Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Delikli Taş ve Delikli Kaya Çözümü

delikli kaya define çözümü
delikli taş

Delikli taşların 2 çeşidi vardır. 1 hayvan bağlamak için yapılanlar ki bunların da çevre araştırması çok iyi yapılmalıdır. Birde saklantı için yapılanlar. Saklantı için yapılanların çözüm mantığı hemen hemen aynıdır. Deliğin yapılış amacı dürbün vazifesi görüp, bakıldığında nereyi direk görüyorsa orası iyidir. Baktığı yer taşlık veya kayadır ki mezar gösterir. Çoğu zaman söz konusu görülen yerde işaret vardır ki senin konunda ki kayanın üzerinde bu kanımca mevcut. ( tecrübem işaretin bulunduğu alanda mezar olduğu yönündedir)

Fakat aklımı kurcalayan şu senin boşluk aldığını söylediğin yer oldu. Çünkü delikli taşın etrafına da gömü yapıldığı görülmüştür ( benim başıma gelmedi). Tavsiyem, delikten gördüğün yere yoğunlaşman olacaktır ki olasılık daha fazladır. O oval kaya çıkıntısının bir kaç anlamı var, ama şimdiden peşin hükümlü olmak istemiyorum. O alanda da bir çalışma yap bakalım çubuğun ile. 

Deliğin baktığı yere bak

O delikten baktığında ki gördüğün yere odaklan. Sonra aşağıya in. Tepelerde gezme!!!! Mal mezarın aşağıda. Argeni orada devam ettir. Üçgen saplama taşı da aşağıda bulursun. Toprak altında kalmış da olabilir. Ama senin çalışma alanın aşağısı!! Üzerinde balığa benzer işaret olan kayayı ıslat kururken çek, ekle görelim. Neymiş o? Ok mu? Balık mı? O aşağıda ki oval dediğin kayanın dibine bir bak bakalım aşağıya iniyor mu? Onun hemen önünde ki taşı yokla oradan kalkar mı? Kökü aşağıda mı.

  • Diğer Görüş: Delikli taşın 6 metre önünde kuyu ara, kuyu dolu olabilir. Taşlarla kapanmışta olabilir. Kuyu yoksa 10 metre ilerisinde olmalı.

Başka bir araştırma: El değirmeni taş olur. Bazen Ritüel ile alakadardır. Çevreyi incele. Hiç bağlama taşı görmediniz mi. Kurban bağlama veya mağaraya sarkmada kendir bağlanan taş. Veya uçurumdan inmek için bağlama taşı. Veyahut değirmene vurgu mahzene vurgu yapan taş modeli… Bu taş bazen tabeladır.

Diğer Tecrübe: Bezirhane derler çoğu yerde, çeşitli tarım ürünlerinin yağını ezerek çıkartmak için kurulan mekan. Bu taş da üstteki ezen kısım olmalı. Deliğe geçirilen düz taraf esnek kalas yardımıyla eşek veya öküzün boynuna bağlanıp ezme taşının kendi ekseni etrafın da döndürülmesiyle çalışan sistemdir.

Delikli taş ve civcivli tavuk

Benim bulduğum delikli taş üstü kapatılmış değirmendi. Buğday teknesinden değirmen tasına düsen yerinden yem yer halde tavuk üstünde civciv ama çift tarafa bakar halde. Civcivin birisi küçük bir deliğe bakıyor. Deliğin içinde bir civciv rengi değişik diğeri ise ağzı açmış korkmuş halde koca bir yılana bakıyor. Bu yılan hem bir ortadan kesilmiş karpuza benziyor. Hem alnı kesik bir kafa. Hem değirmen teknesine hemde güğümden su döken kızın su döktüğü yer. Tavuğun biri Yemlikden yem yiyor diğeri ise bir ucu sivri külahlı bir kadına bakıyor.

Kadın bir şeyi serper gibi. Sonra serpinti harf ve rakanlara benziyor. Harfler birleştirilip çevirince kelimeler oluşuyor. Bazı çevirdiklerim,, sümüklü burun, batan balık, öküz; köpek izleri vs… Sabaha kadar anlatırım ve her okuduğun şeyi görebiliyorsun, inanılmaz olanda bu zaten.

Okuyana kadar hiç bir şeyi görmüyorsun okudukdan sonra ortaya çıkıyor bir ilizyon gibi. Bu işaretleri ne paylaşırım nede birine gösteririm. Daha o kadar kafayı yemedim. Sonra herkes kahkaha atmaktan altına kaçırır. Bizimde bir onurumuz gururumuz toplum içinde bir saygınlığımız var. Benim için önemli olan gördüğüm şeyin doğruluğunu ispatlamaktır. Doğruluğu ispatladığım gün yayınlarım. Değilse zaten peşini bırakırım bu işin. Hayata bir sefer geliyoruz onunda volçana atfedilen bütün definecilerin peşine düştüğü gerzegin farklı farklı hikayeleri ile heba edemem. 

Kral Mezarı Olabilir

Kral mezarı yada savaşçı mezarıdır. Burada tören yerleride var, o delikli olan yer cesedi yatırdıkları yerdir. Tören burada yapılır, ruhları kutsanır. Mezar o kayalığın kendisidir. Diğer düz duvar olan yerinde kesimden itibaren altta kalan yerlerde tespit yapın.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.