Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Üçgen Define İşareti

Üçgen Define İşareti

İlk önce üçgen-lerin nasıl ortaya çıktığını yazalım. Önce tüm sunaklar yani oymalar yuvarlak yapılırdı, üst düzey kişilere biraz fark yaratmak için kare ve üçgenler yapılmaya başladı. O yüzden üçgenlerin mezarları değerlidir. Üst düzey isimlerin mezarlarıdır.

1- İlk bakılması gereken üçgenin uzun tarafıdır. Burada giriş aranır üçgenin gömüsü oda içindedir. Genelde ayakta girilebilen oda türlerinden olur. Çoğu zaman mezarı verir.

2- Üçgen yunan alfabesinin 4. harfi delta dır.  sayısal değeri 4 tür. Zemine paralel duran taşları dikkate alın  bu taş zemin taşı gibidir,  bunun altında mezar vardır.

3-Üçgen oyma ise kesin mezardır. Kanallarla üçgen oluşturulmuş ortası kabartma ise bu mağara türü mahzeni verebilir. Çok uzak olmamak kaydıyla yamaçlarda giriş aranmalıdır.

4- İşaret yunanlılar tarafından yapılmışsa bu bize deltayı anımsatır, çatallara dikkat edilmelidir. Çatal yapan bölgelerde yığma olup olmadığına bakılır. Düz geniş kayanın üzerindeyse kayada kanal aranır. Kanal takip edilir aynı kayanın düz alnına inilip kaya mezar var’mı kontrol edilir.

5- Üçgen işareti malın kapalı bir mekanda olduğunu anlatır. Zor bir gömüdür. Eğer üçgenin dar olan bir açısı varsa onun istikametinde araştırma yapılır. Değilse çevrede farklı yapılar aranmalı veya yardımcı işaretlere başvurulmalıdır..

6- Küçük üçgenlerin bulunduğu kayada üçgenin 50 cm çapı çok iyi incelenir horasanlı bölge varmı bakılır. Var ise orada hediyesi mevcuttur. Bu çözülmüş bir işarettir.

7- Üçgen işareti geçmiş uygarlıklarda üçgenin kendisi’de giriş kapısı olarak kullanılmıştır

8- üçgen varsa çatal yapan yerlerdeki yığmalara dikkat edeceksin. altında oda olur.

9- İşaret haç yada başka bir işaretler eşleştirilerek resmedilmiş ise bu erkek yada bayan gömüsü olduğunu anlatır. Özellikle uzun tarafı yukarı bakan üçgenler erkeklere özgü işaret iken aşağı bakanı kadınlara özgü işarettir. Kadın ise zihniyet eşyası ile yüklü odadan bahsetmektedir.

10- Üçgen işareti zemin altındaki kayada bulunursa tümülüs girişini ifade eder. Üçgenin uzun tarafına doğru kazı kaydırılırsa giriş bulunur.

 Üçgen Define İşareti anlamı
Üçgen Define İşareti resni
Yorumlar

 1. Recep dedi ki:

  Bir kayada dar uclu dar ucu yukari bakiyor ve ucgenin bir kosesinde V var ici oyuk bir isaret ve hemen altinda girayfut buyuklugunde yigma gibi taslar var yaklasik 12-15metre ileride ucgenin dar ucu tarafinda yarisi yere gomulu kesme kaya var kemenin ilerisinde arasi (50) cmgenislikte (2)metre yuksekliginde acilmis kaya var boslukta 2 tane pirket buyuklugunde kayalar var toprakla karismis bu anlattiklarim unu ucurum yamac gibi bir tepede

 2. Mehmet dedi ki:

  Bir taşa yapışık 2 uç gen yanında mezar var yardımcı olursanız sevinirim

 3. sukru dedi ki:

  arkadaslar ben bir kayanın uzerinde yuvarlak oyma oymanın yanında sıralı 5 adet murc izi alt tarafına dogru kabartma ucgen tas ucgenin yanlarındada kanallar var yardımcı olursanız sevinirim

 4. Mert dedi ki:

  Kayanın üzerinde yuvarlak çıkma , çıkmanın içinde üçgen var . Ne diyorsunuz ?

