Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Defineciler Kiliselere Zarar Vermeyin

antik kilisedeki haçlar

Değerli defineci arkadaşlarım kiliseler birer ibadet evleridir. Cami ile kilise arasında bir fark yoktur, Biri H.Z İsanın ibadet için önerdiği evlerdir, diğeri H.Z. Muhammet’in ibadet için önerdiği evdir. Bu iki ibadet evlerinde aynı Allah için ibadet edilir, ortada tek bir Allah olduğunu unutmayın. Sizin kiliselere verdiğiniz tahribatlar camilere verilen tahribatlarla aynı sayılır.

Yahudilerin ibadet evlerine ise Sinagog denir, Yahudiler ibadetlerini sinagoglarda yapar, sinagoglarda tahrip edilmemeli korunmalıdır. Yani onun dini başka diye Allah’ı başka değildir. Tüm kitapları gönderen Aynı kişidir. Bugün hiç bilmeyen birine Tevratı, İncili ve Kuranı okutsanız adam bu kitapların yazarı aynı kişi der.

Oysaki Tevrat M.Ö. 1.000 yıllarında yazılmış, İncil Milat başlangıcıdır, Kuran ise 610-620 yıllarında yazılmaya başlanmıştır. 3 kitap arasında ortalama 1.600 yıl bulunmaktadır, dediğim gibi bu kitapları kime okutsanız yazarı aynı kişi der, o kadar birbirine benzerlikleri vardır.

  • Kiliselere zarar vermeyin derken gidin antik kentlere zarar verin demiyoruz burayıda doğru anlamanız lazım. Antik kentlerde kültür varlığıdır korunması gerekir. İşin aslı vicdanı olan bir defineci hiç bir yapıya zarar vermez, vermemelidir.

Antik kent yada diğer tarihi yapılar bir şekilde kabul edilebilir. Kabul edilir derken çok borcun vardır çaresiz kaldın define bulmak için antik kentteki taşı kırdın, bu belki kabul edilebilir ama kiliselere vereceğiniz zararın açıklaması yoktur çünkü kiliseler ibadet evleridir. yani Allah’ın evi.

Mezar kazma işi yine başka bir konudur, mezar gerçekten mezar olarakkazılırsa buda günahtır, aradan uzun yıllar geçti bu arkeolojik kazı olarak düşünülürse sorun olmaz. Ama sen arkeolojik kazı değilde sadece cebini düşünerek kazmayla kürekle, kepçeyle dalarsan buda cidden günahtır bununda dinler açısından kabul edilebilir bir açıklamasını bulmak mümkün değildir.

Bu konuyu açmamdaki neden bilinçsiz definecileri bilgilendirmek içindir. hangi define yakalanma haberine baksak ya antik kent yada kilise.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.