Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Lahit Mezar Fiyatları

Definecilerin en çok merak ettiği lahit bulursam kaç paraya satarım, Fiyatlar neye göre belirleniyor kısaca anlatmaya çalışacağım.

Lahit Mezar Fiyatları; Definecilerin en çok merak ettiği lahit bulursam kaç paraya satarım kısaca anlatmaya çalışacağım.

Lahit fiyatları lahit-in işlemesi ve dönemine göre değişir, bulduğunuz bir lahit-in satış fiyatını düşürmemek için kesin ve net lahdi açmayın, açılan bir lahit-in fiyatı en az 4/1 düşer, içinde ne var ne yok  belki altın doludur gibi  düşüncelere kapılıp sakın açmaya kalkmayın, içi altın bile dolu olsa açılmayan bir lahit açılan bir lahitten her zaman daha değerlidir.

Açılmayan bir lahit-in ortalama fiyatı 10. Milyon dolar gibi rakamlarda dolaşırken açılan bir lahit-in içindeki eşyaları en fazla 1 milyon dolara satabilir, kalan boş lahit  belkide olduğu yerde bırakıp gidersiniz.

Açılmayan Lahit Neden Değerlidir

Bir koleksiyon-er yada müzayede evlerindeki alıcılar henüz açılmamış lahite büyük ilgi duyarlar, burada önemli olan içinden ne çıktığı değil  açma duygusunu bizzat yaşamakla alakalıdır.  açılmamış bir lahit müzayede edildiğinde alan koleksiyon-er  diğer koleksiyon-er ve ünlü iş adamlarını bir araya toplayarak  görkemli bir şekilde lahit-in kurşunlarını usulüne uygun şekilde kırıp açarlar.  işte paranın gerçekten kazanıldığı an bu andır, koleksiyon-er bu lahiti 15 milyon dolara almıştır ama sergilediği ilk gün açma işlemi ona belkide 25 milyon dolar kazandıracaktır;  kısacası lahit kesinlikle açılmamalıdır açılan lahitlerin fiyatları  ciddi şekilde aşağı düşer.

Mermer Yapısı

lahitler önce mermer bloklar halinde çıkarılır deniz ve kara yoluyla farklı coğrafyalara ihraç edilirdi. Bulduğunuz lahit-in hangi ocaktan çıktığı bile fiyatı etkileyen unsurlardandır. Örnek olarak en değerli mermer açık sarıya kaçan rengi ve kırmızı damarları olan mermer çeşididir.  Yunanistan, Atina dünyanın her yerine lahit ihraç etmiş (pentelike marmaros) önemli mermer ocağıdır.

Ortalama Fiyatlar;

Lahit fiyatları dönemi, mermerin kalitesi, üzerindeki figürler ve figürlerin kondisyonu ile doğrudan ilişkilidir. Yakın tarih Bizans dönemi sade tasarım sandık lahitler çok değerli değilken; Helenistik dönemin bitişi genç roma döneminde ortaya çıkmış işlemeli bir Girlandlı  lahit bunun 20 katı daha değerli olabilir.

Burada anlamamız gereken fiyatları etkileyen temel unsur lahitlerin çeşitleri, tarihi ve mermer kalitesi ile alakalıdır.

Lihit Çeşitleri

Yarım İşlenmiş Lahitler, Sütunlu Lahitler, Frizli Lahitler,  Girlandlı Lahitler, Kline lahitler, Tabula Ansatalı Lahitler, Klazomenai Lahitler,  Yivli Lahitler , Sandık Lahitler, gibi bir çok lahit çeşidi bulunmaktadır. Bulduğunuz bir lahit-in hangi guruba ait olduğunu bilmez iseniz ortalama fiyatı  bilmenizde söz konusu değildir.

