Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Tilki Define İşareti Anlamı

Tilki Define İşareti Anlamı

Tilki işareti az görülse-de definesi çok olan önemli define işaretleri arasındadır, şans getirdiğine inanılır özellikle eğlence yerlerinde tasvir edilir. Eğer arazide tilki işareti bulursanız patika yok üzerindeki hakim tepeye bakılır.

Bazen mezar girişleri-nede yapılabilir, mezar girişlerine yapılan tilkinin anlamı ise ölen kişinin genç ve zengin olduğudur. mezar içerisinde yüklü miktarda heykel ve obje olduğunu anlamamıza yardımcı olur. tilkinin domuz işaretleriyle bağlantısı olduğuda bazı kaynaklarda mevcuttur.

Ölen kişinin 40 yaşından yukarıda olduğunu anlatır, kişi aynı tilki gibi kurnazdır bu yüzden tilki işareti yapılır kesinlikle zengin mezarıdır.

Tilkinin malını hiç kimse alamaz onu gömen tilkiden daha kurnazdır kuyruğuna iyi bakın kuyruktan yola çıkarsan ancak mala yaklaşabilirsin ne varsa kuyrukta.

Bazı medeniyetlerde kutsal hayvan olarak tanımlanır. mezarda kutsal eşyalar bulunur her biri birbirinden değerlidir. mezar tilkinin hemen arkasında yada altındadır.

Define İşareti Anlamı, mezar yeri
heykel

Diğer Anlamı; Tilki kararlı, inatçı ve usta planlayıcıdır. doğuştan gelen gizlilik içgüdüsü insanın yerini tespit edemeyeceği şekilde; gizlilik içinde yürütür. Bazı insan ruhlarının tilkinin bedeninde dolaştığına inanılır. ölen kişinin aslında ölmediği tilkinin bedeninde dolaştığı şeklinde görüşler vardır. bu doğu mitolojisinde çokça rastlanan durumdur.

eğer mezar işareti ise mezarda hemen yanındadır. fazla uzaklaşma, hemen önde yığma vardır hatta bazı tilkiler mezar giriş kapısına resmedilir. Kazılan yerde kapıya geldiğinizde tılki varsa burası kesin mezardır. aslında bu kişinin ölmediği bedenin bu tilkide olduğuna inanılır. Tilkinin mezarı genelde oda mezardır; içinden güzel eşyalar çıkar.

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    somewhere it is said that the figure of the fox is connected to that of the pig, it is true, I am working with it, above the figure of the pig is the head of a fox between the stones of the water channel, which according to us is looking towards the water. wealth, the signs are signs of bandits.