Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Binek Taşı Define İşareti Anlamı

Binek Taşı Define İşareti Anlamı

Binek taşı; oturak taşı ve koltuk taşı. Bu 3 işaret anlamdaş işaretlerdir. Hepsi otur ve karşına bak anlamına gelir. Aralarındaki fark; koltuk taşı bazen mezarı verir. Oturak taşıda aynı şekilde mezar işareti olarak yapıldığını gördük. Fakat binek taşı mezarla alakalı değil düpe düz define işaretidir. Oturduğunda tam karşınla birlikte sağ ve sol çaprazlarına dikkat et. Tüm vücudunu sabit tut sadece başını rahat oynatacak şekilde sağa sola bak, bu şekilde definenin yerini görüyor olmaz lazım. Mesafe olarak 30 dan tut 90 metreye kadar çıkabilir.

Başka görüş: 3. ve son nokta işaretidir, eğer işaretiyle aynıdır, bir çoğunun parası eşkıya parasıdır. Ön tarafa bak bakalım atların konakladığı düzlük nerede buralara iyi bak eşkıya parasını alırsın.

Diğer görüş: oturak taşı yolculuk demektir, bindim ve gidiyorum. Burada birde patika yol var o yolu takip et para yol kıvrımındadır.

binek taşı eşkiya

Diğer Çözüm; Binek taşının genel anlamı, taşa otur karşına bak ve ikinci işareti aramalısın. Yaptığımız araştırmalara göre, binek taşı zirve bir noktada yapılmış ise, işaretin yapılmış olduğu zirve tepeden daha yüksek zirve tepede araştırma sürdürülmelidir. Bilinen eşkiya işaretlerindendir. Eğer binek taşı işareti, engebeli bir arazide yapılmış ise, kesinlikle cihaz yardımı almalısınız. Doğal görünen etraftaki kayaların altında gömü saklanmış olabilir. İşaretin etrafıda kontrol edilmeli ve binek taşı işaretinin yakınlarında düz bir taş varsa gömü bu taşın altındada olabilir.

Diğer Anlam: Bazen oturduğun yerden parayı görürsün; bazen bin git anlamına gelir. Tıpkı ata binmiş ve gidiyormuş gibi düşüneceksin, önündeki eski yolu takip et para yol üzerindedir.

Binek yada oturak taşı üzerinde hafif çıkıntı varsa bu 7 deve yükü para demektir. Bu çıkıntı tıpkı deve hörgücü gibi olmalıdır. Buralara yakın kervan yolu varsa yola çıkın. Para yol üzerindeki kesişme noktalarında olabilir. Bu taş büyük olması lazım. Bindiğinizde ata binmiş gübü heybetli ise dikkate alın. Normal küçük binekler için geçerli değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.