 5. Mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar bende bir tane üçgen var uç kenarında eşit bana yardımcı olur musunuz gömü bir onun neresindedir

 6. Mehmet dedi ki:

  Haçin sag sol ve ust ucunda ucgen var sizce nedir

 7. yusuf çetindag dedi ki:

  Köbrünun altında üçgen işareti var köbrünün altında suyun akdıgı yerde pencere var

 8. Amatör dedi ki:

  Haccın ortasından ölçmek kaydı ile uzun olan tarafını bul 1cmi 1 adım yani 70cm olur uzun kısmına sırtını ver ve kaç cm geliyorsa o kadar adımla başka işaret bulursun yada gömü oradadır.

 9. Aydin dedi ki:

  Bir karış buyuklunde bir tasda yarim ay iki uclari yuvarlak hemen 9 mettre çevresinde gizlenmiş uc tane kerpicten yapılmış ucgenler bunları birleştirip dik olarak konmuş uzun tarafı yukarı bakar şeklinde gömülü olarak buldum bunların anlamını bilenden cevap beklerim saygilarimla

 10. Anonim dedi ki:

  Kus kafasi alti ucgen deliki tas
  20 santim tasin uzerinde

 11. Anonim dedi ki:

  Bir taşim üzerinde kabatmali üçgen var ortasinda. Yuvarlak. Bir oyma var bu ne anlamina gelir

 12. Ahmet dedi ki:

  BiZ bir yer kazdık yerin14 metre altında zeminde üç büyük taş çatılarak yapılmış kenarları 120 cm olan üçgen çıktı yer dağlık giriş batı yönünden fakat girişi bulamadık yardımcı olursanız sevinirim

 13. Firudin dedi ki:

  Kaya uzerinde ucken bulduk esit olcude uclari bunun gomusu nerde yardimci olurmusunuz twkurler

 14. Ali gürlekoğlu dedi ki:

  Uclar esitse biri o kayanın altında, diğer ikisi yakınında. Fakat sahiplidir dikkat edin.

 15. Bekir dedi ki:

  Üçgen mağara içind üçgenin ince ucu yukarıya doğru mevki kayalikemağaranın içinde su var şu akiyor

 16. Anonim dedi ki:

  Levet yerin 3 metre derinliğinde bi çalışa yaptim 5 metre uzunluğunda koridor yaptım burdan ana kayanın altına indim girişte sağda iki buçuk metre uzunlugunda iki metre yüksekliğinde 90 santim genişliğinde düz bir dökme kaya çıktı üzerinde üç gen kare ve baklava dilimi işaretleri var bunlar ne anlama gelir anlayan varsa irtibat

 17. Ali dedi ki:

  Arkadaşlar bende kabartma bir üçgen birde bir tarafı açık üçgen açık olanı yatay bir (v) harfi gibi düşüne bilirsiniz bu üçgenler kareiçine alınmış üçgenler on cm uzunluğunda bana yardımcı olursanız sevinirim

 18. Anonim dedi ki:

  Üçgen.biryunu.magagrayabaklyor.bir.yunu.agacabakiyor..biryunu.cukurabakiyor..define.hangiside

 19. SÜLEYMAN SUNAR dedi ki:

  üçgen çağıl ise

 20. Nurettin dedi ki:

  S.abende bı üçgen işareti var benimlediyolaga geçersiniz kaynatın içine doğru üçgen isareti

 21. Hulya dedi ki:

  Üçgen işareti Kaya’nın içine doğru yardımcı olabilirsiniz

 22. ali dedi ki:

  birbirini takip eden sıra sıra v gibi gözüken 7 adet ok yada üçgen vardı kayanın üstünde anlamı nedir

 23. Nursah dedi ki:

  Buyuk bir kayanin uzerinde ücken isareti var ve icinde buyuklu kucuklu oyuklar bulunmakta ne anlama gelmwktedir

 24. Nursah dedi ki:

  Buyuk bir kayanin uzerinde, buyuk bir ucgen var ve icinde buyuklu kucuklu oyuklar bulunmakta ne anlama geliyor

 25. Anonim dedi ki:

  Yarım ay varsa ucgen le yarım ayın ortasında zeminde oda var demek ama derin olabilir takriben 4 ila 7 metre arası bol sans

 26. Anonim dedi ki:

  Yanında 1 ila ikimizde arasında küçük bir yarım ay olacak onu bulursan oda onunla ucgen arasindadir

