DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Bizans Bakır Paraları Müzayede Fiyatları

Bizans bakır para fiyatları konusunda bariz bir ortalama vermek neredeyse imkansızdır. Bazı nadir Bizans bakırlar 20.000 TL ye müzayede edilirken, bazıları oldukça boldur ancak 300 TL ye müzayede edilmektedir. Fiyatlarda nadirlik ve kondisyon çok önemlidir. Çok fazla deforme olmuş üzerindeki yazılar ve figürler belirsiz hale gelmiş paranın fiyatı ciddi şekilde düşürür.

Bizans Bakır Düşük Fiyatlar

Yukarı resimde resmedilen dokuz Bizans bronzlar madeni para – her ne kadar hoş olsa da, 200 dolardan daha az bir rakama satıldı, bu da madeni para başına yaklaşık 20 dolar yapıyor.

Üst resimdeki Bizans bakırlar MS 6. yüzyıldan 12. yüzyıl aralığındadır. Buradaki 7 tane para 220 dolara kadar düştü hala alıcı bulamadı. Buda para başına 250 TL civarındadır.

Bu grupta gösterilen beş hoş Bizans sikkesi, MS 6. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar uzanmaktadır. bu paralarında tanesi 40 dolara satılmış buda yaklaşık 350 TL civarlarındadır.

Yukarıdaki paralar MS 12. ila 14. Yüzyıllar arasında üretilmiştir. bu guruptaki paraların tanesi ortalama 50 dolara satıldı. Yani 450 TL civarlarında.

Bizans Bakır Normal Fiyatlar

Yukarıda gösterilen I. Justinianus’un bakır sikkesi, imparatorun karşılıklı bir portresi olan bir follis. Arka yüzündeki büyük M, değerini 40 nummi (follis) olarak gösterir. Arka tarafta, Justinianus’un hükümdarlığının 32. yılında (558/9) Nikomedia darphanesinde basılmış olmasıda dahil olmak üzere pek çok başka bilgi kaydedilmiştir. Bu parada 90 dolara müzayede edilmiştir.

Jüstinyen I’in bronz (MS 527-565), imparatorun portresini ve onun bir pentanummium (beş nummi) Değerini gösteren büyük bir V’yi göstermektedir. Belirsiz bir Bizans darphanesine basıldı, yaklaşık 80 dolar kazandı.

Eşi-imparatoriçe Sophia ile birlikte tahta geçen II. Justin’in bir yarı-follisi (20-nummi) görülmektedir. Arka yüzdeki büyük K, bunun 20 numm’lik bir madeni para olduğunu gösterir; Saltanatının onuncu yılında (574/5) Cyzicus’ta basılmıştır. Yaklaşık 100 dolara satıldı.

Yukarıda gösterilen, II. Justin’in bronz parası. Cyzicus darphanesinde saltanatının sekizinci yılında (572/3) basılan tam bir follis (40-nummi). Çok çekici bir madeni para, 120 dolardan daha az getiri sağladı.

Yukarıda gösterilen II. Tiberius Konstantin’in (MS 578-582) yarı follisi hem büyüleyici hemde kaba bir stile sahiptir. 20-nummi değeri, Latin formülü XX ile gösterilir. Tarihi olmamasına rağmen, tersi Konstantinopolis darphanesinin dördüncü ofisinde basıldığını gösterir. 90 dolar civarlarında satıldı.

Bizans Bakır Yüksek Fiyatlar

Bizans imparatorluğu. 969 – 976 Sınıf A1 bronz follis. Mesih, İncil kitabıyla karşı karşıya, 475 ABD doları

John I Hükümdarlığı, 969 – 976 AD. Sınıf A1 bronz follis. Mesih, İncil kitabıyla karşı karşıya, 375 $ SATILDI

Maurice Tiberius. MS 582-602. Antakya. AE Follis, . Büstü dönük, yonca süslemeli taç ve konsolosluk cüppeli; içinde r. el, mappa; l’de, kartal uçlu asa / A / N / N / O ve regnal yılı temsil eden rakamlar arasında Büyük M (7. Yıl). Fiyat 2.750,00 Dolar

Justin II, MS 565-578. İstanbul, Yıl 9 = MS 573/4 – AE Follis, 13,35 g (28 mm,). Justin ve Sophia, her ikisi de çevik bir şekilde tahtta oturdular. 275,00 Dolar

ETİKETLER:
Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Kimler aliyor bunlari

 2. Sinem dedi ki:

  Elimde buna benzer bır bronz para var nerde satabılıırm

  1. Ata dedi ki:

   Mezatçılara sor

   1. Nur dedi ki:

    Bende de var bizans sikkesi kimler aliyor

    1. Anonim dedi ki:

     Bende de var

    2. Anonim dedi ki:

     Ulaşabilirsin

    3. Aysel dedi ki:

     Bende de var satabildinizmi siz

  2. Yiğithan dedi ki:

   Bendede var bazı şeyler sen satabildinmi

   1. Ahmet dedi ki:

    Resim varmi

 3. Azamat dedi ki:

  Benim elimde var Bizans imparatorluğu 960-976 sınıf A1 bronz Mesih İncil kitabıyla karşı karşıya

 4. Sude dedi ki:

  Incil kitabıyla karşı karşıya olandan var bende. Değeri varmıdır

 5. Mustafa fiyatlar fena deyil aramaya devam dedi ki:

  Bende 20tane kadar var iclerinde buyukleri var

 6. Kasaf dedi ki:

  Alan varsa bende var

 7. Hulisi dedi ki:

  Bende var para edermi

 8. Anonim dedi ki:

  Bizde bır tanê bar Kim aşirê

 9. Atilla dedi ki:

  Bende roma dönemi greek bakır para var.ilgilenen varsa (atillaberber@hotmail.com)adresine mail gönderebilir.

  1. Anonim dedi ki:

   Varsa alan bende var iki adet

 10. Ali dedi ki:

  Selam bendeki Bizans parasından internette aynı parayı göremedim. Nedeni acaba