Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Tilki, Kurt ve Köpek Define İşareti Çözümleri

Tilki işareti az görülse-de definesi çok olan önemli define işaretleri arasındadır, şans getirdiğine inanılır

Tilki, Kurt ve Köpek Define İşareti Çözümleri

Tilki Define İşareti Anlamı

Tilki işareti az görülse-de definesi çok olan önemli define işaretleri arasındadır. Şans getirdiğine inanılır özellikle eğlence yerlerinde tasvir edilir. Eğer arazide bir tilki işareti bulursanız patika yok üzerindeki hakim tepeye bak.

Mezar girişlerine yapılan tilki işaretinin anlamı ise ölen kişinin genç ve zengin olduğudur. Mezar içerisinde yüklü miktarda heykel ve obje olduğunu anlamamıza yardımcı olur. Tilkinin domuz işaretleriyle bağlantısı olduğuda bazı kaynaklarda mevcuttur.

Tilki ölen kişinin 40 yaşından yukarıda olduğunu anlatır. Kişi aynı tilki gibi kurnazdır bu yüzden tilki işareti yapılır. Kesinlikle zengin mezarıdır.

Tilkinin malını hiç kimse alamaz onu gömen tilkiden daha kurnazdır. Kuyruğuna iyi bakın kuyruktan yola çıkarsan ancak mala yaklaşabilirsin ne varsa kuyrukta.

Tilki bazı medeniyetlerde kutsal hayvan olarak tanımlanır. Mezarda kutsal eşyalar bulunur her biri birbirinden değerlidir. Mezar tilkinin hemen arkasında yada altındadır.

Kurt Define İşareti Anlamı

Kurt işareti ilk etapta bize romanın kurucuları rumulus ve rumusu hatırlatır. Bunun dışındaki kurtlar bazen yaşlı insanların mezarını anlatır. Asil ve lider olan yaşlı insanların mezarları. Bir kurda verilen şifreler arasında zeka, gaddarlık ve sadakat vardır. Genelde mağara mahzen giriş yakınlarına koyulur, kurt girişleri korumak için yükümlüdür.

Emziren kurt kutsaldır. Soyluluk unvanı verilmiş kadın mezarını temsil eder. Bu roma işaretlerinde geçerlidir, kurt yunan işareti birde erkek ise durum tamamen değişir. Bu kurt kötülüğün maskesidir zengin ama günahkar insanları temsil eder.

Kurtlar genelde mağara kapılarında olur mağaradaki hazineler kötü kabul edilen hazinelerdir kimse alamaz.

Kurt başı varsa eşkiya işareti olup değirmene bakar vaziyettedir. Değirmenin önünde kesme bir taş vardır, ama bu taş sunak taşı gibi sofra kayaya benzer vaziyettedir. Bu taştaki işaret mağaraya bakar mağaranın önünde kurt deresi vardır. Bütün meblağ kurt deresinde olup mağarada saklı haritada yazılıdır.

Kurt kara taş üzerine resmedilmiş ise hakiki yer burasıdır. Birden fazla yerde parası olup her biri ayrı işaretlerle nişanlanmıştır, hepsi aynı bölgededir.

Kurdun azda olsa köpekle bağlantısı vardır ama tilki ile uzaktan yakından alakası yoktur. Çünkü tilki üçkağıtçıdır, kurt tüm mitolojilerde yer alırken tilki boş beleş yaratıktır.

Uluyan kurt varsa burada en az 3 kurt daha vardır, para en silik kurdun yakınındadır. Kurt paraya para kurda bakar vaziyettedir.

Köpek Define İşareti Anlamı

Köpek varsa köpeğin ayak izi de vardır. Arka ayak izleri malın yerini verir, burada birde şeytan masası olup bu masa paraya nişanlıdır. Köpek ile tilki tamamen farklıdır. Tilki kurnaz köpek evcil hayvandır. Tilkinin malı dünya üzerinde günahkar olarak yaşamış kişilerin köpeğin ise daha oturaklı kişilerin malını temsil eder.

Diğer Görüş : Yunan figürlerinden birisidir. Genellikle mezarlarda ve stellerde bulunmazlar. Köpeğin işlenişi mermer üzerinde ve duvarda pek nadirdir. Daha ziyade yerde yatan sabit kayalarda oyma ya da kabartmadır. Oyma işlenişi daha sık rastlanan olup, Yunan kültüründen Bizans kültürüne doğru sarkan bir simgedir.

Gözleriyle ya da bu belirlenemiyorsa kafasıyla baktığı istikamet mezarın olduğu yöndür. Çoğunlukla 3 ila 7 adım arasıdır. Eğer köpek tamamen dört ayağı açık sere serpe yatıyorsa burası mezardır. İçinde armağan olup olmadığı bilinemez. Zira bu motif sadece dini inanıştan kaynaklanan bir uygulamadır. Çevrede sevilip sayılan yaşlı insanlar için ölümlerinin ardından işlenir.

Başka bir görüş: Bazı medeniyetlerde mezar başına heykel şeklinde yapılır, mezar koruyucusu olarak bilinir. Mezarın içinde yüklü miktarda meblağ olduğu için köpek bekçi olarak koyulmuştur.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.