Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Mühür ve Tılsım Nedir

Mühür-ler bir şahsın yada kurumun imzası  sayılmaktadır. mühürlenmiş bir definenin kime yada hangi kuruma ait olduğunu anlamak mümkündür. Bir mühür  kilise, askeriye yada senato gibi üst düzey kurumlara aitse buradaki saklı olanın değeri  büyük olur, bir şahsa ait mühürlerde ise değer biraz düşebilir. Bir mührü kıran defineci defineci değildir mühür kesinlikle kırılmamalı korunmalıdır. mührü ancak uzmanlar usulüne uygun olarak açabilir sıradan bir definecinin bu işlemi yapması söz konusu bile olamaz.

Mühür ve Tılsım konuları

Tılsım ise tam olarak defineyi korumak için din adamları, büyücü, cadılar ve cinci hocalar tarafından yapılan cin bağlamadır. bunun bir çoğu kan akıtılarak yapılan tılsımlardır. Cinlerden bir grubu defineye bekçi olarak bırakmasıdır. Tılsımlar genellikle definecilerin korkulu rüyasıdır bir tılsımın bilmeyen bir kişi tarafından hafifçe çatlatılması ile doğan çarpılmalar veya aylarca süren cin çarpmaları en bilinen hadiselerdir.

Bazı gömülerde ise hiç tılsım yapılmamış olsada cinlerin sahiplendiği aşinadır, ortalama 100 yıl sahipsiz kalan bir defineyi lebrikon dediğimiz halk dilinde cüce cin olarak bilinen  cinler sahiplenmektedir.  Cinlerin sahiplendikleri sayısız hazine ve eşyayla karşılaşan deneyimli Defineciler bile etkilenmektedir. Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar forum sayfamızdan destek alabilir..

Cin Musallatı

Cinler hiç sebepsiz yere insanda şu zayıf halleri görünce musallat olurlar.

a) Çok şiddetli bir şekilde kızmak.

b) Çok şiddetli bir şekilde korkmak.

c) Çok şiddetli bir şeklide Allah (c.c.)’dan gafil olmak.

d) Çok şehvetli olmak

İnsanın cinlerden kendini koruması

1. Her zaman Allah (c.c.)’a sığınıp, Allah’a yönelmek, özellikle helaya, hamama ve benzeri yerlere girince “besmele” çekmek (cinlerin hasedinden korunmada geçecek)

2. Yılan, akrep, siyah köpek ve siyah kediye zarar vermemek. (Yılan, akrep, siyah köpek öldürülebilir, yaralı bırakmamak lazımdır.)

3. Kırlarda deliklere işememek.

4, Herde gelecek olan şer’i okuma usulleri ile insanın manevi kalenin içine girmesi. Şeyhim Mahmud Efendi hazretlerinin bu fakire, hasta okumakta izin verirken söylemiş olduğu söz de, cinlerden korunmak, onların hile ve çarpmalarından emin olmak için temel esastır ki, o söz de şudur: “Sen İslam’ı muhafaza edersen İslam’da seni muhafaza eder.”

Layık olmadığım halde efendimin yardımı ve bereketi ile Allah’u Teâlâ muhafaza etti ve ediyor. Allah (c.c.)’a sonsuz hamd’ü senalar olsun. Ayağımı ve bütün Müslümanların ayağını İslam yolunda sabit kılsın. (Amin)

İNSAN KENDİNİ SİHİRDEN NASIL MUHAFAZA EDER ?

1- Allah (c.c.)’a sığınmak ve Allah (c.c.)’ı çok zikretmek, ki bu kale misalidir;
içine giren düşmanın şerrinden emin olur.

2- Kur’an’ın en büyük ayetlerinden olan Ayet-el Kürsi’yi beş vakit namazdan sonra okumak. Efendimiz (s.a.v.) “Kim Ayet-el Kürsiyi gece okursa, Allah (c.c.) onu gece bütün musibetlerden muhafaza eder, şeytan da ona yaklaşmaz” buyurmaktadır. Sahih bir hadiste ise,” “Kim sûre-i Bakara’nın sonunu okursa, Allah (c.c.) o gece bütün kötülüklere karşı okuyanı muhafaza eder ve ona Allah kâfi gelir” buyurulmuştur.

Kim sabah ve akşam namazlarından sonra Ayetel Kürsi, İhlas, Felak ve Nas sûrelerini üç defa, Sure-i Haşr’ın sonunu bir defa, okursa, o gün insana sihir tesir etmez.

Ayet-el Kürsi cinlerin şerrinden korunmak için büyük bir kaledir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.