Aile Putu Define İşareti

Aile Putu topluca yapılan yemin işaretidir; İstavroz da denilir; tüm kolları eşitse gömü bulunduğu kayanın altındadır. eşit değilse farklı olan kolun baktığı yönde araştırma yap. Asil aile mezarı da çıkmaktadır. çevresinde doğal yapıya aykırı unsurlar aranmalıdır. son nokta olduğunu anlamanız için elinizi işaretin altına sokun;  kayada yumurta yada daha küçük  çıkıntı   varsa yer burasıdır.

Kesin aile mezarıdır;  işaretin olduğu kayadan  çok uzak  gitmeden mezar yerleri bulunur. buna daire içinde  haçta  denir; bir tür tılsımlama işleminin  gerçekleştirildiği  kesindir. putun bulunduğu kaya tıraşlanmış ise; tıraşlanmış yeri elinizle okşayarak bombey yapan tarafa bakılır.

aile putu define işareti

Diğer Yorum: Üst düzey asker mezarıdır; ölen kişi eşi ve çocukları  olarak tam ailenin mezarını simgeler, mezarlar oda şeklindedir;  her bir mezar için farklı odalar tasarlanmıştır;  tüm aile tek odada kalmamaktadır; bunun tecrübesi defalarca yaşanmıştır.  mezarlarda bolca heykel ve objelere rastlamak mümkündür. ayrıca günlük  ihtiyaçlar için gerekli tüm malzemeler yine mezarda bulunabilir. mezar yerine gelince işaretten çok fazla uzaklaşmamak kaydıyla yakın çevrede boşluk testi yapın  bulursunuz.

Diğer; Aile putu adı üstünde aile mezarıdır, mezarlar 7-9 metreyi geçmez hemen çevresine bakın tüm ailenin mezarı buradadır, put aileyi kötülüklerden korumak için yapılır genelde güney tarafına bakar, yada sabahtan akşama kadar güneşe yüzü denk gelecek şekilde tasarlanmıştır bunun anlamı ritüelle alakalıdır. dairenin içindeki haçın kanatlarına iyi bakın biri farklıdır farklı olan kanat tarafına gidin mezar yerleri oradadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz