Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Kabartma El Define İşareti

Kabartma El Define İşareti

Kabartma el her ikiside kesin define işaretidir. Gömüsü çok derindir, 3-4 metreye kadar çıktığı söylenebilir.

El yemin işaretidir, buraya el basarak yemin etmek anlamına gelir, elin kabartma olması daha avantajlıdır; oyma ellerin parası çok derin kabartmalar kısmen yukarıda olur.

Elin parası bilek tarafında olmaz genelde parmaklardan biri yön verir. bazen elin hemen altında olsada bu çok nadir denk gelir. Parmaklara dikkat ederseniz içlerinden biri mutlaka farklıdır.

Örnek olarak her parmağın bir anlamı vardır. Baş parmak, İşaret parmağı, orta parmak, yüzük parmağı ve sırça parmağı. Bu 5 parmağın normalde olması gereken boy yapıları vardır, İşarete iyi bakın eğer yüzük parmağı orta parmakla aynı uzunlukta ise yön veren parmak budur.

Mesela sırça parmak normalden daha ayrık duruyorsa buda yön veriyor demektir. İşaret parmağı olması gerekenden daha uzun yada kısa ise buda yön veriyor demektir. Demek istediğim el işaretinde şifre parmaklarda saklıdır.

El bakırı tutar vaziyette ise bu eşkiya işaretidir, Burada bir bakır para olduğuna işarettir. Dolu kazan ise yine bu kayanın altında aranmalıdır. Kayanın altı boşsa bu dağın çanak yaptığı yer olması lazım, dağın çanağına gidip para orada aranmalıdır.

Kabartma tırnaklı El Define İşareti

Kabartma ellerin tırnakları belirginse en önemli yön verici bunlardır, dikkat ederseniz her parmağın tırnagı vardır ama birinin yoktur; işte bu yön veren parmaktır. Yani tırnaksız parmak her zaman yön için idealdir.

Kabartma el işaretinde bilek uzunluğu çok önemlidir, bilek çok uzunsa burada birden fazla para yeri vardır. Kaç yerde para olduğunu anlamak için bileklerdeki çizgileri sayın, çizgi sayısı para sayısına karşılık gelir. Bilekteki çizgilerle bilezikleri birbirine karıştırmayın, bilezik varsa bu hazine yüklü sandığa işarettir.

Bazı kaynaklar elin bir topluluk parası olduğunu söyler, gömüsü derin ve tuzaklıdır. Elin parasını 14 kişi 14 gün çalışmayınca alamaz.

Kabartma el işaretinde her hangi bir farklılık göremediyseniz ön tarafa bakın, dağın zirve yaptığı yere çıkın. Dikkat edin bu ellerin önünde mutlaka dağ vardır, en tepeye çıkın araştırmayı burada yapın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.