 27. Anonim dedi ki:

  9 tane art haç anlamı nedir

 28. Anonim dedi ki:

  slm eleyküm üstat bende üçgen üçgenin yanında karşılık lı 2 v var ve ana kayanın üstünde kurbağa taşı v sol tarafta oturak taşı ve aynı kayada ters kalp kalbin içende çiçek var yardımcı olursanız sevinirim bende gelirim çözerim bu işi diyorsan yüzdelik beririm

 29. Mustafa dedi ki:

  slm eleyküm üstat bende üçgen üçgenin yanında karşılık lı 2 v var ve ana kayanın üstünde kurbağa taşı v sol tarafta oturak taşı ve aynı kayada ters kalp kalbin içende çiçek var yardımcı olursanız sevinirim bende gelirim çözerim bu işi diyorsan yüzdelik beririm

 30. Anonim dedi ki:

  Çok zor olan mahsen işareti. Yaklaşık 50m yerin altında

 31. Anonim dedi ki:

  İki Kasa işaret eder kalp v kısmı takip hediye kurbağa olan yerde

 32. Anonim dedi ki:

  Üçgen var bir tarafı uzun uzun tarafın diğer tarafı hafif geri oyuluk o ne anlama geliyor

 33. Puten dedi ki:

  Küçük oyma üçgen var yanındada murç deliği var sonuç nasıl olabilir

 34. Semuncle dedi ki:

  Bir sorum olucaktı bakarmısınız ?

 35. Dinçer dedi ki:

  Arkadaşlar;
  Kayada oyma bir balık 25 netre kadar sağında şelale. Şelale yazı kuru. Elle yapılmış izlenimi yüksek.
  Şelalenin ortasında bir küçük üçgen, üst kısmında uzaktan bakınca kuşa (baykuş) benzeyen bir taş, bu taşın temizleyince arka kısmında buzağı kafası camış kafası gibi tek gözü olan bi işaret var burayı dağıtınxa bir üçgen kaya çıktı diğer üçgenle aynı yöne bakıyor. Neyse buradanda şelalenin 3,5-4 metre sağında yamaçta (yamaç dik) 2 tane üçgen kaya buldum 2 sininde kafası çıkmış ve yan yana.
  İşaretler bu üçgen kayalardan birinde var
  Sol tarafında ok yönü belirtecek şekilde kertme yapılmış 1 tane murç izi iki işaret daha var anlayamadım onları VE sağ tarafında ise V şeklinde 5 adet murç izi var baş parmak girecek büyüklükte ve kayanın altında da işaretler var çizgi ve çarpı şeklinde. Murç izleri alağıdaki gibi.

  * * *
  *
  *
  Şimdi bu kayalardan işaretler olanını düz başka bir kayanın üzerine koyulmuş ve düz şekilde duruyor.
  Bana yardımcı olacak iletişim kurmak istyen olursa sevinirim

 36. Erdinç dedi ki:

  Arkadaşlar;
  Kayada oyma bir balık 25 netre kadar sağında şelale. Şelale yazı kuru. Elle yapımı.
  Şelalenin ortasında bir küçük üçgen, üst kısmında üç tane iri taş uzaktan bakınca en üste yerleştirilen (baykuş)’a benziyor. bu taşın temizleyince arka kısmında buzağı kafası camış kafası gibi tek gözü olan bi işaret var burayı dağıtınxa bir üçgen kaya çıktı diğer üçgenle aynı yöne bakıyor. Neyse buradanda şelalenin 3,5-4 metre sağında yamaçta (yamaç dik) 2 tane üçgen kaya buldum 2 sininde kafası çıkmış ve yan yana.
  İşaretler bu üçgen kayalardan birinde var
  Sol tarafında ok yönü belirtecek şekilde kertme yapılmış 1 tane murç izi iki işaret daha var anlayamadım onları. sağ tarafında ise V şeklinde 5 adet murç izi var baş parmak girecek büyüklükte ve kayanın altında da işaretler var çizgi ve çarpı şeklinde. Murç izleri aşağıdaki gibi.
  Bana yardımcı olmak isteyen ve işgilenen olursa fotoğrafları paylaşırım.

  * * *
  *
  *

 37. Ninja dedi ki:

  Kaya mezarı içinde üçğen var