DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Çiçek – Gül – Papatya İşareti

Çiçek – Gül – Papatya İşareti bayan mezarını simgeler; yüklü miktarda zihniyet eşyası bulunmaktadır. mezar ayrı eşyalar ayrı odada olur. mezar bulununca yanda birde  eşya odası vardır, mezar boş çıktı diye çekip gitmeyin,  özellikle kafa tarafında birde oda  bulacaksınız…

Çiçek güneşe bakar vaziyette ise mezar güneş tarafındadır; daha çok düz toprakta oda mezarı bulursunuz;  mezar roma dönemi mezardır.  bu genelde ülkenin batı tarafında bulunan işarettir;  bu anlatım ülkenin  doğu tarafındaki ermeni çiçekleri ile karıştırılmamalıdır.

Diğer görüşler: Çiçek işaretlerinin bulunduğu bölgede eski mezarlık alanı aramalısınız. Mezarlık alanda farklı olan bir mezar olmalı. Bu mezar üstün-dede çiçeği anımsatan işaretler olabilir. Bulduğunuz takdirde doğru hedef üstünde olduğunuzu göreceksiniz.

Bilinen gömü işaretlerindendir. Ülkemizde genellikle Ermenilerin bıraktığı işaretlerdendir. Çiçek işaretinde yapraklarından birisi eksik yapılmış ise, eksik yaprağının istikametinde araştırmaya devam etmeli, eksik yaprağın yapıldığı kaya altında veya civarında araştırmanızı sürdürmelisiniz.

Başka bir görüş; Kadın zihniyet eşyasını simgeler, kadın mezarı yanında ayrı bir odanın zihniyet eşyasıyla dolu olduğunu anlatır. farklı düşünceleri dile getirebilen, güzel konuşan, em-pati kuran narin bayanlara hitaben yapılan işarettir. çok değerli mezardır, mezar içi boşsa umutsuzluğa kapılmayın baş ucunda oda dolu eşyadır.

Başka bir görüş: çiçek işaretleri geç roma döneminde sıkça kullanılmış, genelde bayan mezarlarına işarettir mezarları oda şeklinde olur fazla derin değildir.

Çiçek - Gül - Papatya İşareti
yaprak İşareti

Ermeni Çiçekleri

Ermeni çiçekleri biraz farklıdır; 6 dilimden oluşur; aslında haç işaretidir. burada ermeni mezarı vardır. çevre kayaları iyi araştırırsanız delikli taşta bulursunuz. Ermeni mezarları genelde boş çıkar, alt resimdeki ermeni çiçeğidir.

Bu güne kadar yurdun batısında ermeni çiçeğine hiç rastlamadım, neredeyse tüm çiçekler doğudadır, Gerçi ermeniler doğuda daha yoğundu, batıda tek tük denilecek kadar azdı, tek tükte olsa bu güne kadar hiç ermeni çiçeğine rastlamadık bu gerçekten tuhaf.

ermeni çiçeği
Yorumlar

 1. Rahman abaylı dedi ki:

  Yardimci olabirim bilgi ve makine hersey mevcut

  1. Polat dedi ki:

   Baskan lale neyi simgeliyor

  2. Halit akdeniz dedi ki:

   Selam abi papatya işareti ne anlama gelir gorsel istersen atalim bak

  3. Anonim dedi ki:

   rahman bey ben gaziantepte ikamet etmekteyim bu çiçekten bizim evde 2 adet 1 i büyük dieri küçük şeklinde bana cvp verirseniz irtibat kurmak isterim

  4. Anonim dedi ki:

   Bu isarettden ben buldum

  5. Anonim dedi ki:

   Sana nasıl ulaşırım

  6. Anonim dedi ki:

   Nasl bir makina var

 2. IsyanIsyankar dedi ki:

  Kalp ve gül yanyana nedir

 3. Apollon dedi ki:

  bunlar hep gadın parası satarken iyi para eder. yapraklara iyi bakın biri ötekine benzemez bundan yola çık doru varırsın.

 4. Anonim dedi ki:

  Gül neanama geliyor

 5. Anonim dedi ki:

  Gül neanama geliyor

 6. Cumali dedi ki:

  Zemin altındaki gül işareti ne anlama gelir

  1. Anonim dedi ki:

   G Haç işaretinin Hac saatinin anlamı Haç işaretinin anlamı

 7. Ali dedi ki:

  Slm 5 yaprakli cicek resmi var iki yerde bir yaprak kopuk resim gönderebilirim

 8. Anonim dedi ki:

  6 kollu isaretin aynısından buldum ama duvara koyulmus bir taş üzerinde kabartmalı sekilde kafam cok karısık

 9. Bartın dedi ki:

  Üç taş yanyana ortadakinde çiçek resmedilmiş küçükte olsa bir bilgi lütfen