Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Dedektör Seçiminde Kime Güveneceğiz

Dedektörler hakkında doğru bilgiler edinmek istiyorsanız internet siteleri arasında seçici olmanız gereklidir. İnternet üzerinde o kadar boş site varki bunların hangisini kullanmanız gerektiğini bilmekte ayrıca zor bi iş. Bigi aldığınız sitenin kullanıcı kitlesine bakarak biraz olsun bilgi sahibi olursunuz. Özellikle forum tabanlı siteler diğer basit yapılmış bloglardan çok daha kalitelidir. Sizin gördüğünüz bir çok bloğun yazarları aslında 16-17 yaşlarında klavye cambazlarıdır. Yazılanlar gerçek bilgi değildir, okunaklıdır birazda görsel ekleyince sayfa görüntüsü kalite standartlarının üzerindeymiş gibi durur; ne varki bilginin kendisi gerçekten çok uzaktır.

Dedektörler üzerinde verilen hiç bir bilgi tam olarak gerçeği yansıtmaz. Bunları gördüğünüzde müjdeli haber gibi hemen hafızaya kaydedip uygulamaya başlayıp söylendiği gibi doğru sonuçlar alacağınız garanti değildir. En doğru bilgi sizin testleriniz sonucu elde edeceğiniz sonuçlardır.

İnternet üzerinde doğru bilgiler edinmek istiyorsanız yeni açılan bloglardan kaçınmalısınız. Bir soruya 10 farklı cevap gelmiyorsa o bilgiden şüphe duymalısınız. Sorularınız farklı görüşler tarafından cevaplanmıyorsa belirli isimler tarafından cevaplanıyor ve bu isimler sözde ustam ayağıyla saygı gösterilir tipteyse hiç güvenmeyin.

İnternet üzerinde yayınlanmış eğitim videolarını sık sık seyretmeniz doğrudur, tam olarak videolardaki gibi sonuç alacağınızı düşünmek yanlış olur. Tüm eğitim videolarında dedektörün öne çıkan özellikleri listelenir videolar bunların üzerinde yoğunlaşır. Her dedektörde var olan sıkıntılı özellikler ise hiç bir zaman videolara eklenmez, bunu ancak kullanmaya başladığınızda siz görebilirsiniz.

İnternet üzerindeki amatör videolardan dire uzak durun, Amatör videolara kanıp alım yapmayın. O kadar çok deneyimsiz varki pazarlama dediğiniz zaman sanki yeni bir çağ başlatır gibi sunumlar yapıyorlar. Bazı videolar ise o kadar komikki neredeyse komik videolar listesine girecek. Ne yazıkki bunlarada inananlar var. Çünkü vatandaş sektörü hiç bilmiyor ne görürse öyle olduğunu sanıyor. Onlarda haklı.

  • Dedektör aldınız ve kullanmaya başladıysanız ilk 2 haftayı öğrenme süreci olarak ayarlayın, ondan sonra define aramaya başlayın. Bu hobinin tadını çıkarmak için elinizdeki makineyi iyi tanımanız onunla neler yapabileceğinizi bilmeniz gereklidir.

Eğer dedektörünüz varsa veya yeni bir dedektör alacaksanız önce uzmanlara danışın, sonra forum türü sitelere kayıt olup topluluklara sorun, soru sormaktan çekinmeyin. Dedektörünüzü aldığınızda neler bulduğunuzu kaç cm den bulduğunuzu diğer definecilerle paylaşın, onlardan fikirler alın. Herşeyi ben bilirim demeyin.

Özellikle satış elemanlarının söylediklerini kesin bilgi olarak kabul etmeyin. Her satıcı ürününü met eder. Alacağınız ürünün satıcının söylediği gibi çıkacağını sanmayın bu mümkün değildir.

Dedektör alırken kenar köşelerdeki laf cambazlarından uzak durun. Gerçek kök atmış firmalarla alış veriş yapın. İnternet öyle bişeyki ne olmak istersen olabileceğiz yerdir. Normal hayatta hiç bir baltaya sap olamayan insanların bazılarını internette çınar ağacı gibi kök attığını görüyoruz. Normai hayatta onun üçkağıtçı olduğunu herkes biliyor ama internette kimse bilmiyor.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.