Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Güvercin, Keklik Tavus Kuşu, Pelikan, Define anlamları

2 farklı güvercin işareti vardır biri Beyaz güvercin diğeri posta güvercini. posta güvercini namlı köprüyü verir malı derin olmayıp 1 heybe kadardır.

2 farklı güvercin işareti vardır biri Beyaz güvercin diğeri posta güvercini. Posta güvercini namlı köprüyü verir malı derin olmayıp 1 heybe kadardır. Genelde kaya altı kaya arası saklama şekli vardır güvercin kanatları açık vaziyette ise bu mal birden fazla hepsi aynı güzergah-tadır. Beyaz güvercin ise kutsal ruhun işaretidir, umuda işarettir.

Tek güvercin bayan mezarıdır yüklü miktarda zihniyet eşyası vardır güvercin ağzında zeytin dalı varsa bu malın mezardan ayrı olduğunu anlatır genelde eşkiya işidir. 2 güvercin yem yer vaziyette ise burası son noktadır, buradan hariç her yem tanesi sayısı kadar hediyesi vardır hediyeler altın paradır.

Keklik işareti ise çok zaman zirveyi verir malı büyüktür güneşin hem doğarken hemde batarken vurduğu zirve tepeler keklik işaretlerinin malının saklandığı yerlerdir.

Keklik Güvercin İşaretleri bayanlara özgü işarettir bu işaretleri çözümlemek için duruş şekilleri işaretlerin tek yada çift oluşu önemlidir. keklik işaretlerinin bir diğer özelliğide tutku, koruma, yaratıcı, cinsel güç ve saklanma gibi özellikleri ile tanınmalarıdır.

Başka bir görüş: bu işaretler en çok tapınaklara yakın yerlerde olur. işaretin yapılış nedeni ölen kişi ve tapınak şövalyeleri arasında ilişki olduğunu anlamındadır.

Güvercin Eşkiya Paraları

Mavi suyla kaplı bir gölet var, göletin içinde 2 güvercin 11 civciv güvercinlerin batısında 48 adımda 1 civciv tavuğun kanatları altında buda bir tıpadır, bu tek civciv bolca müjde içerir. Güvercinlerin renkleri siyah (kara kaya) ve de civcivli tavuk (beyaz kaya) Göletin yanında iri bir ağaç mevcut, 4 adim doğuda küçük bir gömünün işaretini bir kayada görebilirsin.

Diğer: Beyaz bir taşı oyarak muntazam bir şekilde ağzında mektup bulunan posta güvercini işareti yaptırdım. Bulursanız mektubu kırın. İçerisinde şifreli bir haritam vardır. Bu harita karahasan köprüsünde mevcut paramızın yeri dahi gösterilmiş 37 günde çizilmiş olup dağ tepe ova isimleri şifreli olarak konulmuş olup 2 katı günde çözülebilir.

  • Güvercin Dinsel Anlamı
  • Beyaz Güvercin: Kutsal Ruhun sembolüdür. Genel olarak umudun işaretidir.

Tavus Kuşu Anlamları

Hristiyan sembolüdür kutsallık ile birlikte, “her şeyi gören” kiliseyi temsil eder. Buna ek olarak, Hristiyanlığın manevi öğretileri içinde dirilişi ve ölümsüzlüğü temsil eder.

Kadın ziynet eşyasını simgeler. Gömü güvercin yada tavus kuşunun içinde deyip bu eseri tahrip etmeyiniz. Defineci arkadaşlar lütfen biraz bilinçli olmaya çalışalım hiç bir işaretin kırılmasına izin vermeyelim ve kırmayalım hiç bir işaretin içinde define olmaz sizi öyle yönlendirenler sizi aldatıyorlar.

Uçan Güvercinin uçtuğu yönde hemen önünde araştırma yap, istavroz varsa gömü mağara içindedir, mağarayı bulmak için yakınlarında ikinci bir istavroz daha bulunmalıdır, ikinci istavrozun bulunduğu kaya mağara-dadır.

Güvercin, kuş, tavuk gibi işaretlerde hayvanın yumurtlama özelliğinden dolayı çevrede yumurta şekli aranmalı, üstü beyaz veya kırmızı olabilir. Yumurtanın içinin sarı olduğu da dikkate alınarak altın çağrışımı yapmalıdır.

Başka Bir Görüş: Leylek benzeri bir kuş ise genelde Osmanlı döneminde zorunlu göçe tabi olanlarda denk gelinmiş bir işarettir. Gömüsü 5 mt. çevresindedir. Ancak nihai hedefe ulaşmak için “başka bir emaresi olmadığından” cihaz tespiti gerekir.

