Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Kalem pil yardımıyla boşluk bulma yöntemleri.

Gerekli olan malzemeler:

Kalem pil ve bir çift define arama çubuğu ve bakır tel.

Gerekli malzemeleri bir araya getirdikten sonra, pili sağ elimizin içine almalıyız. Pilin artı ucu sağ elinizde tuttuğunuz define çubuğuna temas etmeli. (artı yön elektrik devresi olan taraftır)

Pilin eksi ucu da avucunuzun tabanına oturmuş olmalı, bu şekilde elektrik akımını oluşturmuş oluruz. Sol parmağınıza bakır tel geçirin (işaret parmağı olmak şartıyla). Telin bir ucuna toprağa temas etmesi gereklidir. Size göre kolay olan bir yöntemle telin ucunu toprağa değer şekilde ayarların. Burada yapmanız gereken vücudunuzu topraklama’dır.

Bu şekilde ayarlamaları gerçekleştirdikten  sonra define arama işlemlerine başlayabilirsiniz. Avucunuzun içindeki mevcut pili ters çevirerek boşluk arayabilirsiniz. Yani pilin artı ucu avucunuzun içine eksi ucu’da çubuğa temas eder şekilde ayarlamalısınız. Bu şekilde boşluk bulma ihtimaliniz dahada artar.

Bu şekildeki denemer yaparken çubuğunuz bakırsa telde bakır olmalı, çubuk alüminyum ise telde alüminyum olmalı, buna dikkat edin hatta tersi denemelerde yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.