Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Koç Define İşareti

Koç kral mezarı olmasa-da ona yakındır. Aşiret reisi, kabile reisi gibi üst düzey isimlere  yapılır. Boğa ile eşleştirilsede  biraz daha altındadır. Nadirde olsa asker mezarlarında görülebilir,. Koç mezarında yüklü miktarda eşya vardır. Mezarlar koçtan çok uzak  değil koçun görüş alanındadır. Genelde düz arazi-dedir  Ana kayalardan ayrılıp düz toprak zemine  bakarsanız mezarı görebilirsiniz. Koçta buraya bakar şekildedir. Daha anlaşılır hale getirelim. Koç mezara mezarda koça bakar vaziyettedir.

Koç Define İşareti

Koç Diğer anlamlar:

1- Romalılara ait bir işarettir. Kabartma olması şarttır. Koçun yanında 43 adet basamak varsa koçun baktığı yönde üç yığma vardır. Bu yığmalardan birinin dolu olduğu söylenir. Araştırmaya değişik yapıda olan yığma ile başlanmalıdır. Eğer değişik yapıda olan tespit edilemiyorsa ilk önce ortadaki yığmadan başlanmalıdır. Bilindiği gibi ortadan başlamak kaybedilecek zamanı azaltacaktır.

2- Özellikle ve öncelikle bir erkek sembolüdür. Önderliği ve gücü simgeler. Birçok sistemde ve kültürde kullanılan bu popüler işaret aynı zamanda azmi ve itibarı da simgeler. Sağlığında lider ve reis konumunda yaşamış olan erkek kişilerin mezar yakınlarında veya mezar stellerinde çok sık görülebilmektedir.

3- Statüsü yüksek bir erkeğin mezarıdır. Çok ciddi bir araştırmayı gerektirir.

4- Koç Kafası işareti kayadan size bakar olmalıdır. Bu işaretin bulunduğu kaya genelde sıra kayalardır. Koç Kafasına sırtınızı veriniz. Sağ tarafa doğru 15-20 metre gidiniz. Yeni bir kapalı mağara aramalısınız. Bu mağarayı bulmanız halinde çok miktarda ziynet eşyası buldunuz demektir.

5- Koçlar kesin mezar işaretidir adamın 7 sülalesine yetecek miktarda hediyelerle doludur. Hediyelerin çoğu erkek eşyalarıdır içeriden kılıç miğfer gibi eşyalar vardır.

Koç Define İşareti anlamları
Yorumlar

  1. Ilya dedi ki:

    Marhaba ben birkoç heykel ve kafasi buldum 10metresinde magara buldum magara20ya30metredir girişi horme dovar taştan tonel gibi tehlikeli olabilirmi lotfen yardim edin

  2. Anonim dedi ki:

    Abi bir kayanı üzerinde yatan koç resmi neanamgelir yardımcı ol