Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Surfer Kullanım (Automation) Hataları

ActiveX Otomasyon: Böyle bir özellik veya yöntem  yoktur.  ActiveX Otomasyon: bu şekildeki parametre  hataları genellikle hat özellikleri veya yazım hatası kaynaklanır. Örneğin, şu hatayı oluşturur:

 Wks.Cell("C1").Copy 

Bunun nedeni, kullanımda bir yazım hatası olmasıdır. Görüldüğü gibi yöntem ” Cells “, ” Cell ” olmalıdır.

Satırda yazım hatası yoksa, bu hata, Surfer’in eski bir sürümünü kullanarak yeni özelliklerden faydalanmaya çalışmanızdan kaynaklanabilir. Örneğin, bu satır Surfer 12’de çalıştırıldığında bu hatayı oluşturur:

 MapFrame.CoordinateSystem = "World Geodetic System 1984" 

Bunun nedeni, MapFrame nesnesinin CoordinateSystem özelliğinin Surfer 13’e eklenmiş olmasıdır. Surfer 12’de (veya öncesinde) bu ada sahip böyle bir özellik veya yöntem yoktur.

Satırın yazım hatası içermediğinden ve kullandığınız Surfer sürümü tarafından desteklendiğinden eminseniz bu durumda surfer ile iletişime geçmelisiniz.

“ActiveX Otomasyonu: Sunucu Bulunamadı” veya  “ActiveX Otomasyonu: Sunucu Nesne Oluşturulamıyor”

(10096) ActiveX Otomasyon: Sunucu bulunamadı  ve  ActiveX Otomasyon: Sunucu oluşturamıyor hatası   genelde Sörfçü bilgisayara doğru şekilde kayıtlı olmadığı için yapar. Bu bilgisayara birden çok Surfer sürümünün yüklendiğinin bir göstergesidir. ve kayıt defteri öğesi oluşturmaya çalıştığınızda çelişki yaşıyor veya Surfer’in dosyaların yanlış yüklenmiş olmasından kaynaklıdır.

İlk olarak, Surfer’in doğru yüklendiğinden emin olun. Doğrudan ağ sunucusuna yüklenmişse, gerekli kayıt defteri öğeleri oluşturulmadığından otomasyon yoluyla çağrılamaz. 

İkinci olarak, uygulamaya otomasyon yoluyla erişmeye çalışmadan önce Surfer ve Scripter’ın açıldığından emin olun.  Surfer ve Scripter, uygulamayı bir komut dosyası aracılığıyla çağırmadan önce yönetici modunda en az bir kez etkileşimli olarak açılmalıdır. Lütfen şu adımları deneyin:

 1. Sörfçü simgesini veya EXE dosyasını sağ tıklatın.
 2. Yönetici olarak çalıştır’ı tıklayın  .
 3. Sörfçü kapatın.
 4. Scripter simgesini veya EXE dosyasını sağ tıklayın.
 5. Yönetici olarak çalıştır’ı tıklayın  .
 6. Scripter’ı kapatın.
 7. Ardından komut dosyasını çalıştırmayı deneyin.

Hatayı hala alıyorsanız, lütfen bilgisayarda yalnızca bir Surfer sürümünün yüklü olduğundan emin olun, ardından yüklemeyi onarın. Bunu yapmak için:

 1. Bilgisayarda yönetici olarak oturum açın.
 2. Sörfçü veya Scripter açıksa programı kapatın.
 3. Windows Denetim Masası’na gidin   ve Program kaldır’ı tıklayın  .
 4. Gelen  bir program Kaldır veya değiştirmek  penceresinden, bilgisayar (varsa) yüklü olan demo sürümleri dahil Surfer’ınilk başka eski sürümlerini, kaldırın. Bilgisayarda başka bir Surfer sürümü yüklü değilse bu adımı atlayın.
 5. Geçerli Surfer yüklemesini seçerek,  Değiştir’i , Onar’ı seçip  İleri’yi  tıklatarak  onarın . Yükleyici onarımı çalıştıracaktır.
 6. Yükleyici tamamlandığında, Surfer’ı şimdi çalıştırma seçeneğini işaretleyin ve Son’u tıklayın  .
 7. Surfer açıldıktan sonra programı kapatın.
 8. Komut dosyasını şimdi çalıştırmayı deneyin.

