Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Kurt Define İşareti Anlamı

Kurt define işareti ilk etapta bize romanın kurucuları rumulus ve rumusu hatırlatır. Bunun dışındaki kurtlar bazen yaşlı insanların mezarını anlatabilir. asil ve lider olan yaşlı insanların mezarları. bir kurda verilen şifreler arasında zeka, gaddarlık ve sadakat vardır. genelde mağara mahzen giriş yakınlarına koyulur, kurt girişleri korumak için yükümlüdür.

Kurt Define İşareti Anlamı

Kurt kurt adamı temsil eder, genelde mağara kapılarında olur; mağaradaki hazineler kötü kabul edilen hazinelerdir kimse  alamaz.

Emziren kurt kutsal kabul edilir; soyluluk unvanı verilmiş kadın mezarını temsil eder. bu roma işaretlerinde geçerlidir, kurt yunan işareti  birde erkek ise durum tamamen değişir.  bu kurt kötülüğün maskesidir zengin ama günahkar insanları temsil eder.

Kurt başı varsa eşkiya işareti olup değirmene bakar vaziyettedir, değirmenin önünde kesme bir taş vardır;  bu taş  sunak taşı gibi sofra kayaya benzer vaziyettedir.  bu taştaki işaret mağaraya bakar mağaranın önünde  kurt deresi vardır,  bütün meblağ kurt deresinde olup  mağarada saklı haritada yazılıdır.

Kurt define işareti kara taş üzerine resmedilmiş ise hakiki yer burasıdır.  birden fazla yerde parası vardır; her biri ayrı işaretlerle nişanlanmıştır  hepsi aynı bölgededir.

Kurdun azda olsa köpekle bağlantısı vardır; ama tilki ile uzaktan yakından alakası yoktur,  tilki resmen üçkağıtçıdır, kurt tüm mitolojilerde yer alırken tilki boş beleş  yaratıktır.

Uluyan kurt varsa burada en az 3 kurt daha bulunur;  para en silik kurdun yakındadır.  kurt paraya para kurda bakar vaziyettedir.

Kurt Define İşareti, kabartma
kafa
uluyan kurt

emziren kurt türk mitolojisindede yer almaktadır.

Yorumlar

 1. Uğur dedi ki:

  Elinde kabartma hayvan figürlü işaretler olan bana ulaşsın

 2. Anonim dedi ki:

  Nerden ulaşabiliriz

 3. Anonim dedi ki:

  Ne istiyosan var hac kurt kartal yilan yer kayseri

 4. Anonim dedi ki:

  Var cok kartal kurt yilan hac

 5. Metin dedi ki:

  Bodrum gibi bir odanın duvarında kabartma kurt kafası ve alt alta daha birçok hayvan şekilleri var

 6. Uğur dedi ki:

  Evet var