Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Minelab CTX 3030 Dedektör İncelemesi

Minelab CTX 3030 Dedektör İncelemesi

Minelab CTX 3030, engebeli arazilerde kullanmak için tasarlanmış yüksek performanslı bir metal dedektörüdür. Ucuz değil pahalıdır, ancak çoğu dedektörde bulunmayan bir dizi gelişmiş özellikleri vardır..

Örnekler arasında kablosuz ses , üstün hedef ayrımı ve dahili GPS bulunur . Ayrıca Minelab’ın ünlü FBS çoklu frekans teknolojisi ile birlikte renkli ekran ve gelişmiş FeCo ayrımcılığı da var.

Minelab CTX 3030 Tasarım, Görünüm ve Kullanımı

Birinci sınıf metal dedektöründen beklediğiniz gibi, CTX 3030, dayanıklı ve yüksek standartlarda üretilmiş bir cihazdır . Gövde üzerinde mat bir görünüm ile birlikte çekici gri ve siyah renk düzenine sahiptir.

Tutamağın boyutu 37 ”. 55.3 ”e kadar uzatılabilir, bu nedenle boyunuza ve tercihlerinize bağlı olarak ayarlama için çok fazla alan var.

Daha ucuz dedektörlerin aksine, CTX 3030, özel bir lityum-iyon şarz edilebilir pil takımına sahiptir. böylece yeni pillerden tasarruf edersiniz ve li-ion teknolojisi nispeten hızlı şarj olur.

Wi-Stream ve GPS fonksiyonları aktifse diğer dedektörlerden daha kısa bir çalışma süresine sahiptir.. Parlak ekran ve hızlı işlemci dikkate alındığında bu beklenen bir durumdur.

  • CTX 3030 rakiplerine göre kısmen ağır dedektördür. Fakat dengeli bir dedektördür. Tüm ağırlık kontrol ünitesinde olduğu için tutması ve salınması kolaydır. Ağırlık aynı zamanda kol boyunca eşit dağılır. Hafif bir detektör arıyorsanız, CTX 3030 muhtemelen doğru seçim değildir. Sanırım, Minelab’ın cihaza koyduğu teknolojiyi dikkate alırsanız ağırlıktan şikayet etmenin biraz adaletsizlik olur.

Kulaklık

Kulaklığı takarak diğer dedektörlerden daha sağlıklı arama yaparsınız. Dış sesleri yok ederek derinlerdeki metallere verilen küçük sesleride duyabilirsiniz.

Dedektör ayrıca 3 metre derinliğe kadar su geçirmezdir. (Garrett AT Pro ve Gold’a benzer ). Tuzlu suda uygun olmasa da, nehirlerde, derelerde veya plajda avlanmak için idealdir. Tatlı suda 3 metreye kadar dalış yapabilirsiniz.

Standart kulaklıkların su geçirmez olmadığını unutmayın – bu yüzden ıslatmayın!

CTX 3030 ile ilgili en iyi şeylerden biri, özelleştirmenin ne kadar kolay olduğu. Kişisel zevklerinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz, dedektörde birçok seçenek ve ayar vardır.

Ses tonları oldukça gelişmiştir, Tek bir tondan 50 Co (iletken) tona kadar değişen birçok özelleştirilebilir ton profili vardır. Normal, uzun, pürüzsüz ses perdesi gibi dört ses türü de vardır.

CTX 3030 Özellikleri

Minelab CTX 3030, 11 inçlik bir DD arama başlığı ile birlikte gelen çok frekanslı bir VLF dedektörüdür .

Daha ucuz olan E-Trac gibi, CTX 3030 da Minelab’ın FBS teknolojisi ile üretildi. Bu, 1.5-100kHz arasındaki çoklu frekansları birleştirir, böylece daha derin hedefleri daha etkili bir şekilde bulabilirsiniz. Frekansların kombinasyonu ayrıca dedektörün mineralizasyonu görmezden gelmesine ve daha kesin bir hedef ID sağlamasına yardımcı olur.

