DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

El Define İşareti

El Define İşareti

El yemin işaretidir – yemin ederim-ki burada para var,  para ne kadar yüklüyse o kadar derindir. Elin parasını 14 kişi 14 gün çalışmayınca alamaz.

Diğer görüş: Olması gerekenden uzun yada kısa parmak varsa yön verir. Yine aynı şekilde olması gerekenden belirgin yada silik parmak varsa oda yön verir. Gideceğiniz yön ya rampa yada düz arazi olması gerekir. El aşağı dağ eteğine yön vermez.

El İşareti eşkıya şunun bunun işareti denilse doğru değildir. Elin yapılım tarihi 957 yıllarıdır. O yıllarda Anadolu Grek kültürü hakimdi Eski yunanlara ait bir işarettir. El yemin içme işaretidir. Gömü yapanlar topluca yemin ettiklerini ifade eder. Onlarca insan günlerce çalışarak yaptıkları bir gömüdür zor bir gömüdür.

Hakkında çeşitli yorumlar yapılmakta oda elin yanında bulunan muhtelif işaretlerden kaynaklanmaktadır. Elin yanındaki işaretler size yön ve derinliği gösterir. Elin yanında bulunan işaretler çözümü verir. Bu elin yanında haç ve ok varsa, ok yön verir kanatları ölçmek gerekir. Kanalar farklı ise farklı olan tarafa fark kadar git. Eşitse 70 adım kadar geriye doğru say. Haç var mezar var o zaman kaya mezarı aramak gerekir. Yada bu elin baktığı yönde tepe üstünde büyük bir tümülüs de olabilir. Gömüsü kolay alınacak bir Elin üstünde istavroz varsa gömü elin bulunduğu kayanın altındadır.

Elin yanında hiç bir işaret yoksa Elin 65 adım alt tarafında kaya mezarı ara. Eğer varsa vazgeç. El boş bir arazide dikili bir kayada ise kapak var demektir. O zaman bu kayanın altında bir kapak taş aramak.

Başka Yorumlar: El işareti

Define işaretidir. bunlar kendi aralarında beşe ayrılırlar.

1- NORMAL SOL
2- NORMAL SAĞ
3- AÇIK SOL EL
4- AÇIK SAĞ EL
5- BAŞ PARMAK KOPUK EL

OLARAK AYRILIRLAR BUNLARIN ÇÖZÜMLERİ AYAĞIN KİNDEN FARKLIDIR. NORMAL ELİ ANLATALIM BURADA NORMAL BİR EL YANİ SADECE İŞARET PARMAĞI İLE İŞARET EDEN ELDİR. BUNU ÇÖZÜMÜ İSE SOL ELİN 40 ADIM ( 40 MT ) ÖNÜDÜR.

SAĞ ELİN ÇÖZÜMÜ İSE ŞÖYLEDİR; 70 ADIM ( 70 MT ) ÖNÜDÜR. SIRA AÇIK ELLERİDE SOL AÇIK EL YANİ BAŞ PARMAĞI OLAN ELDİR. BUNU ÇÖZÜMÜ ŞÖYLEDİR SOL ELİN 19 ADIM ( 19 MT ) ÖNÜDÜR. SAĞ ELİN ÇÖZÜMÜ İSE ŞÖYLEDİR 21 ADIM ( 21 MTR ) ÖNÜDÜR. BURADA DA MEZAR YADA DELİKLİ BİR TAŞ VARDIR. SON OLARAK DA BAŞ PARMAĞI KOPUK EL BUNU ÇÖZÜMÜ KOPUK PARMAĞI BULMAKTIR. BULDUKTAN SONRA HAZİNESİ ZATEN O TAŞIN ALTINDADIR.

Kaya üzerinde İNSAN ELİ figürü bulduğunuz zaman ilk bakmanız gereken 5 parmağında eksiksiz olmasıdır. Sonra elin parmaklarının herhangi birinde nohut kadar oyma vardır. Genellikle işaret parmağıdır. Oyuk bulunan parmağın baktığı istikamette (en fazla 20 metreye kadar) düzgün yapılmış bir taş bulacaksınız. O taşı kaldırıp altı kazılır, 1 metre yada 1.5 metre de define sizleri bekliyor olacak.

*Bu işaretin bir tuzağı vardır. Tuzak dediğimiz de zehirli bir gaz yayar lütfen dikkatli olunuz..Fakat hedefe ulaştığınız zaman hemen hazineye el sürmeyiniz, bir müddet bekleyiniz..

Başka yorum: Açık el oyma ise, ve bu bir kaya üzerinde ise; elin olduğu kayanın tam altında 2.40 2.80 cm de malzemesi vardır. Bu işareti bulana hayırlı olsun.

Başka yorum: El işareti yerdeki bi taş üzerinde ise eyer ve parmakların on tarafında oyuk varsa karsı tarafında oyuk sayına göre taş olmalıdır. El ile bu taşların arası 12 metre var ise el işaretinden ölçülerek 3,5 metre kazılmalı. 2,5 2,5 bu Bizans işaretidir değerli malı vardır. Bu denenmiştir ve bu Türkiye’nin her yerinde aynıdır.

El Define İşareti; kabartma el
Yorumlar

 1. Salim dedi ki:

  Slm Bir kayada5 parmaklı sol el resmi var.istiyene o resmi gönderebilirim. Tabiki anlayana

 2. Osi dedi ki:

  Slm bende kayalık bir arazide el işareti var başparmak yok yardımcı olur musunuz etrafını incelemedim

 3. Serdar dedi ki:

  Üstad bana yardimin lazim acil

  1. Cihangir dedi ki:

   Buyrun

 4. ferdi dedi ki:

  selam usta bzim burda kayanin ustnde el isareti ve 6 oyma var ndir

  1. zeki dedi ki:

   Ustam sag oyma dirsegiyle beraber el var kayada el acik tsklr

 5. Erbil Bolamat dedi ki:

  Selam sole işaret ve paş parmak kesik ıstavroz altında var önü ve arkayı gösteren ok a da benziyor v harfinde işaret de var

 6. Doğukan dedi ki:

  Kaya deve şeklinde üzerinde içe gömük el işareti ayak işareti ve yuvarlak oyma işarerleri var ne anlama geliyor

 7. alp dedi ki:

  kabartma il işareti mevcut elimde ama herhangi bir oyuk yok benimle irtibat kurabilirmisiniz

 8. Anonim dedi ki:

  Bir kayada katır izi ve yumruk izi var anlamını bilen varmi

  1. Anonim dedi ki:

   İletişim adresleri alalım

 9. Veysel dedi ki:

  Slm abi bizim burda normal sol el var bütün parmaklar tm olarak ve bulunduğu kaya da tm böyle taşların kayaların olduğu bir yer

 10. Anonim dedi ki:

  Hocam

 11. Nail zeybek dedi ki:

  Merhaba sizinle irtibat kurmak istiyorum el işareti için

 12. Demir dedi ki:

  Hocam merhaba benim bulduğum birkaç işaret var el işareti var yukarısında da eş kenar dörtgen işareti var bir kaç işaret daha var çözemedim yardımcı olurmusunuz