Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Definecilerin Titanyum Çubuk Yorumları

Definecilerin Titanyum Çubuk Yorumları

Titanyum çubuk kullanan definecilerin edindiği tecrübeleri bu konuda bulabilirsiniz.

İlk görüş : Metalin Önemi Yoktur

Alan taramalarda metal farklılığı hiçbir + getirmez. Hazneli veya hanesiz boş tel L çubuk arasında hiç bir fark yoktur. Metal veya görecelik ( hazne veya çubuğa takılan sap gibi ). Saçmalıklardan kurtulmadığımız sürece 30 yıl sonra bu soruyu emin olun başka birisi soracaktır. Bu arada saflık derecesine göre fiyat frakı değişir. 99.999 ayardaki titanyumun kilosu bugün 150-200 dolardır. Tabi bu fiyat 500 ile 700 kilo toptan alırsanız kimsede bu parayı çubuk ticareti yapıp satacağım diye bağlamaz. Piyasadaki bu tür çubuklar ya alaşımlı ( farklı metal ile karışık ) yada kaplamadır.

Titanyum Firmalarındaki Yazılar

STOKLADIĞIMIZ Titanyum malzemeler %99.98 saflıktadır. GR 1-2-3-4 ve birçok sektörde kullanılan Ti 6Al 4 V (GR5) alaşımındadır.

Stokladığımız Titanyum malzemeler uluslararası ASTM-ISO-ASME-TUV garantilerinde olup, ORİJİNAL sertifika kopyaları faturalarımız eklerinde verilmektedir.

Ayrıca VÜCUT İÇİ – İMPLANT için satmakta olduğumuz ASTM F 136 – ISO 5832-3 ve F 67 GR 4 KALİTESİNDEKİ ÇUBUKLARIMIZ imalatçı firma garantileri dışında, yetkili üniversite laboratuvarlarından ADIMIZA alınmıştır. Ve noterce tasdikli BİYOUYUMLULUK RAPORLARI’na haizdir.

Ben Titanyum Çubuk Kullandım

Bu ürünün kullanıcısıyım şahsen satın aldım 600 tl saf titan yum değil elbette ama çok işe yarıyor. O kadar paraya değermi orasına bişey diyemem. Çünkü benim hevesim vardı param da vardı aldım. Bende (gümüş, pirinç, bakır, alüminyum ve de bu titanyum mevcut. Gümüş pirinç ve titanyumla denedim hepsi de yerdeki altını gösteriyor. Şöyle söyleyeyim hepsi işe yarıyor sadece paran varsa hevesinde varsa al. Ama yok bana bir ek avantajı yoksa önemli değil almayayım dersen öle çok iyi bir avantajı nı göremezsin. Sadece rüzgar varsa titanyum rüzgardan etkilenmez.

Titanyumdan Platine Geçeceğiz

Hadi merak etim birde titanyum alayım derseniz. Daha çok çubuk alırsınız. Bu işler söylemle olmaz arazide pratiğini görmek lazım. Titanyum aldınız yarın biri çıkar platin iş yapar der bu sefer acaba platin mi alsam dersiniz.

Acemi Çubukçuyum

Slm arkadaşlar ben merak olarak çok çeşit çubuk yaptım. Tornada pirinç, bakır, Paslanmaz alüminyum, sonra titanyum Gr 2 aldım yaptım, evet titanyum işe yaradı. Ben o kadar usta değilim, dağa doğrusu hiç değilim. Ama geçen titanyum bi noktaya çekti. Kazdım kürek kırığı çıktı. Yani çektiği yerde metal çıkıyor onu anladım.

Diğer görüş: Bende gr2 Titanyum yaptım Ben gr2 den yaptım. Evet çektiği yerde çarpı yaptı tam noktadan küflü metal çıktı. Derinlik diz boyuydu. Ama sağ elime çeyrek aldım küflü metale yönelmedi.

Önemli Olan Çubuk Değil Çubukçudur

Bu çubukçuları ben de takipteyim. Kısa süre önce kesin sonuç aldım diye pirinç çubuk reklamı yapan bugün magnezyum reklamına başladı. Ben çubuk konusunda çok uğraştım. Sonucun şudur ki kendi çubuğunu yap. Çubuk konuşuyor sana bir şeyler anlatıyor ama dilini bilmiyorsan söylediklerini yorumlayamazsın.

Uzmanlar ısrarla çubuk pratik ister, bir dil uç beş günde öğrenilmez. Ayrıca çubuk tek başına tespit te kullanılmaz. Çubuksuz da araziye çıkılmaz. Uzmanlar bunları dedi. Tecrübe ettiğimizde bunları gördük doğruluğuna inandık. Tahtadan yaptığım çubuklardan bile aynı tepkileri aldım. İster titanyum, ister pirinç, ister magnezyum olsun sonuç hep aynı olacak. Usta olan çubuk değil çubuğu tutandır. Benim anladığım o çubuk bu çubuk değil tuttuğun çubuğun dilini öğrenmek esastır. Bol pratik.

Titanyum Bende İyi Çalışıyor

Bende titanyum kaplama statik saplı çok iyi sonuçlar veriyor. Kullandığın mineral neyse ona göre gidiyor. Örneğin herhangi bir ağaçtan yaprak kopartıp ağzına aldığın vakit seni oraya gördürüyor. Bu çabuklardaki olay hangi mineral ağızdaysa ona gidiyor. Yani pirinç falan hikaye, titanyumdan memnun kalacağınızdan eminim.

Forum Define sohbeti

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.