DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Salyangoz Define İşareti

Salyangoz taşlar arasında yaşadığı için çevrede parça taşlardan oluşan öbek aranmalıdır bu öbek  put ile nişanlamış olup  taşlar arasında farklı olanlar vardır.

Diğer anlam: Aşıkların mezarını ifade eder genelde bayan mezarıdır narin ve duygusal olan bakire aşıkların mezarı aranmalıdır.

Diğer anlam:  Mevsimsel yenilenmenin, yani yeniden doğuşun bütün devirlerde simgesi olmuştur. Daidalos tarihte ilk defa sarmal özellikler taşıyan ve labirent biçimli bir sarayı plan halinde kralına sunan kişidir. Kral bu plandan çok memnun olur ve hemen inşasını ister.

Esrarlı yaşamlarıyla ya da devlet gücünün korunmasıyla alakalı olan insanlar arasında daha sonraki dönemlerde labirentli yerleşimlerin yapılması büyük ölçüde yaygınlaşmıştı. Bu yapılar bazen yeraltında labirentler biçiminde, bazen de yer üstünde sarmal odalar ve dönemeçli biçimlerde yapılıyordu.

Labirent yapılara günümüzde definecilik yapanlar tünel veya yeraltı şehri de demektedirler. Evlerde bu sembolün görülmesi yaygın değildir. Sadece arazi ortamlarında salyangoz işaretiyle karşılaşmak mümkündür. Bu durumda işaretin bulunduğu mekanın hemen yakınlarında doğal görünümlü bir kaya, bir su kuyusu veya yükseltili ya da çökük bir alan yer altına inen giriş noktasının başlangıcı olacaktır. Bunun aranması gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.