  • Bu özellik tek başına diğer birçok dedektörden daha avantajlıdır. Değerli ve değersiz metallerin yan yana olması durumunda Hassas FeCo ayrımcılığı ile bunu kolayca ayırabilir.

Arama Modları

CTX 3030’da bulunan önceden ayarlanmış 5 arama modu vardır: Madeni Para, Kumsal, Kalıntılar, Gümüş ve Yüksek Çöp Kutusu . Bu modlar yeni başlayanlar için harikadır.

Yerleşik modların yanı sıra, beş özel program için de alan var. Makineyi çevirdiğinizde bunlar kaydedilir.

FeCo Ayrımcılığı

Bildiğiniz gibi, ayrımcılık dediğimiz istenmeyen metali yok sayarak değerli hedefleri tespit etmesidir. Ayrımcılık iyi olursa, istenmeyen hedefleri kazmakla zaman kaybetmezsiniz. Minelab, CTX 3030’u kötü hedefleri ayırt etmek için büyük çaba harcadı . Bunu başarmak için, dedektör LCD ekranda bunları gösterirken hem demir hem de iletken özellikleri analiz eder.

FeCo ayrımcılık özelliği hedefleri sınıflandırma konusunda harika bir iş yaparken, daha ucuz cihazlarda bulunan basit Kabul / Reddet ayrımcılığına göre biraz daha karmaşıktır. Pratik ve bilgi gerektirir, Eğer değersiz metalleri görme modunu kapatırsanız bunlarla uğraşmaktan kurtulmuş olursunuz.

Bir örnek vermek gerekirse, yatay eksen 1-50 ölçeğinde iletkenliği gösterir . Küçük alaşım madeni paralar, ince mücevherler ve folyo gibi düşük iletkenliğe sahip olan hedefler, eksenin alt ucunda, yüksek iletkenlikteki gümüş ve bakır madeni paralar ise yüksek ucundadır.

Dikey eksende, hedefin demir özellikleri 1-35 ölçeğinde gösterilir . Saf metaller gibi demir içermeyen nesneler ekranın üst kısmında görülürken, yüksek demir içerikli hedefler (çiviler gibi) alt kısımda gösterilmektedir.

Bir hedef tespit edildiğinde, hem iletkenliği hem de demir özellikleri, nesnenin nerede görüntülendiğini belirler. Reddedilen ve kabul edilen grafiğin alanını hızlıca ayarlayabilirsiniz; bu, duyduğunuz ses sinyalleri üzerinde hassas kontrol sağlar. Ayrımcılık modlarıyla manuel uğraşmak istemiyorsanız önceden ayarlanmış arama modları da vardır.

Entegre GPS ve PC Haritalama

CTX 3030’un daha gelişmiş özelliklerinden biri dahili GPS’dir. Bu, nerede arama yaptığınız kaydetmenize yarayan özelliktir. Eve döndüğünüzde, Google Haritalar’da görüntülemek için bu veri noktalarını bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz (Xchange 2 ile).

Araziye çıktığınızda, GeoTrails özelliği nerede arama yaptığınızı gösterir, böylece yanlışlıkla bölgeleri kaçırmazsınız.

GPS ve PC eşlemenin önemli bir özellik olmadığı doğrudur, ancak güzel bir ekstradır ve işi daha zevkli hale getirebilir.

Diğer özellikler

Günlerce yazsam da bu dedektörün tüm özelliklerini bitiremem.

Minelab , Algılama ekranında sayısal bir hedef kimliği ve derinlik göstergesi sağlar . Hem manüel hem de otomatik hassasiyet modu vardır. Hızlı Menü kullanarak hassasiyeti ayarlayabilirsiniz.

Hassasiyetin yanı sıra, gürültüyü ( elektromanyetik paraziti engellemek için) ve otomatik zemin dengesini de ayarlayabilirsiniz .

İki Gelişmiş mod vardır. biri derin diğeri yüzeydir. derin aramalarda metali ayırması biraz zorlaşır. yüzey aramalarda çok iyi ve çok hızlıdır.

