Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Volçan Voyvoda Piposu ve Pipo işareti

Volçan Voyvoda Piposu ve Pipo işareti

Merdivenlerin olduğu yerde ana kaya ya boynuzlu bir hayvan resmi yaptık. Merdivenler ve ana kaya arasında bir boşluk var. Bu arada ise bir insanı andıran kaya ile karşılaşırsınız, bu insan kayada bir işaret bu kayayı ölç, buradaki emanetimizin miktarı yedi katır yüküdür. Derenin alt kısmından haydut pınarına ulaşırız. Burada delik bir kaya görürüz, bu delikten su akıyor, su tatlı sudur içilir.

Bu deliğin yakınında bir kazan ve iki pipo resmini görürüz. Çift kızılcık bölgesi veyahut kırmızı bataklık, burada kanara boylarında kırmızı su akar. Bu bataklıktan zincir geçirdik, tam orta kısmından dört köşe taş ile sıkıştırdık, bu taşın altında bir testi paramız saklıdır. Zincirin her iki ucu da parayı gösterir. Zincirlere yakın civarda kaya üzerinde bir delik ve bir istavroz bulunmaktadır. Bir domuz kafası sanki bir yerlerden çıkmaya çalışıyor. Sonra in aşağı bak, buradan adını her zamanki olduğu gibi benim toplu çayır dediğim çayıra gidiyorsun.

Kaynağın yanındaki patikayı rahatlıkla görüyorsun, işe o patikayı takip ediyorsun. Kara hasan köprüsünü geçince doğudan batıya sağ tarafı kara tepedir. Burada tekne resmi, teknenin güneyinde 3 adet yan yana koltuk taşı vardır. Sağdakinde oturduğumuz yerin içinde iki adet üçgen oyma sağ kol koyacak yerinde pipo resmi vardır. Buradan karşı tepenin zirvesine doğru çıkarken bir kaynak pınar buraya yakın yerde Z işareti vardır. Yedi cm üzerinde nokta vardır. Devam edersek balkayası sivri tepe kudret kalesine gider.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.