Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Ok Kaya Mevki Mağara, Volçan Belgesi

Ok Kaya mevkinde ki mağara grisinde tavana bir haç işareti yaptık. Bu mağaraya ne alttan ne de üstten girebilirsin

Ok Kaya Mevki Mağara, Volçan Belgesi

Ok Kaya mevkinde ki mağara grisinde tavana bir haç işareti yaptık. Bu mağaraya ne alttan ne de üstten girebilirsin, Mağaranın altında yığma kayalar mevcut, bu kayaların biri farklı olup üzerinde bir baklava dikesi işareti var . Mağara içinde bir eyer işareti mevcut ve de tavanda bir hac. Ayrıca mağara ağzına bir hayvan çanı astık rüzgar lodos estiği zamanlar çalar .

Bölgede yaptığımız işaretler:

1- Bir çocuk iki okuz çeker vaziyette, bunlara mısır başağı verir ve de elinde bir sepet.

2- Diğerlerinden farklı kayada tarlasını 2 öküzle sabanla sürür vaziyette çiftçi , sabanın ortasındaki damlacıklar kandır. ( Tehlike – Tuzak )

3- Saban kayanın doğusunda bir başka işaretimiz bir kopek resmi az ileride bir yayla ve de bu yaylanın doğusunda bir kayada çiftçi ot biçer resmi var,  Bu kayanın üzerine çıktığında diğer işaretli kayayı görebilirsin Sonuçta işaretli kayalar ve de mağara bir baklava dikesi krokisi oluşturur . Kopek resmi ve çocuk bir tipadir. Buradaki öküzlerin biri grimsi diğeri de beyazdır ( Kayanın kendisi ) Gri ve Beyaz öküzün yanında boya ile yapılmış ve ellerinde mum tutan 3 kız işareti vardır.

3 Rahipler manastırı

3 Rahipler manastırı tepede ve çevresinde çok iri 18 meşe ağacı bulunmakta. Buradan 35 adımda bir tepecikte altın dolu bir bakır sakladık. Manastırın kuzey istikametinde yüzeyi çok buyuk bir kaya yaklaşık 900 adim. Bu kayanın yine kuzey istikametinde ağaç kova işareti oyma.

3 Rahipler Manastırın kuyunun hemen yanında göreceğin düz kayadaki haç işareti altına Araba Konağından çaldığımız 90 okka altın ve gümüş paraları gizledik. Volçan yine ana paranın tam noktası bulunmaması için ( Ok Kaya Mevki ) manastır ve mağara çevresine bir çok ganimetler bırakmıştı çok akıllıca ve kurnazca hareket ediyordu ve de her gömü sonrası sinsice gülümsüyordu.

1819 Leskovec koyun çevresinde ve Goliama Kuilovina bölgesinde, bir kaya bulacaksın. bu kayanın altına sığınakmış gibi girebilirsin !!! bir kulübeyi andırır gibi, kulübenin tavanında  bir domuz işareti göreceksin. Bu domuz işareti bir tıpadır. Tıpayı kır çokça altın müjdesi vardır, altın paraların düştüğü yeri de kazmayı unutma asil define ayaklarının altında. Derince kaz Ayni bölgede bir başka kayada bir gayde işareti göreceksin . Buraya yakin bir başka kayada bir kartal işareti bulacaksın.  kartalın ayaklarında bir yılan  Burayı derince kaz ve mahmudiye altınları ile dolu 25 torba bulacaksın. Kartal işaretli kayadan 280 adim kuzey de bir kaya da oyma bir kılıç işareti göreceksin kılıcın ucu istikametine doğru 130 adim git seni bir başka define bekliyor.

Bu define yatağını da bulduğunda bu bölgeye ait son definemiz. 20 adim batıda bir başka kayada bir ayı ayağı izi bulacaksın tam işaretin altını kazacaksın, ve burada içi harika elmas ve zümrüt dolu bir kasa bulacaksın . Bir ara Papa Martin ve Petkov bu hazinelerin burada gömülmesine razı kalmadıklarını dile getirdiler , onlara hak veriyordum, Buraya bunların gizlenmesi sakıncalıydı. Ne var ki düşman her taraftan sarmıştı bizim bu kadar yükle kaçmamıza imkan yoktu.

Ben Volçan

Ben Volçan,  ilk defa yüreğim burkularak define gömdük o da bu bölge Diğer değerli definelere uyguladığımız tuzakları buraya yapma zamanımız hiç kalmadı. Lanet Olsun Tekrar Lanet Olsun. Dilerim ilk fırsatta ayni bölgeye gelip bu gömdüğümüz paha biçilmez hazineleri daha güvenli bir araziye gömeriz .

Sene 1819 Sonbahar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.