bütün olabileceği gibi üzerinde değişik şekiller bulunabilir ve parçalara ayrılmış olabilirler. İşte bazı örnekler :

1- Bu kalbin ana gövdesinin üst yuvarlak kısmının bir çizgi ile ayrılmış veya çatlatılarak ayrılmış semboldür. Bu şekildeki bir kalp bize değişik mesajlar verebilir. Bunlardan birincisi ölüm tuzaklarıdır. Eğer bu uyarıyı dikkate almazsanız bir tehlike sizi bekliyor demektir.

2- Bu kalbin üzerinde kalbi ortadan ikiye bölen yıldırım, şimşek işareti vardır. Bu işarete çok dikkat edin, yıldırımın yönü tuzak veya tuzakların bulunduğu yeri işaret eder. Bu işaretin gösterdiği yönde araştırmalarınızı dikkatli yapın.

3- Bu kalbin alt kısmı kalbin ana gövdesinden ayrılmıştır. Bu sadece ileride ölüm tuzakları vardır anlamına gelmez, fakat alt ucunun gösterdiği yönde sadece bu işarete mahsus bir tuzak olduğunu gösterebilir.

4- Bu kalp üzerindeki işaretler kalbin ortadan ikiye ayrıldığını, kırıldığını gösterir. Bu işaret size tuzağın yakında olduğu uyarısını verir, fakat üzerinde tuzağın yönü ve yeri hakkında herhangi bir işaret göstermez.

5- Bu kalp sembolü ise bir başka yönü belli olmayan tuzağı gösteren işarettir.

Kalp Define İşareti ve Tuzaklar

Tuzaklar

Bazı yabancı yorumcular işaretlerin ve sembollerin sadece bu kalplerin üzerinde olmayacağını, etraflarında da işaretler olabileceğini belirtmişlerdir. Mesela kalbin üst yan taraflarındaki yuvarlak kısımdaki kırığın olduğu yönde başka işaretlerin veya tuzağın olabileceğini söylemişlerdir. Küçük bir nokta, küçük bir delik bile tuzağın olduğu yönü gösterir. Ve aynı zamanda el ile bastırılmış veya üzerine basılmış küçük bir taş bile tuzağı faaliyete geçer.

Bu tuzaklarda zehirli hava, su, zehir, zehirli yılanlar veya akrepler olabilir. Bu tuzaklarda büyük uzun bir boşluktan düşebilir veya zehirli hava, zehir, su, v.b. direkt olarak üzerinize gelebilir.

Bu kalpler aynı zamanda haritalar üzerinde de gösterilebilirler. Hazineye yaklaşıldığında onları bekleyen tuzakları haritayı okuyan kişiye anlatır. Tuzaklar gizlenmiş olan girişin 200 ft. Kadar bir daire içerisinde bulunabilir.

 • Tuzak sistemleri kral mezarları diye tarif ettiğimiz büyük tümülüsler ve eşkıya gömüleri, yüklü miktardaki definler, eşkıya paraları ve benzer gömüler için kullanılan tuzaklardır..

Burada şu notu’da geçelim. Din adamları ve büyücüler tuzakla uğraşmaz. Onlar genelde tılsım işleriyle meşgul oldukları için yaptıkları tılsımı yeterli bulup ekstradan tuzak kurma gibi bir girişimleri yoktur.

Tuzak yapımı

Tuzaklar mezarların yapımı sırasında hazırlanır çalışır hale getirilip kurulurdu. Bu tuzaklardan birkaç tane örnek vermek gerekirse, dönen merdivenler, bastığımız zaman üzerimize düşen taşlar, su tuzakları, zehirler, fırlayan oklar, çift taraflı çalışan kılıçlar ve üzerimize göçen mahzen şeklinde sayabiliriz.

Tuzak sistemlerini en çok eşkıyalar kullanırdı. Çaldıkları paraları gömdükten sonra yada hazır buldukları eski mahzen odalarını kullanırlardı. Bu tuzaklar ummadığınız bir anda çalışmaya başlar. Tuzakların hazırlanmasında kullanılan metal platinler olduğunu biliyoruz. Bu platinlerin zamana dayanıklı olması bize tuzakların halen çalışır vaziyette olduğunu anlamamızda yardımcıdır.

Tuzakların çalışabilmesi için belirli bir güç kaynağına ihtiyaç duyulurdu. Güç kaynağı tuzaklı bölgeye giren şahsın tuzaklı taşa basması, yada duvara yaslanmasıyla faaliyete geçecek şekilde ayarlanırdı. Böylece tuzak harekete geçer ve oradaki şahsa ciddi zararlar verebilir. .

Örnek su tuzağı. Su tuzakları define gömüldükten sonra yakınlardaki göl veya su kaynağından oraya döşenmiş künklerle getirilir. Yıllar sonra burası kazmaya başladığınızda bu künkleri kırar ve kazı bölgesinin su altında kalmasına sebep olur. Buda sizin kazıdan vazgeçmeniz demektir. Neden o kadar tuzak arasında su tuzağını örnek verdik çünkü kalp işaretlerinde en sık rastlanan su tuzaklarıdır. Genelde dere içinde girişi olan kalp çeşidi çok olduğu için su tuzağı’da en sık kullanılandır.

Nal işareti varsa buda tuzak olabilir. Nalların bazıları direk para işaretidir. Aslında çoğu nal ile omega birbirine karıştırılır. Gerçek nal ve tünel bulursanız tünel muhtemelen ikiye alrılacaktır. Sola giden tüneller genelde tuzaklı olur. Tuzak çeşitleri arasında enyaygın olanı layer tipi kurulu kılıçlardır. Bir anda 3-4 yerden üzerinize kılıçlar gelir hatta bunların bazıları zehirlidir.

Yorumlar

 1. Oguz dedi ki:

  Oyma Kalp Üzerinde Birbirine Çapraz Şekilde Iki Adet Delik Var Ve Kalbin Etrafinda Kücük Kalplerde Var Bu Ne Anlama Gelir?

 2. Rehber dedi ki:

  Slm .a nasilsinuz
  Foto nasil gonderebilirim size saygilarimla

 3. Ersin dedi ki:

  Kayada v ile u yanyana(vu)bu işaretlerin altında da kalp oyması var kalbin solundada ters v var ne anlama geliyor hocam yorumlayabilirmisiniz

 4. Anonim dedi ki:

  Kapali mağara var

 5. Faruk dedi ki:

  Merhaba bende bir fotoğraf var atsam bakarmısın