Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Keklik, Güvercin Define İşareti

2 farklı güvercin işareti vardır; biri normal güvercin diğeri posta güvercini. posta güvercini namlı köprüyü verir; malı derin olmayıp 1 heybe kadardır. genelde kaya altı kaya  arası saklama şekli vardır; güvercin kanatları açık vaziyette ise bu mal birden fazladır; hepsi aynı güzergah-tadır.

iki güvercin define işareti

Keklik işareti ise çok zaman zirveyi verir malı büyüktür; güneşin hem doğarken hemde batarken vurduğu zirve tepeler keklik işaretlerinin malının saklandığı yerlerdir.

keklik define işareti

Tek güvercinler bayan mezarıdır; yüklü miktarda zihniyet eşyası vardır; güvercinin ağzında zeytin dalı varsa bu malın mezardan ayrı olduğunu anlatır; genelde eşkiya işidir. 2 güvercin yem yer vaziyette ise burası son noktadır, buradan hariç her yem tanesi sayısı kadar hediyesi vardır; hediyeler altın paradır.

Keklik Güvercin İşaretleri bayanlara özgü işarettir; bu işaretleri  çözümlemek için duruş şekilleri işaretlerin tek yada  çift oluşu önemlidir. keklik işaretlerinin bir diğer özelliğide  tutku, koruma,  yaratıcı,  cinsel  güç ve saklanma gibi özellikleri ile tanınmalarıdır.

Başka bir görüş: bu işaretler en çok tapınaklara yakın yerlerde olur.  işaretin yapılış nedeni ölen kişi ve tapınak şövalyeleri arasında  ilişki olduğunu anlamındadır.

kabartma güvercin işareti

Güvercin Eşkiya Paraları

mavi suyla kaplı bir gölet var, göletin içinde 2 güvercin 11 civciv; güvercinlerin batısında 48 adımda 1 civciv tavuğun kanatları altında; buda bir tıpadır, bu tek civciv bolca müjde içerir. Güvercinlerin renkleri siyah (kara kaya) ve de civcivli tavuk (beyaz kaya)  Göletin yanında iri bir ağaç mevcut, 4 adim doğuda küçük bir gömünün işaretini bir kayada görebilirsin.

Diğer: Beyaz bir taşı oyarak muntazam bir şekilde ağzında mektup bulunan posta güvercini işareti yaptırdım. Bulursanız mektubu kırın. İçerisinde şifreli bir haritam vardır. Bu harita karahasan köprüsünde mevcut paramızın yeri dahi gösterilmiş 37 günde çizilmiş olup dağ tepe ova isimleri şifreli olarak konulmuş olup 2 katı günde çözülebilir.

Dinsel Anlamları; Hristiyan sembolüdür kutsallık ile birlikte, “her şeyi gören” kiliseyi temsil eder. Buna ek olarak, Hristiyanlığın manevi öğretileri içinde dirilişi ve ölümsüzlüğü temsil eder.

Beyaz Güvercin: Kutsal Ruhun sembolüdür. Genel olarak umudun işaretidir.

Tavus kuşu: İsa’nın yeniden dirilişinin bir sembolü olarak kabul edilmektedir. tavusun etinin uzun süre bozulmadan sağlam olarak kaldığı ifade etmiştir.

Pelikan; kefaretin ve kurtuluşun bir sembolü olup duvar resimlerinde, fresklerde ve cam boyamalarda çok kullanılmaktadır. Ayrıca inanışa göre, Pelikan kendisini yaralayıp, ölmemesi için yavrusuna kanından vermektedir. Bu ise, İsa’nın insanın kurtuluşu için kendisini feda etmesine işaret etmektedir.

Yorumlar

  1. Tuncay dedi ki:

    Bir kayada keklik resmi var oynanmamış nerede define bilgi verirmisiniz

  2. Yigit dedi ki:

    Öncelikle bir hususda yardım ci olabilen var ise yazsın ıssız bir yer trabzonda ve ortada şu iki tarafda kaya ve kıbleye bakan kayada kuş işareti ve bu yerde büyük bir yılan yardımcı olunuz ve bu şu batıyor ve halev dolu yer