Tavus Kuşu Diğer Anlamı: Tavus kuşu kuyruğunu açtığında göz göz olan şekillerinin her biri arkeolojide mezarları temsil eder. Çürümemeyi ve ölümsüzlüğü sembolize eder. Sürekli hayatın imajını sergiler.

Genel olarak Hristiyan sembolizmin bir uygulaması olarak bilinir. Tek başına bir mezar veya bir nekropol girişinde bulunabilir.Tavus Kuşu ile ilgili olarak şu söylence de vardır. Hiç evlenmemiş bakire bir prensesin mezarıdır. Mücevherat ve çeyizi vardır. Mal mahzenin içindedir.

Ayrıca Yunan Mitolojisinde Hera’yı simgelediği de görülür. Heranın gözleri Tavus Kuşu kuyuğundaki gözlere benzetilmiştir. Zeus Mitolojisinde 25-30 yaşındaki gençlik durumunu simgeler.

Keklik Güvercin Tavus Kuşu Anlamları Devamı

Keklik ve güvercin birbirine çok yakın işaretleridir, her ikiside yüklü miktarda zihniyet eşyasının habercisidir. Bu işaretler bir tepedeyse eşyalarda aynı tepededir. Çoğunlukla bayan mezarıdır mezar mermer kapak altında çok fazla derin değildir. Yaklaşık 1 metre toprak alındıktan sonra mermer kapağa denk gelinir bu kapak kurşunludur. Kurşunlar açıldıktan sonra komple kaldırılmalıdır her hangi bir girişi bulunmamaktadır, kapak komple kalkacak. Mezar içinden yine işaret şeklinde güvercin heykelleri bulma ihtimaliniz yüksektir.

Diğer Tecrübe: Güvercinler yıldızların konumlarını ezberleyerek yön bulan bir hayvandır. ilk yıldızın doğduğu yön güvercin parasının olduğu yöndür.

Diğer Tecrübe: Keklik yöresel işarettir, o yöreye gelin gelmiş genç yaşta ölmüş bayan mezarıdır. düğününde takılan takıların tamamı kendisiyle birlikte mezara defnedilmiştir. kekliğin kanatlarındaki çizgilerin bir tanesi uzundur uzun olan tarafta mezarı mevcuttur.

Diğer anlamları: Güvercin aileyi temsil eder annedir, çoğu altın olmak kaydıyla yüklü miktarda eşyası vardır, eğer güvercin ağzında mektup varsa hazineler mezardan ayrı yerde saklanmıştır.

Diğer anlamları: güvercin su içer vaziyette ise yakında şelale vardır para şelale suyunun vurduğu yerdedir. eğer güvercin ağzında ağaç dalı varsa bunun parası buradaki zirve tepededir. 2 güvercin birbirine bakar vaziyette ise para bulunduğu yerdedir.

Tavus Kuşu: Prenses yada kraliçe mezarıdır çok değerlidir mezarı, takı eşyaları ve yüklü miktarda altınları vardır, bunların hepsi ayrı yerlerde gömülüdür, bunların tümünden en değerli olanı tacıdır, bu taç mezarda bulunur, çok fazla deforme olmadıysa ortalama fiyatı 90 trilyon civarlarındadır. deforme olan taçlara 68 trilyon değer biçildiği tecrübemiz olmuştur.

Diğer anlamları: Bu 3 işaretin üçüde bayan mezarıdır en değerlisi tavus kuşudur, parasını almak çok kolaydır, basit bir boşluk tespit cihazıyla işaret çevresinde boşluk aranmalıdır, bulunan boşlukta üst kapak açılır miktarı belirsin yüklü miktarda hazine sizi beklemektedir.

Tavus Kuşu Dinsel Anlamı

Tavus: İsa’nın yeniden dirilişinin bir sembolü olarak kabul edilmektedir. St.Augustin tavusun etinin uzun süre bozulmadan sağlam olarak kaldığı*
nı ifade etmiştir.

Pelikan Dinsel Anlamı

Pelikan; keffaretin ve kurtuluşun bir sembolü olup duvar resimlerinde, fresklerde ve cam boyamalarda çok kullanılmaktadır. Ayrıca inanışa göre, Pelikan kendisini yaralayıp, ölmemesi için yavrusuna kanından vermektedir. Bu ise, İsa’nın insanın kurtuluşu için kendisini feda etmesine işaret etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.