DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Ucuz Define Dedektörleri

Ucuz etin yahnisi yavan olur deselerde dedektör sektöründe durum biraz farklıdır. İşe yarayan bir çok ucuz dedektör vardır, bu konuda sizlere ucuz ama işe yarayan dedektörlerden bahsedeceğiz.

Ucuz diye adlandırdığımız bu modeller yeni başlayanlar için en iyi dedektörlerdir. Orta seviye dedektörler giriş

Garret ace

1-Garret ace; Yeni başlayanlar için en uygun dedektör budur. Ortalama fiyatı 1.500 tl civarındadır. Bunun ucuz olmasındaki neden firmalar her yeni modeli çıkardığında eskisinin fiyatı biraz geriler. Ace serisi 1.500 den başlar 3.000 tl ye kadar gider. At pro ve At max modelleri çıkınca eski modeller ister istemez ucuzluyor.

Ucuz diye adlandırdığımız bu modeller başlangıç için en ideal dedektörlerdir.

Fisher F11 ve Fisher F22

2- Fisher F11 ve Fisher F22 bu 2 cihazda oldukça kalitelidir, F11 fiyatı 1.000 tl civarındadır. Unutmayın fisher dünyanın en iyi 3 firmasından biridir. bu markayı bu fiyata almak eskiden hayaldı.

Teknetics Eurotek

3- Teknetics eurotek serileri yine uygun fiyata satılan kaliteli dedektörlerdir. buda fisherin bir koludur sağlam makinelerdir. Amerikan malıdır.

Whites Treasure Master

4- Whites Treasure Master 2.000 tl civarındadır, biraz tuzlu gibi görünsede fiyatına göre kaliteli dedektördür. Whitesler aslında iyi dedektördür, fazla reklam basılmadığından biraz arka planda durur.

Quest X5

5- Quest X5 1.500 tl civarlarındadır, marka olarak diğerleri kadar bilindik değildir ama kalitelidir. buda diğer firmalar gibi yeni model çıkarınca eskinin fiyatını aşağı çekiyorlar.

Minelab Go Find

6- Minelab Go Find serilerine bakın. 11 – 22 – 44 serileri 1.000 – 1,500 tl arasındadır. Bu fiyata minelab alıyorsunuz daha ne diyelim.

Bounty hunter

7- Bounty hunter dedektörlerde en uygun fiyata alınabilecek en kaliteli dedektörlerdir. 600 tl den 2.000 tl ye kadar değişen modelleri vardır.

Yazdıklarımızın hepsi köklü firmalardır, cihazlar en az 2 yıl garantilidir, ucuz olması eski model olmasından kaynaklıdır. Cep telefonu gibi düşünün. yeni modeller çıktıkça eskilerin fiyatları aşağı doğru sallanır. Bu cihazlar 5 yıl önce 7.000 8.000 tl iken şimdi 1.000 1,500 tl.

C.Scope

8- C.Scope; 40 yılı aşkın bir süredir hizmet veren C.SCOPE International Ltd, tüm dünyaya satış, servis ve destek ağına sahip bir İngiliz üretici firmadır. Tüm ürünleri İngiltere’de üreten C.SCOPE, rakipsiz müşteri hizmetleri ve satış sonrası desteği ile her zaman farkını ortaya koymuştur. C.Scope tüm modellerinin fiyatları uygun ve kalitelidir.

Ucuz Dedektör Derinlikleri

Burada şu notuda geçelim. Yukarıda yazılı cihazlar en fazla 20-25 cm derindeki paraları toplar. hepside metal ayırmada başarılıdır. Bunların yeni modelleri 35-40 cm derine iner.

Bakın şimdi bu cihazların gezmediği yer yoktur, millet yüzeyi topladı, şimdi 15 cm daha aşağıda ne var ona çalışıyorlar. Bu cihazlardan birini alırsanız kimsenin gezmediği bakire yerler bulmanız gerekebilir. Yeni model alırsanız her yer bakire olur, bunuda ayrıca değerlendirin.

Örnek olarak bugün bazı antik paraların 1 tanesi ortalama 300-400 tl dir. Eğer altın sikke bulursanız bunu fiyatı en az 3-4 bin tl dir. bu cihazlar her şekliyle parasını çıkarır sadece vakit ayırmak gereklidir.

Yazdıklarım tavsiye değil genel görüşümdür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.