Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Kurbağa Tılsımı, Definecilerin Yaşadığı Esrarengiz Olaylar

kurbağa tılsımı

Hikayemi anlatıyorum. Van/çaldıranda kaz gölü diye bir yer var, adına eski çaldıran deniliyor. Yakınında askeriye var dayımların evi oradaydı. Dayımın evinin karşısında da annemin dayısı otururlardı. Evin arka tarafı uçurum gibi ve evin alanı çok genişti. Ayrıca benim dayımın evinin önünde büyük bir kaya parçası vardı. İnsan yapımı olduğunu define işaretleri nasıl bir şey diye araştırma yapmaya başlayınca anladım. 3 başı kobra yılanının başını anımsatıyordu. Detaylı bakınca her bir tarafı ayrı ayrı düzleştirilmişti. Baş kısımları belli şekilde kobra yılanı savunmaya geçtiğinde kabaran göğsü gibi duruyor. Birisi karşı tepeye bakıyor, diğer başı annemin dayısının evine, bir dineride kaz gölüne bakıyor.

Annemin dayısıgil bir gün evin ahırını tadilata sokuyorlar. Ahırda duvarı yıkacaklar, çok eski yapı olduğundan dolayı duvarı kırdıklarında bir odayla karşılaşıyorlar. İyice kazmaya başladıklarında oda genişledikçe bir odaya daha çıkan yeri buluyorlar. 2. odayı buluyorlar ama odalardan bir şey çıkmıyor. Toplamda 6 oda buluyorlar labirent gibi oluyor ahır içi. 6 odanın duvarını kırdıklarında duvarın içinden kurbağa fışkırmaya başlamış. Bunlarda el arabasına doldurup doldurup evin arkasından uçurum gibi yamaçtan dokuyorlar. Bu olay konuşulunca etrafta bilen birinin kulağına gitmiş. Oda dayımlara gelmiş olayı anlatmışlar. Meğer malın üzerine insan idrarı veya kanı dökülseymiş tılsım bozulacakmış.

Bu olay dillendikten 4 ay sonra askeriye bulundukları yeri almak istiyor. Annemin dedesininde arazisi içerisinde askeriyenin bir bölümünün tapusu bulunuyor. İstedikleri parayı kabul etmedikleri için yeri vermemişler askeriyede gözetim altına almış hala oturuyorlar. Yer VAN/CALDIRAN.

Kurbağa Tılsımı Çözümü

Yorum: Bir yerde kazarken kurbağa ve arkasından yılan çıkmağa başlarsa tılsımlı paradır cesaret varsa ikisinide eline alıp kenara koyarsan devam edersen mala ulaşırsın.

Başka bir Uygulama; Bazen kurbağaların toplu halde çıkması durumunda olay tılsımlı olduğuna yorulabiliyor. Bu durumda tavsiye edilen yöntem; ” kurbağalar toplanıp bir çuvala doldurulur. Çuvalın ağzı sıkıca bağlanır. Kurbağaların çıktığı yerden 40 adım uzakta çuval güvenli bir yere konur. Ertesi gün gidilip çuval kontrol edilir ” şeklindeydi.

Diğer Çözüm: Evet; kurbağa çıkarsa üzerine küçük abdest yapın, yada kan dökün altına dönüşür derler. Bu zamana kadar bunu yapmış, altına dönüşmüş örnek varmı bilmem. Lakin yapılacak işler çok tehlikelidir, eğer gerçekten tılsım varsa insan çarpılabilir.

Diğer Görüş: Cinde olabilir kurbağada, bunu bilemeyiz. Cin ise sana ve ailene tasallut olabilir. Onlarında çocukları akrabası var. Ayrıca intikam kin duyguları insandan daha fazladır. Hayvan şekline girerler zaten. İleri düzeyde musallata uğramış kişiler asıl suretlerini görebilir. Zaten pek hoş bir görüntüleri yoktur. Hatta hiç hoş bir görünümleri yoktur. Hareket hızları çok yüksek olduğu için ömürleride o derecede uzun olur. Zaten bu duruma gelen kişilerin yaşaması mucizedir. İntihar dediğimiz şey tamda budur. Vesvese verirler sürekli. Sonra insanı bunalıma sokarlar. İçki kumar zina vesaire insana giriş yapabilirler. Kişinin hayatını etkilerler ama insan farkında bile olmaz.

Kurbağa Tılsımı ve Yılan

Biz iki metreye yakın inildikten sonra bir buçuk metre çapında bir kapak taşı bulduk. O alınıp yaklaşık 10 metre inildikten sonra yine bir buçuk metre çapında aşağıda çamur çıkmaya başladı. Ve bu arada bu kurbağa ki ilk defa bu kadar büyük kurbağa görüyorum. 15 cm civarında deriside bir tuhaf ve bol miktarda yılan çıkmaya başladı. 10 cm ile 20 25 cm boyutlarında yılanlar çıkmaya başladı. Yanımızdakilerin söylemesine göre kör yılan deniyormuş. Merak ettiğim bu yılan ve kurbağa o kadar derinlikte ne arar. Yani normal birşeymi. Birde bizim indiğimiz noktanın yaklaşık 20 metre yukarı sol çaprazı be yine 25 metreye yakın sağ çaprazında kuyular var.

Farklı görüş: Çok derin kazılarda hayvanların çıkması, içerde bir boşluğun olduğu göstergesidir. Hayvanlar hayatta kalmaları için azda olsa oksijen lazım. Bu oksijenide oradaki boşluktan temin ederler.

Kurbağa bilimsel açıklamalar

İşin bilimsel tarafını pas geçmeyin. Kara kurbağa sı. Memlekette siğilli kurbağa derler. Kış uykusuna yatar keyfi yerinde ise çıkmaz. Kör yılan dediğin kertenkele solucan kertenkele karışımı bir şey. Kurbağa lar onları yer bu yüzden bu kadar büyük olurlar. Saf protein Asıl merak ettiğin bu olduğu için detay yazdım. Kör yılan çok iyi kazıcıdır.

Başka bir yorum: Kurbağalar yer altında karanlık ve nemli ortamları severler. Bu örnekte de görüldüğü gibi böyle bir ortamda üreyip çoğalmışlar demek ki. Sadece akciğer değil deri solunumu da yapabildiği için oksijen alma konusunda çok avantajlıdırlar, ılık ve nemli bir ortam onlar için en uygunudur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.