En Değerli Lahit Kilise Lihitleridir

Kilise mahzenlerinden çıkacak lahitler en değerli lahitlerdir, Çünkü bu lahitte kutsal yağ vardır. Lahitin içi altın dolu olsada açmayın, kutsal yağ altınlardan daha değerlidir. Hristiyanlarda kutsal yağ sürme inanışı vardır. Kutsal yağ ile vatviz edilen kişi kutsal ruha sahip olur. H.z. İsa’nın ölümüne ve dirilişine ortak olur. Ayrıca mesihin kahinliğinden pay alır. herkes ona saygı gösterir. tabi bunlar Hristiyan inançlarıyla alakalıdır. Bu sebepten dolayı kilisede bulunan lahitler tüm lahit guruplarından farklıdır.

Şimdi sizlere lahit çeşitleri örnek resimler atalım, buna göre farkı ve fiyatı sizlerde aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz.

lahit mezar, Girlandlı Lahitler

1- Girlandlı Lahitler; Üst resimde gördüğünüz bol işlemeli lahitler Helenistik dönemin bitişiyle genç Roma döneminde ortaya çıkmışdır. Değerlidir.

lahit mezar, sandık lahit

2- Sandık Lahitler; Bu lahitlerin açılmamış olanını bulmak kolay değildir tıpkı sandık şeklinde tasarlanan lahit türüdür.

lahit mezar, Frizli Lahitler;

3- Frizli Lahitler; Bunlar en fazla kullanılan gruplardandır. Yivler, sütunlar, uçan yada ayakta duran  Tanrıçalar ilk defa ortaya çıkmıştır.  en değerli lahitlerin başında gelir.

Lahit Mezar Fiyatları

4- Yivli Lahit; Diğerlerine göre daha basit lahit türüdür bu basitlik fiyatlarada yansımaktadır bunun en sade olanları  en değersiz olanlarıdır.

Umarım anlatabilmişimdir, okuduğunuz için tşk eder başka bir makalede görüşmek dileğiyle esen kalın. Define Sohbeti MendereS

Not: Yazılanlar define sohbetlerinden alıntıdır. Kesin bilgi değildir.

ETİKETLER:
Yorumlar

 1. tosuncan dedi ki:

  Bu zenginler ne ahmakmiş sırf heycan olsun diye 10 milyon dolar veriyor bu zekayla o parayi nasıl kazanmış sığırlar

 2. Ramazan dedi ki:

  Bir yerde bir magaranin icinde kayanin ustunde sapkali ve uzun kulakli bir adam resmi kayaya cizilmis ve arkami yasladigimda davul sesine benzer bir ses geliyo ve kucuk birde delik var adamin alninda sizce bu nedir

 3. Sınan dedi ki:

  Slm frizli lahit varsa yardimci olurum başkalari görmediyse eğer

 4. Sınan dedi ki:

  Slm gogh elinizde önemli olan ne var görme şansim varmi watsaptanda olsa yardimci olurum

 5. Sınan dedi ki:

  Slm gogh yardimci olurum lahit varsa eğer

 6. Mümtaz dedi ki:

  Arayın yardımcı olalım

 7. Mümtaz dedi ki:

  Beyefendi İlgileniriz nasıl ulaşabilir size

 8. Muammer dedi ki:

  Lahitlerle ilgilenen Madeni Para değerlerini bilen yurt içi veya dışında bulanan her ne ise değerinde alabilen tanışı olan sağlam cihazları olan telefondan yönlendirme yapabilecek olan arkadaşlar boş insanlar aramasın vakit kaybı olmasın çok konuşan yalan konusur işinin ekli işaretten anlayan cihazı olan çevresi sağlam olan ulaşsın bana Face

 9. Muammer dedi ki:

  Bu arada Açılmamış lahitler gaz değeri felan yalan işler Bizde neyin ne olduğunu biliyoruz Yok Gençleştiriyor bu gaz yok nükleer yapılıyor bunlar yalan şeyler efendiler kanmayın bu kulaktan duyduğunuz laflara

