Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Üçgen İçinde Oyma, Soru Ve Cevaplar

Üçgen İçinde Oyma, Soru Ve Cevaplar

Slm üstatlar, sizlerin yardımına ihtiyacım var. Yerdeki büyük kaya üzerinde böyle bir üçgen oyulmuş ve içerisinde bir oyma var. Anlamı ne olabilir ?

Ustaların Görüşleri

Cevap: Kaya içine gizlenmiş 1 kat diyor. Anlamı bu. Ayrıca suyu dök kanalı takip et. Ek olarak: Kaya içine gizlenmiş tek bölme yer. Anlamı bu. 3 köşede 3 yuvarlak olsaydı. Kaya içine gizlenmiş 3 kat yer anlamında olurdu. Üçgen oyma değil kabartma olsaydı etrafında 3 oyma olsaydı mağara içinde 3 oda. Ortasında çubuk şeklinde çizgi gibi murç olsaydı altında oda demekti. Böyle gidiyor işte usta 50 tane varyasyonu var. Senin işaret basit kaya içine gizlenmiş tek . Kaya mezardır muhtemel.

Diğer Görüş: Usta üçgenin anlamı oda demektir ve yönü yoktur. Bugüne kadar gördüm üçgen odalarına dikkat ettim fakat üçgenin kısa tarafına uzun tarafınada denk geldim odanın girişini çok uzakta aramana gerek yok yakında bulman gerekli. Odayı bulursan boş çıkarsa vazgeçme zaten genelde boş çıkar bulduğun odanın zemininde bi giriş daha bulman gerekli. Yani 2 oda çıkar genelde örneklerini ben bu şekilde gördüm. 2. odaya sürünerek girilir; bir insanın geçeceği şekilde ve tuzaklı olma ihtimalide yüksektir. Üçgen deyip geçmemek lazım.

Üçgende Yön Vardır

Burada sadece fikirler söylenir yarış yapılmaz. Fikirler söylenir iken de dikkatli davranılır ve bir başka arkadaşınızın sorduğu şeye hayır böyle şey yoktur denilmez. Mesela sizin dediğiniz gibi ((((((hayır üçgende yön yoktur))))))) Niçin böyle yazdığımı sorar isen çünkü yönleri isteyen kişi benim. Eğer bir şeyler öğretmek yada bilgi vermek istiyor isen başkalarının yaptığı yada istediği şeyleri sen yargılamayacaksın. Demek ki üçgende yön yok imiş ???. Eminmisin sevgili kardeşim. Ve üçgen işaretinin odasının illaki zemin altı olduğundan da eminmisin. Ya ayakta girilecek bir yer İse????? Şayet bir arkadaşınız bir şey soruyor ise vardır bir sebebi.

Önce sabır ile bekleyeceksin ve göreceksin neden yönler istenmiş diye. Pek ala bazen bir üçgen işaretinin seni nerelere götüreceğinide bilir misin.?. Neyse şimdi burada üstünlük taslıyormuş gibi olmayalım. İnanın böyle bazen sizler gibi farkında olmadan hemen öne atılıp bir şeyler ispat etmeye çalışan bazende bunları yapar iken farkında olup yada olmadan başkalarını kırdıklarının farkında olmuyorlar. Bakın ben bunu hep dile getiriyorum. Benim yaşım 60. 40 yıldır bu işler ile uğraşıyorum. Bu kırk yıl içinde çok yerler gezdim çok işaretlerde gördüm lakin hiç elime kazma bile almadım. Hep kendimi geliştirdim. Hep başkalarına faydalı olmak için. Lakin hiç bir kimsenin fikrine şu olmaz demedim. Olmasada söylemedim. İşte kardeşim sizdende ricam tüm fikirlere saygı ile yaklaşmanız ve sabır lı olmanız. Ben bunca yıllık tecrübeme rağmen bazen tıkanıp kalıyorum. Bazı işler boyumu aşıyor ve çekip gidiyorum. Sizde başarılı olmak istiyor iseniz önce sabır ile sonucu beklemelisiniz . Teşekkür ederim

Açılmış örnekler

Cevap: Usta ben açılmış örneklerine çok rastladım. Hepsininde üçgenlerini metre ile ölçtüm uzun kenara veya kısa kenara gidiceksin diye bişey yok. Bazıları uzun kenar bazıları kısa kenara denk geldim. Bazıları ise kenar bile değildi düz çizginin olduğu yönde idi siz gezmiş görmüşseniz bunları bilmeniz gerekirdi. Fakat şunu bilinki eski tarihte hiç bir işaretin net bir yönü yoktur ve olamaz eski tarihte herkes birbirine şunu mu dedi (biz bir üçgen yapıcaz ve yön verecez uzun kenara 30 adım atcaz odanın girişini oraya koyacaz bunu yapmayan olursa kellesini vuracağız) sizce herkes bu şekilde koordine mi oldu.

