Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Garrett ATX vs Minelab GPX 5000 Karşılaştırması

Karşılaştırma ile ayrıntılara geçmeden önce her 2 modelinde modası yavaş yavaş geçmeye başladığını söyleyebiliriz. garret kısmen iyidir, minelab 5.000 çıkalı 10 yılı buldu, minelab 10 yıldır sdc 2300 ve benzeri bir çok yeni cihaz üretti, aslında kıyaslanması gereken garret atx ile sdc 2300 dür.

Garrett ATX ve  Minelab GPX 5000, karşılaştırmasına baktığımızda, birinin fiyatı 22 binlerde diğeri 13 binlerde, aradaki fiyat farkı kadar kalite farkı olup olmadığını araştırdık karşılaştırma videolarını dikkatle izledik fark ettik-ki fiyat farkı kadar kalite farkı yok.

O zaman minelab 5000 yerine Garrett ATX almamız daha mantıklı olur, bu ikisi arasında karşılaştırmadan çıkan sonuç bu fakat ben ortaya  Minelab GPX 4800 atıyorum burada es geçilmeyecek  dedektör  Minelab GPX 4800 olabilir tabiki orijinal olması kaydıyla, minelablar sahtesi en çok olan dedektör modellerindedir. bunun fiyatı 15 binlerde bana göre dikkate alınması gereken model.

Garrett ATX neden seçilebilir:  Pulse dedektördür, DD arama başlığını kullanarak demir olayı tamamen  yok edilir sadece değerlilere duyarlı moda geçmiş olursunuz. Bu ayarı diğer başlıklarda  manüel yapabilirsiniz.  Diğer önemli  farkları ise Islak, nemli ve tozlu arazilerde kolayca arama yapabilir gövdesi suda 3 metre derinliğe kadar inebilir kısacası su altında arama yapma özelliğine sahiptir. bir önemli özelliğide diğer tüm dedektörlerden daha gaddar olmasıdır. Abartılı fiyat yerine abartılı performans  sloganı ile garrettin çığır açmış modellerinden bir tanesidir.

garret atx

Minelab GPX 5000; Mineralden en az etkilenen dedektör diyebiliriz. İster ören yeri ister  düz tarla her türlü toprak koşullarında üstün performans sağlayan 6 arama modu ve otomatik fonksiyonları ile kullanımı en kolay dedektörlerden bir tanesidir. Yeni Zamanlama Fonksiyonları GPX 5000’i çok yönlü ve becerikli hale getiririr. 8 zamanlama fonksiyonunun tek bir dedektörde toplanmış olması tek bir dedektör alarak 8 ayrı dedektöre sahip olmanız anlamına gelmektedir. minelab 5000 ler her ne kadar diğer modellerle kıyaslansada orijinal bir minelab  diğer tüm rakiplerinden 1 adım öndedir.

minelab 5000

Minelab GPX  4800: GPX 5000’de de bulunan performans arttırıcı özelliklerin bazıları mevcuttur. 5000 lerdeki bazı yenilikler  bizdeki bir çok kullanıcıya hitab etmeyebilir bunu göz önünde bulundurursak 4800  alıp  4-6 bin TL daha az ödeyerek istediğimiz performansı elde edebiliriz.

Burada şu önemli ayrıntıyıda yazmadan geçmeyelim, minelab her ne kadar iyi olsada vlf mantığıyla çalışan dedektördür yani pulse değil Garrett ATX ise pulse dedektördür minelabdan daha derinlere inme şansınız oldukça yüksektir.

Not: Konuyu güncelledik, başta dediğimiz gibi yeni modellere göz atmayı unutmayın.

Yorumlar

 1. İbrahim dedi ki:

  Atx i 5000 le kıyaslıyorsun fakat 5000 in yarısı kadar performansı var
  Ben atx e hastayım ama çok zayıf geldi hala almadım varsa bir bildigin yardımcı ol yoksa türkiyedeki atx ler mi sahte

 2. TUĞTEKİN dedi ki:

  Bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olmadan yazdığınız düşünüyorum. Minelab firmasının GPX serisi de PULSE sistemlidir. GPX5000 derinlik olarak ATX’i geçer. Lakin ATX rahatlıkla GPX4500 ile yarışabilir. ATX’in en büyük avantajı sağlam yapısı, kolay kullanımı, kalem pil ile çalışması ve şu sıralar sıfırının (mart 2021) 9.000TL olması, yani fiyatı. Zira bu fiyata VLF satılıyor.

 3. Bekir ileri dedi ki:

  Yeni modelde neyi önerirsiniz
  Veya Garret mi dersiniz
  Garretin hangi modeli ni onerirsiniz

 4. Nail dedi ki:

  Carrett dedektörü parçalar halinde ABD DEN GELİP TURKİYEDEMİ MONTAJI YAPILIYOR YOKSA HAZIR MI GELIYOR BILGI ISTIYORUM

 5. MendereS dedi ki:

  Türkiyede dedektör montajı yok direk abd den geliyor diye biliyorum.