 10. mrt dedi ki:

  muammer ulas bana yardımcı olurum

 11. mrt dedi ki:

  bozdereli nasıl ulasabilirim sana

 12. Muzaffer dedi ki:

  Slm. Bir tepenin. Üstünde. Büyük taşın üzerine yuvarlak büyük. Bir oyma var ve hemen onun. Bı 15 adım. Arkasında. İse. Mezar taşı gibi. Görünen taşın üstündeyse. Kare oyma var. Bunun anlamı nedir. Yardımcı. Olursanız

 13. Mehmet yozgatli dedi ki:

  Müze Müdürlüğünde çalışan birileriyle görüşerek devlete yardımcı olun satayım alan yokmu diye bir araştırmaya girerseniz yanlışa suruklenirsiniz

 14. S . Yesil dedi ki:

  M k kaya guncelmi goruselim

 15. Sinan dedi ki:

  Arkadaşlar bana gercekten güvenilir güçlü bir alıcı lazım 2 lahit mezar 1 İncil bircokta altın var görüntü alabilir watsap 0541863 beni arasın

 16. Tolga dedi ki:

  Roma donemine ait lahit mezari buldum 1 hafta oluyor ve acilmamis alici ariyorum

 17. Mehmet dedi ki:

  Arkadaslar elimizde lahit tarlasi var ciddi alici nasil buluruz
  0546 464

 18. Olcay dedi ki:

  Sattinmi ?

 19. Murat dedi ki:

  Mehmet bey 29 eylul tarihli yorum sahibi
  iletisim kurarmisiniz benimle.

 20. Ferhat dedi ki:

  Aradığın cevabı buldun mu

 21. Ramazan dedi ki:

  Slm buldunmu?

 22. Anonim dedi ki:

  Selam malzeme duruyor mu

 23. Edanur dedi ki:

  Selam elinizdeki malzemeler duruyor mu

 24. Edanur dedi ki:

  Mehmet bey malzemeler duruyor mu

 25. Adem dedi ki:

  Her türlü eserlerinin değerinde alınır ve satılır bohenys actual müzayede evi resmi katılımı ile

 26. Remzi dedi ki:

  Slm kraliçe mezarı ve zannediyorsam kral meezarının yeeini buldum yardımcı olurmusun..ayrıca aynı yerde 3 mezar işareti var kaya mezarı

 27. Faruk dedi ki:

  Seninde hiç bir şeyin yok arkadaş ama çok şey istiyorsun, şey gibi eeııı fakir kızsın ama zengin erkek istiyorsun biraz buna benzedi

 28. Fatos mercan dedi ki:

  Lahit mezari müzeye versek nasil işliyor bu işler

 29. deli yürek dedi ki:

  kimsiniz

 30. Burak dedi ki:

  Meraba adem bey.özelden görüsebilirmyiz

 31. Murat dedi ki:

  Elimde lahit var gerçek alıcı lazım

 32. Murat dedi ki:

  Elimizde açılmamış lahit mevcut gerçek alıcıya ihtiyaçimiz var,ilgilen ulassin

 33. Murat dedi ki:

  Eda hanım sizinle nasıl iletişime geçebilirizz

 34. Murat dedi ki:

  Adem bey elimizde resmi belgeli yasal Henry matris e ait tablo vardır . İletişime geçebilir miyiz

 35. eren dedi ki:

  Numaranızı atın görüşelim ciddi satıcıysanız

 36. eren dedi ki:

  Malzemeler duruyor mu Murat bey

 37. Krall06 dedi ki:

  10 milyon dolara alıp saklamıyorlar onlarda o lahit üzerinden 15 milyona yakın para kazanıyorlar boşuna dememişler zenginin malı züğürdün çenesi diye

 38. Slender dedi ki:

  Bir çocuk 2 büyük lahit ve elimde bir kaç yer var açılacak ciddi alıcı varsa görüşelim

 39. Mert dedi ki:

  Edanur hanım özelden görüşebilirmiyiz bu konuda