Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Minelab GPX 5000 Tecrübem

Öncelikle belirtmemiz gereken konu minelab 5.000 ler artık misyonunu tamamlamış dedektörlerdir. çıkalı 10 sene olmuş definecilere oldukça katkı sağlamış lakin 10 yıldan beri gelişen teknoloji minelab 5.000 leri 2. sınıf dedektör konumuna düşürmüştür.

Ek olarak minelab 5.000 ler vlf dedektördür, sadece diğer vlf lerde daha derinlere inebilir. kimse minelab 5.000 alıp 1 metredeki parayı alacağını sanmasın.

Minelab gp 5000 dedektörler dünyanın en çok kullanımış define dedektörleri arasındadır, bu dedektörü almadan önce gerçek Avustralya malı olduğuna mutlaka dikkat edin, taklitleri çok olan özellikle melezya, bulgar ve çin üretim minelablardan kaçının. Garrett GTI 2500 ve Garrett Infinium LS modellerine göre biraz daha ileri teknoloji ile donatılmış olsada aradaki fiyat farkı olması gerekenden çok fazladır,  özellikle amatör kullanıcıların  gp 5000 yerine  Garrett ax tercih etmeleri kendileri için hayırlı olandır.  tabi bu garretin daha iyi anlamına gelmez minelab 5000 ler garretlerden daha iyidir yukarıda dediğimiz gibi aradaki fiyat farkı kalite farkına göre baya bi uçuk.

Minelab GPX 5000 ve Minelab GPX 4800  arasındaki farklar. 

Minelab 5000 almak isteyen arkadaşların kafasını karıştıracağımız bir paragraf daha atalım:

Minelab firması ürettikleri tüm marka modelleri tüm dünyaya ihraç etmektedir,  konu bu olunca ürettikleri  modeller tüm dünya coğrafyası ve toprak yapısına uygun ar-ge çalışması ile üretilmektedir. Bunu anlatmamızdaki neden minelab 4800 ler ile 5000 ler arasındaki yeniliklerin hiç biri Türkiye kullanıcılarına hitab etmemektedir. Daha çok Afrika tarafına hitab eder yeniliklerle donatılmış 5000 ler bir üst model olarak piyasaya sürülür ve diğer modellerden en az 6 bin TL fiyat farkı ile satışa sunulur.  Şahsen ben bir defineci olarak 4800 dururken 5000 almam neden  hiç kullanmayacağım özellikler için 4-5 bin tl fazla para ödeyeyim.

Size bu 5000 leri almaktan vazgeçirecek bir paragraf daha yazacağım.

Değerli defineci arkadaşlar minelab gpx 5000 dedektörlerin ortalama fiyatları 20 bin TL  civarında, bu paraya dedektör almaktansa neden gpr yer altı görüntüleme cihazları almıyorsunuz.  yer altı radarları ile oda, dehliz, mağara, mahzen ve altın bulabilirsiniz sadece minelabların bulduğu yakın mesafe küçük parça altınları bulamazsınız, hem boşluk bulmada hemde daha derinlere inmede radarlar çok daha üstün performansı olan makinelerdir parası ise arada çok fazla fiyat farkı olmadan ortalama 25 bin tl ye yer altı radarları bulabilirsiniz. Bunu yazmakla minelab bayilerine kasmış olmayalım herkesin bir pazarı ve evine götüreceği ekmeği var lakin bende bir define hocası olarak doğru bildiklerimi yazmakla yükümlüyüm, her yazdığımızda doğru olduğunu iddia etmem sadece edindiğimiz tecrübeleri kaleme almak zorundayız.  her şeye rağmen minelab kendi kategorisindeki cihazların en iyisidir almak isteyen ve almış olan arkadaşların kararlarını etkilemiş olmayalım içleri rahat olsun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.