Yok hayır bence kimse yaptığı işaretin yönünü kimseye anlatmaz yok neymiş işarete su dök suyun yönüne 100 adım at karşına bi çeşme çıkacak çeşme akıyorsa sağa dön akmıyorsa sola dön vs vs. Bunlar yalan kardeşim kimse kimseye yön bu olacak diyip tüm tarih boyunca birbirine nakletmedi o gün o gömüyü o işareti oraya kim koyduysa yalnız yönünü ve derinliğini kaç adım hangi yöne gidilecegini o bilir. Ama diyelim bi tanesi üçgen uzun kısmına denk geldi peki ya diğeri? Onuda mı uzun yöne denk getirdi birbirini tanımayan iki adam ?

Birazcık mantıklı düşünmek gerek. Roma döneminde herkes üçgen yapıp uzun tarafa gömüsünü koysaydı bugün tüm üçgenlerin malzemesi alınmıştı . Ben iç Anadolu’da kaç tane üçgen gördüysem hiç birinde yön şu diyemedim. Bu ege bölgesinde de aynı.. Odalar açılmış, mezarlar açılmış git bak. Eğer ki iç Anadolu’yu gezmek istersen gel buyur Nevşehir’i gezdireyim sana.

Sunak Mezardır

Sunak mezarlar için kullanılmıştır orada kaya mezar ve oda mezar bulabilirsin. Fakat üçgen işareti başka bir işarettir sunu çanağı ile üçgen oymanın bir bağlantısı yok. Üçgen oyma odanın simgesidir ve mezar ile alakası yoktur daha önce de dediğim gibi harhangi bir yön aramana gerek yok aynı şekilde sunu çanağının etrafındada bir yön yoktur hi hiç bir zaman olmamıştırda sadece mezarları yakınlardadır.

Bu arada üçgen mağarayı simgelemez senin arayacağın şey zemin altı odadır. Sunak seni yanıltmasın oda mezar buldun diyelim fakat bu üçgen onu simgelemez eğerki oda mezar bulursan üçgenin odasını buldum diye düşünme.. Zaten oda mezarı bulursan anlarsın mezar olduğunu bölgeni bilmiyorum ama mesela 2 katlı bir mezar sistemi olabilir veya odaya girince seni nişler karşılayabilir. Veyahut direk köşelerde iskelet kalıntıları bulabilirsin o zaman anla ki burası oda mezardır.

Lakin oda mezarları eskiden herkes yaptıramazdı geleni kaya mezardır. Sadece zenginler yaptırabiliyordu oda şeklinde mezarları geneli 1 aileye aittir oda mezarları 1 kişi için yapılmazdı onun için hediyeler bulabilirsin. Eğerki bulamazsan zeminde dedektör ile arama yap köşelerde dahil 4 köşeye özellikle bak genelde köşelerde gömülü olur çok büyük bişey bekleme ama oda mezardan senin arayacağın şey üçgen simgesinin odasıdır orada bir iskelet bulmayacaksın yada katlı sistem nişli mezar sistemi bulmayacaksın orası gerçekten iyi şeyleri bulacağın bir oda. Eğer ilk bulduğun oda mezar çıkarsa bil ki üçgenin odasına henüz ulaşamadın. Sunak herkesinde bildiği gibi tanrılara hediyeler vermek için kullanılan bir objedir. Fakat üçgen sunak olarak kullanılmadı sadece oda için kullanıldı ve yön diye birşey yoktur. Hiç üçgende en azından benim gördüklerimde yoktu. Bir ilki başarıp üçgende yön bulursanız söyleyin bizde gidip direk orayı kazalım alan tarama ile uğraşmadan. Bazıları kendi gömmüş oda yapmış gibi yön veriyor ne güzel.

Diğer yorum: Üçgen mağara içinde mezardan bahseder, ayrıca yakınlarında yığmada bekçi mezarlar olur. Üçgen tarla ve benzeri üçlemelerden bahseder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.