İletiyi yine de alırsanız, komut dosyasını çalıştırmayı denemeden önce Surfer’ı el ile kaydetmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için:

 1. Scripter ve Surfer’ı kapatın.
 2. Windows Başlat düğmesini tıklayın.
 3. Arama kutusuna (aynı zamanda Çalıştır komutudur) surfer.exe  dosyasının yolunu  tırnak işareti ve ardından  / register olarak girin . Örneğin:  “C: \ Program Files \ Golden Software \ Surfer \ surfer.exe” / kayıt . Tırnak işaretlerini eklediğinizden emin olun ve varsayılan dizine yüklenmemişse, surfer.exe yolunun Surfer’ın yüklü olduğu yere gittiğinden emin olun.
 4. Klavyede ENTER tuşuna basın. Komut başarılı olursa, hiçbir şey olmamış gibi görünecektir.
 5. Şimdi Surfer ve Scripter’ı yönetici olarak yeniden çalıştırın.
  1. Sörfçü simgesini veya EXE dosyasını sağ tıklatın.
  2. Yönetici olarak çalıştır’ı tıklayın  .
  3. Sörfçü kapatın.
  4. Scripter simgesini veya EXE dosyasını sağ tıklayın.
  5. Yönetici olarak çalıştır’ı tıklayın  .
  6. Scripter’ı kapatın.
 6. Komut dosyasını şimdi çalıştırmayı deneyin.

Hem Surfer hem de Scripter (veya Surfer’ı aramak için kullandığınız herhangi bir program) yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlandıysa ve yine de hatayı alıyorsanız, diğer nedenler şunları içerebilir:

 1. PC Anywhere başlangıçta çalıştığında Surfer çalıştırılırken bir sorun var. PC Anywhere çalıştırıyorsanız, başlatma menüsünden PC Anywhere yazılımını kaldırarak bilgisayarı yeniden başlatın ve bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra PC Anywhere uygulamasını el ile başlatarak bu soruna geçici bir çözüm bulabilirsiniz. 
 2. Bu işe yaramazsa, UAC’yi (Kullanıcı Hesabı Denetimi)  Kontrol Paneli | Kullanıcı Hesapları . UAC kapatıldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Hatayı hala alıyorsanız, lütfen kullandığınız Surfer sürümü ( Dosya | Surfer Hakkında ), seri numaranız veya ürün anahtarınız ve denediğiniz adımlar hakkında açıklayıcı bir şekilde  bize ulaşın .

“ActiveX Automation: Şu Anda Etkin Nesne Yok”

ActiveX Automation: Şu Hiçbir nesne Aktif  komut Surfer’ınilk bir anda aktif örneği ararken bulamadığında. Betik şununla başlayacaktır:

SetSurferApp = GetObject (, "Surfer.Application")

“GetObject” komutu şu anda açık olan bir Surfer örneğini çağırır. Açık bir Surfer penceresi yoksa, hata oluşturulur. Önce Surfer’ı açıp komut dosyasını çalıştırabilir veya varolan bir örneği almak yerine yeni bir Surfer örneği oluşturmak için komut dosyasını değiştirebilirsiniz:

Set SurferApp = CreateObject ("Surfer.Application")

Aşağıdaki kod, açık bir Surfer örneğini kontrol etmek için de kullanılabilir.

Sub Main 
On Error GoTo createnew 
 	Set SurferApp = GetObject (, "Surfer.Application") Hatada 
GoTo 0 
	GoTo skipnew 
	createnew: 
	Set SurferApp = CreateObject ("Surfer.Application") 
	SurferApp.Visible = Gerçek 
	skipnew:

  Dosya yolu < file path > açılamıyor”

Dosya adınızı ve dosya yolunuzu tek bir değişken olarak tanımladığınız bir komut dosyası çalıştırıyorsanız (örneğin,  dosya = = “c: \ temp \ dosyaadı.dat” ), dosyanın bu dizinde bulunduğundan emin olun ve yazım hatası olmadığından emin olun. Büyük vr küçük harfe duyarlı olduğunu unutmayın.

Dosya adınızı ve dosya yolunuzu iki ayrı değişken (yani dosyayolu $ = “c: \ temp \”  ve  dosya adı $ = “dosyaadı.dat” ) olarak tanımladığınız bir komut dosyası çalıştırıyorsanız , dosya yolunun sonundaki eğik çizgiyi unutmayın. Bu size birden çok kez olduysa, bunları kullanmadan önce betiğinize aşağıdaki satırı eklemenizi öneririz:

Len (dosya_dizini) -InStrRev (dosya_dizini, "\") <> 0 Sonra dosya_dizini = dosya_dizini + "\"
surfer ekran görüntü örneği
ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.