Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Dolar Düştü Dedektör Satışları Arttı

Doların son dönemlerde 8.50 TL nin üzerine çıkmasıyla dedektör satışları neredeyse durma seviyesine gelmişti. Merkez bankasında yapılan değişikler ve faiz arttırımı sonucu dolar 7.50 nin altına geriledi. Bu düşüş dedektör satışlarında önemli artışlara sebep oldu.

Doların yükselmesiyle el yalan dedektör fiyatları 7.50 TL nin altına inmesiyle birlikte defineciler dedektör arayışlarına girdi. Hangi dedektörün ne işe yaradığını; kendi ölçütlerini karşılayacak dedektör hangisidir, ciddi araştırmalar başlatan defineciler ilerde doların yükselmesiyle birlikte bu fırsatı tekrar bulamayacağı için hemen bir dedektör sahibi olmak istiyor.

Aşının bulunmasıyla birlikte önümüzdeki bahar ve yaz ayında daha rahat hareket edeceklerini öngören defineciler, baharı dedektörle karşılamakistiyor. Son 2 yılda pandemi ve doların yüksek olması definecileri önemli derecede etkilemişti. Maskesiz bir şekilde dağların hayallerini kuran defineciler bu güzel höbiyi birde dedektör alarak daha heyecanlı hale getirmek için internet sayfalarında dedektör fiyat karşılaştırmaları yaparak en iyi dedektörü bulmaya çalışıyor.

En Çok Tercih Edilen Dedektörler

Definecilerin en çok tercih ettiği dedektörlerin yüzey aramalarda kullanılan VLF dedektörler olduğu göze çarpıyor. Ortalama 45 cm çeken bu dedektörlerin altın, gümüş, alüminyum, demir gibi metalleri birbirinden ayırabilme yeteneğine sahiptir.

Çoğu defineci ise dedektör almak yerine kendi dedektörünü yapıyor. Alüminyum ve bakır çubukları uzun süren testler sonucu metali çeker hale getiren defineci guruplarına rastlamak mümkün. Ekonomisi iyi olan defineciler ise yer altı görüntüleme radarları aldıklarını görüyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.