DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Akrep Define İşareti

Akrep Define İşareti; Karşıda işarete bakan bir taş vardır bu taşın altı bir kişi yaracak kadar mahzen olup yan duvarları kesme taşlarla örülüdür. bir topluluğa ait para bu mahzen dedir gömü zehirlidir, mahzenin tabanı kaldırım döşemeli, üzerinde bir karış kum vardır bu kumun altı tuzaklı dır. yüklü miktarda meblağ buradadır.

akrep define işareti

Diğer görüş. Akrep İşareti için şu demek gerçekten çok zordur, tecrübesi sıkça edinilmiş bir işaret değildir, malının zehirli olduğu hakkındaki söylentiler olsa’da akrep işaretine ait çıkarılan define’den zehirlenen olmamıştır.

  • Başka Bir Kaynak:

İşaret çözümünde yapılan figüranın özelliklerini iyi tespit etmemiz gerekir. Akrebin özelliklerinden biri zehirli ve tehlikeli oluşudur. Bu nedenle bulacağımız define’de ya tuzak var ya da gömünün üstüne zehir dökülmüştür. Bu tür kazılarda dikkatli olmak gerekir. Çok zor ve büyük iş gücü ile bulunabilecek definelerdendir. Definesi yakınlarında bulunan gölet, su kuyularının veya yeraltı mahzenlerin içindedir. Eğer akrep mağara içinde ise gömüsü mağaranın en kuytu ve dip yerlerinde olur

Akrep yuvası olabilecek bir taş aranır, bu taşın altında gömü olabilir. Civarda yerin altında bir odacık ta olabilir. Akrep resimleri veya figürleri çok çeşitli anlamlarda kullanıldığı görülmüştür. Zor ve zahmetli işlerde görülen akrep resmi burada çok büyük bir tehlikenin varlığına işaret eder. Özellikle değirmen, havuz, mağara, kuyu, yeraltı mahzenlerinde çok sık karşılaşılır. Bütün olaylar iz, işaret ve semboller bir bütün halinde incelenmeli tuzak mutlaka bertaraf edildikten sonra aramalar yapılmalıdır. Akrep tek başına yapılmışsa hem tehlikeyi hem hazineyi işaret eder. Çok sık rastlanmayan bir figür olup erken Hristiyanlık sembollerindendir. Erken yaşta ölen birinin mezar taşında da bulunabilir.

Akrep Define İşareti Tehlike

Akrep resimleri veya figürleri çok çeşitli anlamlarda kullanıldığı görülmüştür. Zor ve zahmetli işlerde görülen akrep resmi burada çok büyük bir tehlikenin varlığına işaret eder. Özellik değirmen, havuz, mağara, kuyu, yer altı mahzenlerinde çok sık karşılaşılır. Bütün olaylar iz, işaret ve semboller bir bütün halinde incelenmeli tuzak mutlaka bertaraf edildikten sonra aramalar yapılmalıdır.

Başka bir kaynak: Akrep genelde rahip mezarına işarettir, mezarın koruyucusudur. ölümü ve hemen sonrasında tekrar dirilişi sembolize eder. bazen tapınağa giden yolu şimgeler. genel itibarıyla her zaman tehlikeden bahseder.

kabartma akrep
akrep
akrep, insan ve haç
Yorumlar

  1. Apollon dedi ki:

    akrebin önünde istavroz varsa parada yakındır yine hemen önüne bak 3-5 adım yürü paranın üzerine çıkarsın.

  2. Ferruh dedi ki:

    Akrep şelale duvarına çizilmiş se ne anlama gelir