Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Kırmızı Cıva Efsanesi Devam Ediyor

Kırmızı Cıva Efsanesi Devam Ediyor

Kırmızı cıva yüzyıllar boyunca üzerine efsaneler yazılmış değerli bir metaldir. Ve bu günlerde, onu internette satışa sunan reklamlar ve videolara rastlıyoruz. “Kırmızı cıva” hikayesi neden bitmek bilmiyor.

Efsaneler

Bazı insanlar bunun eski Mısır mumyalarının ağzında bulunan sihirli bir şifa iksiri olduğuna inanıyor.

Kimisi kıyameti getirebilecek güçlü bir nükleer malzeme olduğunu söylüyor.

Bazılarıda yarasaların yuvalarında bulunabileceğini iddia ediyor.

Kırmızı cıvanın o kadar güçlü olduğunu duydum ki, bir damlası alternatif bir evren yaratması için zamanda geriye gönderebiliyor.

Bir nükleer füze başlığı içinde yer alan; birincil ve ikincil başlık arasında yer aldığına ve enerjiyi askıya almak ve aktarmak için kullanıldığına inanıyor.

Pekala, bundan bahseden Orta Doğulu yazarlar var. Mısır’a giden Ortadoğulu şeyhler ve onu satın almaya çalışan Ortadoğulu teröristler var. Bu yüzden batıda pek bilinmeyebilir ama belli çevrelerde yaygın olarak inanıldığı açık.

Eskiden mezarlara cıva koyarlardı, cıva koyulan mezarı açan olmak istemezdim.

Ben çocukken, termometrelerin cıva içerdiğini ‘biliyordum’ içindeki kırmızı görünüyordu. Dikkatli baksaydınız sizde görürdünüz.

Bu masallarla ilgili küçük bir sorun var – kırmızı cıva aslında yok. Sadece kırmızı bir ringa balığıdır.

Kırmızı cıva efsanesi burada bitmiyor. Cinleri çağırma yetkisine sahip olduğu iddia edenlerde var.

2009’da Suudi Arabistan’da kırmızı cıvanın tılsımlı mezara girmek için kullanmaya başladı. Kırmızı cıva ile tılsımın çözüldüğünü iddia etti. Kırmızı cıvayı bulmak için yarasa gübresi yada evinizdeki eski singer dikiş makinesinde bulunabileceğini söyledi.

Dünyadan Haberler

Kırmızı cıvanın 1980’lerin sonlarında, Doğu Avrupa’da komünist rejimler çökerken, nükleer madde stoklarına ne olduğu bilinmiyor. O zamanlar Mark Hibbs, Sovyet laboratuvarlarında üretilmiş, nükleer başlıklarda kullanıldığına dair bilgiler edinmişti. Ve bunun karanlık kişiler tarafından satışa sunulduğuna dair endişe verici söylentileri araştıran bir gazeteciydi. Onun adı? Tabii ki kırmızı cıvaydı.

Şu an ABD dış politika düşünce kuruluşu ve Uluslararası Barış Vakfı’nın kıdemli bir üyesi olan Carnegie, Mark, o zamanki belirsizlik atmosferde yaptığı araştırmalarla iyi iş çıkardığını söylemişti.

Carnegie göre “Sovyetler Birliği, on yıllar boyunca devasa bir bölgede gizlice nükleer silahlar üreten bir yerdi”. “Sovyetler Birliği dağılmaya başladığında, tüm bu malzemelerin sır altında kalacağı o zamanlar tahmin edilemiyorduk.”

Sovyet yada şimdiki Ruslar kırmızı cıvasının yıkıcı olduğu, ve bir bezbol sopası kadar kırmızı cıvanın muazzam bir nükleer patlamaya neden olabileceği söylendi. Korkulan, bu maddenin silah karaborsasında kullanılması ve teröristlerin eline geçmesiydi.

Peki dedikodular nasıl başladı? Mark, Rus bilim adamlarının kendisine kırmızı cıvanın aslında bilinen bir nükleer izotopun takma adı olduğunu söylemiş. Ancak Rus hükümetlerine sorduğunda, bu hikayedir deyip inkar etmişler.

