Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Kılıç Define İşareti

Kılıç çevresinde bolca boş mezar bulunur  içlerine para serpilmiş mezarlardır, burada birde sandık kaya vardır bu kaya  yük mezarına nişanlıdır, bu mezar 2 adet olup birbirine geçmelidir.

Kılıç Define İşareti

Diğer anlamı: Kılıç asker mezarıdır   kültürlere göre tasarımı değişir  dikey kılıçlar  genelde mezar başındadır  yatay kılıçlar ise  karşıdaki düz alanı verebilir yada  belirli bir mesafe gitmenizi anlatabilir.

oyma Kılıç Define İşareti

1- Kılıcın boyu kısa ise yakın mesafe araştırılır. Eğer kılıcın boyu uzun ise daha uzak mesafe araştırılır.

2- Bazen mezar işareti olup, bazende yardımcı işaret konumundadır.

3- Genellikle savaşçı erkek kişiyi simgeler. Mezar işaretidir. Kahramanlığı ve yiğitliği anlatmak için kullanılır. Ancak medeniyetler yönetim bazında el değiştirdikçe eski kalıntıları ortadan kaldırmaya yöneldikleri için birçok kılıç işareti harap olabilmiştir. Mezar bulunsa bile içinden önemli bir şeyin çıkacağı garanti değildir. Bu arada haç işaretleri ile kılıç şeklini kesinlikle birbirinden ayırmamız gerekir. Kılıcın tutacak yeri (kabza) ölçülür. Kılıcın tersi istikametinde adımlama yapılır. Her cm yi 68-72 cm ile çarpıp ilerlemeliyiz.

4- Kabza (tutulan yer) hariç kılıç cm olarak ölçülür. Ölçüm sonucu 78 ile çarpılır. Çıkan sonuç kadar adım kılıcın ucuna doğru adımlanır.

5- bölge işaretidir malın bu bölgede olduğunu anlatır kabzalar ve ucu gideceğiniz yeri belirtir eğer kılıcın ucu eğri ise bu daire yapan tepeyi verir mal buradadır.

define kılıç işareti

Eşkiya Kayıtları Kılıç

Kılıçlı mağara bulursan bu mağarada kılıç tuzakları vardır, paslanmaz krom çelik yaylar kılıçlara vurgulanır mağaranın sağ ve sol cenaplarına yuvalar açarak kılıçları buraya oturtulmuştur. Bu tuzağı hazırlayan kişi para yerlerini şöyle anlatmıştır.. Yayların altında 135 okka vardır her bir kılıcı çeken iki ağırlık boşluğa sallandırdım şimdi iki keskin kılıç sürekli olarak bu mağaranın kapısında hareket halindedir katiyetle içeri kimseyi bırakmaz bilmeyene bin bir kere lanet getirir zaten benim yapacağım iş zor değildir ama benim yaptığımı çözecek benden çok zeki bir şahıs olmalıdır.

mağaranın önüne geldiğimizde kılıçlar çalışır. tuzağa düşmemeniz için belirttiğim noktalara ayak basmak gerekir. ancak ve de ancak mağaranın sağ sol tarafında olmalısınız. taşları çıkartırsanız yaylar boşalır ve kılıçlar etkisiz ve de zararsız hala gelir. Bu mağaranın girişinde kabartma 2 kılıç resimleri vardır içeriye girirsek sağ ve sol cihetlerde muhtelif ebatlarda put resimleri görürüz, mağaranın ağzından 122 adım içeride 7 yol mevcut olup aslında her bir yol biri birine bağlantı ve komplekstir başını ve sonunu kat’iyen bulamassınız başınız döner. içerideki 7. yol en hatasız ve en basit yoldur ana paraya yürünür.

Diğer Eşkiya kaydı: Bir kaya bulacaksın; bu kayanın altına sığınakmış gibi girebilirsin !!! bir kulübeyi andırır gibi … kulübenin tavanında bir domuz işareti göreceksin .. Bu domuz işareti bir tapadır. Tapayı kır çokça altın müjdesi vardır, altın paraların düştüğü yeri kazmayı unutma asıl define ayaklarının altındadır. Derince kaz.

Ayni bölgede bir başka kayada bir gayde işareti göreceksin. Buraya yakin bir başka kayada bir kartal işareti bulacaksın. kartalın ayaklarında birde yılan vardır. Burayı derince kaz ve mahmudiye altınları ile dolu 25 torba bulacaksın. Kartal işaretli kayadan 280 adim kuzey de bir kaya da oyma bir kılıç işareti göreceksin kılıcın ucu istikametine doğru 130 adim git seni bir başka define bekliyor . Bu define yatağınıda bulduğunuzda bu bölgeye ait son definemizdir.

Yorumlar

 1. Nizam dedi ki:

  Oymami kabartmami. Yılanda oymami kabartmami

 2. mutlu dedi ki:

  kılıcın tutma sapı yok kılıcın sivri tarafı geriye dönük kılıç yatay bilgi verir seniz sevinirim.

 3. mustafa dedi ki:

  sandık taşı mezarın neresinde olur bu konuda aydınlatırmısınız bni

 4. Anonim dedi ki:

  hocam kılıc ufak yanında 2 adet höyük var

 5. Anonim dedi ki:

  Sapsız. İki tarafı sivri ve yatay bakiyor

 6. Anonim dedi ki:

  İki mezar var anlamına gelir

 7. Anonim dedi ki:

  3 ünüde farklı ülkelerde olarak iki kılıç işareti ile birlikte rüyamda gördüm

 8. Anonim dedi ki:

  sandık kaya yuk mezara nişanlidır derken ben anamadim

 9. Anonim dedi ki:

  Hocam bendeki kılıç bir çok farklı sembolle birlikte bir mezar taşının üzerinde, sanki bir harita gibi. Bunu nasıl yorumlayabiliriz?

 10. Who? dedi ki:

  Hocam bendeki kılıç bir mezar taşının üzerinde ama yanında bir çok sembolle beraber sanki bir harita gibi. Bunu nasıl yorumlayabiliriz?