Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Golden King DPR Tecrübem

Bu konudaki makale bundan 5 yıl önceki teknolojiye göre hazırlanmıştır. şu an golden cihazı üretimden kalkmış üretici firma desteğini çekmiş, artık yeni modeller üretilmektedir. Aynı konu minelab 5.000 içinde geçerlidir bu 2 cihaz eski teknolojidir önermeyeceğimiz cihazlardır.

Golden king  diğer derin arama dedektörleri gibi mineralden  bolca etkilenir. Bu dedektörü normal tek para dedektörleri gibi kullananlar kesinlikle verim alamaz. Bazı defineciler golden kingi minelab ve garrett vlf serileri ile kıyaslamaya kalkar bu çok yanlıştır.

Örnek olarak garret GTI 2500 vlf dedektördür buna büyük başlık takarsan biraz daha derinlere inersin lakin ayrımda ciddi sıkıntılar yaşamaya başlarsın,  gerçekte bütün dedektörler aynıdır, ne kadar büyük başlık takarsan o kadar derine inersin hata payı buna paralel olarak artış sağlar,  alüminyumu  altın görme yada diğer metallere değerli sinyali verme gibi  bir çok hatalarla karşılaşırsın.  Şu gerçek vardır  bir dedektör ne kadar sağlıksız olsada gerçekten kütle bir altının üzerine geldiğinde  bunu yok sayması imkansızdır.  buna verdiği tepkide diğer mineral tepkilerinden çok farklı olarak kullanıcının mutlaka  dikkatini çeker.

Çalışma mantığı olarak GTI 2500 ile aynıdır, aslı vlf dedektördür başlık büyütülerek derinlere inmeye çalışılan yöntemdir. buda mineralden etkilenmenize sebep olur.

Elinde golden kink dpr ve garrett at pro olan 2 kişi araziye çıktığında garrett at pro olan şakır şakır para toplamaya başlar; golden ise mineralden daha fazla etkilendiği için garrett at prodan biraz geri kalır. Şimdi buradaki kullanıcıların ilk tepkisi at pro 4.000 TL golden kink 8.000 tl bu nasıl olur diye isyan bayrağını çeker. İşte bu bayrak tamamen bilgisiz kullanıcı kesimiyle alakalıdır. Çünkü golden kink sadece tek para toplamak için değil henüz kazmadan içeride ne var görmenizi sağlayacak 3d özelliği ile donatılmıştır.  Bununla beraber çok rahat boşluk bulma; yine aynı şekilde boşluğu 3d grafiği ile ekrana taşıma; ve en önemlisi at prodan 4 kat daha derinlere  inme yeteneğine sahiptir. At pro ise yüzeydeki metalleri toplamaktan başka hiç bir işe yaramaz fakat yüzey metallerini toplamada en iyiler arasındadır. Kısacası dedektörlerin hangi amaca hizmet için tasarlandığını bilmeyen defineciler golden king ve at pro kıyaslaması yapar at pronun ayrımda daha başarılı olduğunu  ve daha iyi olduğunu iddia eder. oysaki golden kink at pro ile değil GTI 2500 ile kıyaslanmalıdır.

Golden king başarıları: Şimdi gelelim iyi bir oda mezar işareti üzerindeki çalışmamıza. Evet oda mezarlar bir definecinin bulabileceği en kolay mezar tipi ve defineleridir. Oda mezarlar işaretlerden en fazla 7-10 metre uzaklıkta olur bu nadirde olsa yükselebilir ama en sık görüneni budur. Biz oda mezar işaretimizi bulduk ve mezar nokta tespiti için çalışmalarımıza başladık sayalım; elimizde golden kink ve garrett at pro var birde çok meşhur minelab 5.000 olsun.  1 gün önce  at pro iyi diyenler  bakalım bu gün ne diyecek. Evet arkadaşlar at pro burada hiç bir işe yaramaz sadece 30 cm yüzeyde metal  araması yapar  varsa var yoksa cihazı kapat git. Peki golden kink ne yapar  2 metrede derinlikte olan odayı bulmanızı sağlar.  Ayrıca içeride altın varsa onuda görür tüm bunlarıda  3d grafiği ile ekranda taşır.  garrett at pro ve 17.000 TL verip aldığınız minelab 5.000  bunları yapamazken golden king yapar.

Kısacası cihazlar arasında farklar vardır  aynı kategoriye hizmet etmeyen cihazların karşılaştırılması tamamen yanlıştır, at pro kendi kategorisinde en iyilerdendir fakat oda, tünel, mahzen, mağara ve derindeki metali bulmaya gelince golden king dpr nin topuğuna bile çıkamaz çünkü böyle bir özelliği yoktur. Yüzey aramada ise golden kingden 2 kat daha performansla çalışır müthiş verimlidir.

Şimdi sizlere tersi bir pozisyonunu anlatacağım.  1 gün önce yüzey aramada at pro dan geri kalmış golden king 1 gün sonra 30.000 TL lik yer altı radarları ile yarışabillir..  Jeofizik yöntemler arasında  gpr adı verilen yer altı radarları günümüz profesyonel definecilerin en çok kullandığı cihazlardır. Ne varki bu radarların asıl olanları en az 40.000 en fazla 150.000 TL. civarlarında iken bunların bazı çakmaları aynı işi yapıyor adı altında ülkemize getirilip 25.000 TL. ortalama ile satılmaktadır; işte bunlardan alacağınıza gidin 7.000 verip golden kink alın emin olun arada çok bir fark yok. bu tip çakma radarlarla sağlıklı görüntü almanız mümkün olmadığı gibi aynı yerde 2. deneme yaparak aynı görüntüyü almanız bile çok zordur.

Golden kink cihazın dezavantajları ise kesinlikle mineralden etkilenir, ören yerlerinde  cihazı gezdirerek arama yaparsanız doğru sinyal alamazsınız hatta cihaz sürekli sinyal vermeye başlar. Diğer önemli zorluğu toprak ayarıdır; Toprak ayarı yerden 1 karış yukarıda yapılmış ise arama bu ayarda yapılmalıdır. Başlığı daha yukarı yada daha aşağı şekilde yer değişikliği yaparsanız sağlıklı arama yapamazsınız.  Arama yaptığınız coğrafi yapı düz olmalıdır, taş ve kayalık alanda arama yaparsanız verim alamazsınız çünkü başlık bir yukarı bir aşağı sürekli yer değiştirecektir.

Bu cihazdan kesin sonuç almak istiyorsanız önce işareti bulup  kabaca çözüm üretip kafanızda yer tespitleri yapacaksınız sonrada bu cihazla teyit edeceksiniz.  Kısacası büyük defineleri bulma yeteneğine sahip en uygun fiyattaki tek dedektör golden kink dpr dir. konu başlangıcında söylediğimiz gibi golden artık üretimden kalkmıştır. biz sizlere yeni modeller almanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

  1. Erdaltun dedi ki:

    Teşekkürler. Daha fazla bilgi almak isterim sizden. Saygılar

  2. Anonim dedi ki:

    Goldenkink var kolay nasil kullanirim

  3. Mitat dedi ki:

    Selamün aleyküm arkadaşlar bendede nokta Golden king var ayarda sıkıntı cekiyorum reset alıyor yalnız onayı almıyor sebebi nedir