Hedef ayırma için çok sayıda seçenek vardır (Düşük Çöp Kutusu, Yüksek Çöp Kutusu, Demir ve Madeni Para). Bunlar daha ileri seviyedeki kullanıcılar içindir. Ayrıca hedef konum için cihaza bir noktalama modu eklenmiştir.

Kontrol Paneli ve Ekran

minelab-ctx-3030 Kontrol Paneli ve Ekran

Minelab, tam renkli bir LCD ekrana sahip. İlk bakışta, zor görünsede biraz pratik yapmanız durumunda kolayca çözebilirsiniz. GUI, tasarımı size yardımcı olur.

Kontrol panelinde mevcut moda bağlı olarak birkaç “ekran” ile birlikte 11 adet düğme bulunur. Hangi fonksiyonların aktif olduğunu gösteren bir durum çubuğu da vardır.

Çoğu zaman kullanacağınız ekran “Algıla” dır. Hedef Kimliği, derinlik göstergesi, Hedef İzlemesi ve Nokta Tespiti gibi algılama sonuçlarda aynı ekranda görünür. Bu ekranın grafik ayrım desenini düzenleyebilirsiniz. Yeni başlayanları zorlayacak çok sayıda seçenek ve ayar vardır. Ayrıca favori ayarlarınızı hemen etkinleştiren bir “Kullanıcı” düğmesi de vardır. ekran renklidir, çoğu dedektör renkli değildir, bu özellik önemli bilgileri kolayca görebilmeniz için daha yüksek kontrast sağlar.

Minelab CTX 3030 Fiyatı

Minelab CTX 3030 metal dedektörü normalden biraz daha pahalıdır.

GPS ve FBS teknolojisi gibi özelliklere sahip gelişmiş bir modelden bu fark beklenir.

Aslında asıl soru, bu paraya değip değmeyeceği ?

İşini profesyöönel yapmak istiyorsan bu fiyat bu dedektöre değer, sadece hafta sonrarı hobi amaçlı yapacaksan GPS gibi gelişmiş özelliklere ihtiyacın olmayacaktır. Daha ucuz bir dedektörle mükemmel performans elde edebilirsiniz. Haftada 3 kez çeşitli koşullarda arama yaparsanız, CTX 3030’u tercih edilebilir.

CTX 3030 Saha Performansı

Daha önce de belirttiğim gibi, CTX 3030, eski eserlere ve madeni para bulmada oldukça başarılıdır. Mükemmel hedef kimliği, ayırma ve hassasiyet sağlar, böylece daha az zamanda daha fazla hedef bulacaksınız. CTX 3030, sürülmüş arazilerde, plajlarda, sığ sularda veya meralarda mükemmel performans sağlar. Aslında Bunu bir çok dedektör yapar. CTX 3030 diğer dedektörlerden öne çıkmasını sağlayan nedir?

FBS teknolojisi mükemmel algılama yetenekleri sağlar. Eşzamanlı olarak 28 frekansı da toprağa atarak, dedektör hem mükemmel derinlik hem de küçük hedef algılama sunar.

Derinlik ve hedef ayrımı da mükemmeldir. Demir çivilerin altında yada yan yana olan diğer değerli metalleride bulabilir.

Diğer dedektörler derinlerdeki metallere karşı ayrım kabiliyeti düşüktür. CTX 3030 bu konuda biraz daha başarılıdır. Öte yandan, CTX 3030 XP DEUS XP35 güncellemesi kadar derinlerdeki metali tespit edemeyebilir. Bu çok önemli bir fark değildir.

Madeni para, kalıntı ve mücevher avcılığı için ciddi bir arazi metal dedektörü arıyorsanız , Minelab CTX 3030 mükemmel bir seçimdir. Bobin ve kontrol kutusu için 3 yıl garanti verir.

Minelab Avustralyalı bir şirkettir, CTX 3030, Amazon dahil birçok çevrimiçi mağazadan alınabilir. Bazı firmalarda sahte CTX 3030 satıyor. Eğer fiyat düşündüğünüzden daha uygun görünüyorsa muhtemelen sahtedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.