Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Dedektörü Kim İcat Etti, Metal Dedektörün Tarihçesi

Yüzlerce yıl önceye ait tarihsel öneme sahip bir eser veya değerli bir şey bulmayı düşündünüz-mü ? Eğer düşünüyorsanız yalnız değilsiniz. Her yıl binlerce insan gelişen dedektör teknolojisine giriş yapıyor. Macera ve heyecan ruhu daha fazla olan kişiler bu hobiye ilgi duyuyor.

Metal Dedektör Tarihçesi

İlk metal dedektörünün 1800’lerde Alexander Graham Bell tarafından icat edildiğini biliyor muydunuz ? Evet, doğru okudunuz, telefonun arkasındaki dahi modern metal dedektörlerinin de arkasındaydı! Başkan James Garfield’ı öldüren kurşunu bulmak için bir metal detektörü icat etti. Mermiyi bulamamasına rağmen, Bu büyüleyici teknolojiyi kullanılabilir bir materyal olarak hayatımıza soktu.

Graham Bell’in icat ettiği ilk metal dedektöründen sonra, teknoloji muazzam bir şekilde gelişti ve modern dedektörler üretilmeye başladı. Bugün 1.000 TL ye dedektör alıp define avına çıkabilirsiniz!

  • Evet, doğru okudunuz , telefonun arkasındaki dahi metal dedektörlerinin de arkasındaydı.

Bu teknoloji hobiden ziyade arkeolojide ve hatta güvenlik güçlerinede çok büyük katkılar sağladı. Bu büyüleyici hobiyi ele almayı planlıyor ve maceracı bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu sitede, metal algılamanın geliştirilmesi ve tadını çıkarmanız için bilmeniz gereken her şey var. Bu kategoriden giriş yaparak bir çok konuya ulaşabilirsiniz.

Bir metal detektörü tam olarak neler bulabilir ?

İyi bir metal detektörü, yer altında 40 cm kadar derin gömülü olan herhangi bir madeni para büyüklüğünde metal algılayabilir. Bir hazine sandığına denk gelirseniz, derinlik 1 metreye kadar çıkabilir. İnsanlar madeni paralardan, küpelerden, yüzüklerden, metal oyuncaklardan ve hatta iç savaş dönemi mermilerinden ve bazı durumlarda gerçek hazine dahi bulmuşlardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.