Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

El Define İşareti Yeni Bilgiler

El Define İşareti; El yemin işaretidir, bir topluluğa ait paranın habercisidir, topluluktan habersiz  paraya dokunmayacağına el basarak yemin eder. El parası bir topluluğa ait olduğu için gömü yapılırken yine bir topluluğun çalıştığını anlarız. Elin parası hem derin hemde tuzaklıdır.

2- Tabanca yapan el varsa bu eşkiya işaretidir.El eşkiya işaretiyse önce bir sol el. 100 adım ilerisinde bir sağ el, elin alttan iki parmağı kapalı yani bir tabanca yapar gibidir. İşaret parmağının gösterdiği tarafa bir tabanca atım mesafe gidilir. Burada en zirve olan yere bakılır, para bu zirvededir.

3- El işareti ortasında put varsa 100 metrelik mesafede 3 mezar vardır, ortadaki mezar yük mezarıdır.

4- Duvar kayada  1 el resmi 1 ayak resmi varsa burada bir siyah taş ve taşın üzerinde bir istavroz vardır. Bu taşın altında bir miktar müjde alınır.

5- El kabartma ise parası derin değildir, yönü parmaklar verir,  her parmak standart yapılmamıştır,

a- parmağın birisi olması gereken uzunlukta değildir yada daha kısadır,

b- yada tüm parmaklar birbirine eşit mesafede tasarlanmış fakat biri daha ayrıktır,

c- her parmak standart olarak tasarlanmış  oyma ise daha derin kabartma ise  daha kabarık duruyordur.  İ şte bu farklılıklar bize yön verir.

6- El ve ayak birbirinden farklıdır. Ayak sadece yön verir belirli mesafeyi gitmenizi söyler el ise daha farklıdır bulunduğu kayanın altında olabilir. El ayaktan daha değerli işarettir.

7- El işareti ortasında istavroz yada göz işareti varsa bu kesin mezardır. Bu bazen küçük yuvarlak oyma yada murç olabilir bunların hepsi mezardır mezarlar yük mezarıdır.

8- El işaretinde genelde işaret parmağı dikkate alınır. İşaret parmağın gösterdiği yöne gidersin, işaret parmağı kesikse  harşı kayalarda eksik parmağın parçasını ararsın  yer orasıdır.

9- El işaretinde bilek varsa burada ana yolu bulacaksın; bu yolun  patikalara ayrıldığı noktalara bakılır.

10- El işareti çizilmişse bunun çoğu sahtedir içinde gerçek olanları vardır bunda yine bileğe bakacaksın bilek size yön verebilir.

Yorumlar

  1. Murat dedi ki:

    Merhaba bende sol el işareti var işaret parmagının ucunda nohut buyuklugunde bı delık var bı kayanın üstünde aşagıya dogru bakıyor yardımcı olurmusunuz bu konuda

  2. Anonim dedi ki:

    iyi sallamışsınız

  3. Fevzi dedi ki:

    Avucuna bükülmüş orta parmaklar ve serçe parmak düz gösterir baş parmak açık bir şekilde avuca doğru ama elin üstünden çıkan harfi verilmiş bir işaret ve yanında 20 santim kadar bir şerit yol gibi anlamı nedir