ABD hükümetinin teröristleri tuzağa düşürmenin bir yolu olarak kırmızı cıva söylentilerini gizlice yaydığı. Ancak yine, somut bir kanıt veya resmi bir bilgi sahibi olamadı.

Ancak 2015 yılında New York Times, İslam Devletleri öncüsü Türkiye’de kırmızı cıva satın almaya çalışanların tutuklandığını yazdı.

Daha önce 2004’te İngiltere’de, kırmızı cıva satın almaya çalışan üç kişi tutuklandı diye yazmıştı.

2004 Londra’daki Duruşmalarda, gizli bir tanık, muhabir Mazher Mahmood’un yaklaşık bir kilogram kırmızı cıvayı sahte bir şeyhe sattığını iddia etti.

Savcı Mark Ellison jüriye şunları söyledi: “İngiltere’nin, kırmızı cıvanın var olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmadığıdır..” Üç suçluda beraat etti.

Yarasa Efsanesi

Yarasalarda cıva olduğu bilimsel olarak henüz kanıtlanmamıştır. Bu sadece ortaçağ simyacı ve filozof Cabir ibn Hayyan’ın eserinde yer almıştır. Ayrıca Cabir ibn Hayyan kitabına göre dünyada şimdiye kadar bilinen en değerli iksirler piramitlerde saklanmıştı.”

Lakin bazı kırmızı cıva arayanlar, yarasaların yuvalarında da bulunabileceğine inanmaya başladılar. Yarasaların aslında yuva yapmadıkları gerçeğini bir kenara bırakın – bu, servet avcılarının mağaralardaki tüm yarasaları rahatsız etmeyi başardı.

Bazı bilim adamları yarasa teorisini doğrulayıcı açıklamalarda bulundu. Kırmızı civanın vampir yarasalardan geldiğini iddia etti . Yarasalar vampirlerle aynı familyadan geldiğine inanılıyor. Yarasa yuvasını defineciler ellemesin konumuza göz atın

Medyada Kırmızı Cıva

YouTube kırmızı cıva içeren videoların politikaları ihlal etmediğini yazdı. Duruma göre ilerleyen zamanda tekrar değerlendireceklerini yazdı. Facebook ve Twitter, dolandırıcılığa karşı sert bir duruş sergilleyerek kırmızı cıva reklamlarını kaldırdıklarını söyledi.

Kırmızı Cıva

Kırmızı Cıva Nedir

Kırmızı cıva , sözde büyük yıkıcı güce sahip efsanevi bir maddedir. Hangi madde veya süreç için bir şifre olduğu metinden metne farklılık gösterse de , bazen kimya öncesi simya metinlerinde atıfta bulunulur.

Maddenin varlığına dair güvenilir bir kanıt sunulmamıştır. Ancak, bir şekilde yapılmış olduğunu teoriler vardır.

Son olarak, Özel adını vermek gerekirse, cıva sülfür, nispeten sıradan bir maddedir. Aynı zamanda zinober olarak da bilinir ve çömlek süslemek için çok faydalı olmasına rağmen hastalıklarda kullanıldığı henüz kanıtlanmamıştır.. Son derece patlayıcı olduğu için zararlıdır.

En iyi kimyasal elementlerden biri cıvadır. Ayrıca başka bir metalle reaksiyona giren veya kaynaşmayı başaran az sayıdaki metalden biridir. Ayrıca çok zehirlidir. Doğada kendiliğinden bulunabilir. Genelde metalik yada tuz şeklinde bulunur. Doğada bulunan cıvanın yarısı volkanik kayaçlarda yapışıktır.

kırmızı cıva fiyatları

Kırmızı Cıva Fiyatı

Kırmızı Sıvı Cıva 20/20 saflık derecesi %99,9999

1- Kırmızı Cıva 20/20 = gramı 2,500,00 USD

2- Kırmızı Cıva 27/27 = gramı 1,500,00 USD

3- 34,5 kg şişe kırmızı cıva = 250.000,00 ABD Doları

Normal Cıva Kullanım Alanları

Diş amalgamı

Piller

Takı

Kömür yakma

Floresan lambalar

Boyalarda

Termometreler

Tansiyon ölçme Aletleri

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.