Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Tek Para En İyi Define Dedektörü

En iyi tek para (valf ) define  dedektörü makalelerimize başlamadan önce son yıllarda dedektör teknolojisinin diğer teknolojilere nazaran biraz arkada kaldığını belirtelim.

Örnek olarak Bir cep telefonu teknolojisi ile dedektör teknolojisi arasında dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilirim, bunun nedenlerinden biri bakkal dükkanı açar gibi dedektör üreten üreticiler olması, kalbur altında üretilen sahte dedektörleride hesaba katarsak gerçek firmaların ürettikleri dedektörleri satamayıp zarar etmesi sonrasında işçi tasarrufuna gidip ar-ge departmanlarına yeterli destek verememesi sonucu sektör ciddi zarara uğramıştır.

Bu dalgadan bir çok firma nasibini almış kendisini geliştiremeyip yeni ürünlerde başarılı olamadılar. Bazı isim yapmış firmaların ise dedektörleri sadece marka olduğu için hala alıcı bulabiliyor, oysaki bunlar yeni üretim değil önceki modeli süsleme (geliştirme) politikasıyla piyasaya sürülmüş bir önceki modelden pek farkı olmayan dedektörlerdir.  Bu süsleme valf dedektörlerinde daha sık görülmektedir. not: tek para  diye tabir ettiğimiz modeller valf dedektörlerdir…

Yeni Modellerdeki Farklar

Bir dedektör firması ürettiği modelin üstü modele geçiş yaptığında, zorlu arazi koşullarını dikkate alarak, id eleme özelliği, mineralli zeminlerde minimum etkilenme, taşlık arazide arama yapabilme, su altında arama yapabilme, ayrım modunu geliştirme (metal ayrımı), farklı arama başlığı imkanı, farklı dil seçeneği, ses Kontrol sistemi, gibi sadece bir kaçını ekleyip bu yeni modelimiz diye piyasaya sürüldüğünü unutmayın.

Yeni modellere geçişlerde hangi özellik geliştirilmiş bunu araştırın, defineciler için en önemli özellik metal ayrım ve derinliktir, bununla alakalı geliştirme yapılmamışsa bu geçişin pekte önemi olmayabilir.

Biz defineciler  öncelikle  dedektörün mineralli zeminlerde verdiği performan, ve metal ayrım  kapasitesine  bakarız.   bu 2 özellikte  başarılıysa   geliştirilmiş  hali olarak  kabul ederiz.   mineralli zemin dediğimiz yerler yıkılmış terk edilmiş  yaşam alanları, ören yerleri gibi toprakta her türlü  kırık dökük  obje ve  tarihi kalıntıların bol olduğu alanlardır.

İşte bu  tip yerlerde araştırma yaptığımız zaman dedektör   toprak ayrımında sıkıntı çeker, yerde çok fazla  tarihi kalıntı olduğu için  ayrım yapamaz ve her  şeye öter,  bizim için önemli olan budur  bu özelliği geliştirilmiş olan dedektör üst modele  gönül rahatlığıyla geçebilir  işte bu  definecilerin aradığı özelliktir.

Tek Para En İyi Define Dedektörü

Biz şimdi kaliteli, işe yarayan dedektörlerden bahsedelim. Önceki konularımızda belirttiğimiz  gibi iyi marka değil iyi firma anlayışı her daim ön planda olmalıdır, Amerikan garrett modelleri, yine amerikan fiser modelleri, Fransız xp modelleri, en iyi tek para dedektörleridir.

Aslında minelablarıda burada dahil etmeliyiz gerçekten hakkı var fakat sahtesi çok olan bi marka, gerçeği Avustralya olan bu markanın, Çin, Bulgar ve Malezya üretim kopyaları oldukça fazladır.  bu yüzden riske edip tavsiye edemiyoruz eğer gerçek Avustralya bulursanız onuda kaliteli markalar arasına yazabiliriz. size tavsiyemiz alacağınız markanın son modellerine bakın. yeni her zaman yenidir, Bize gerekli olan derinlik artışıdır buda her daim yenilerde olur.

Tam olarak en tepedeki modeller hangisidir sorusuna ise kuşkusuz xp deus, garrett at max, diyebiliriz. orijinal olması kaydıyla Minelab Equinox 800 da sizlere yazabileceğimiz en iyi cihazlardandır. makro kruzer düşük bütçeliler için yazabileceğimiz en iyi modeldir.

Demek istediğimiz  gerçek köklü firma anlayışı her zaman önemlidir,  Dedektör piyasasında son yıllardaki olumsuz gelişmelerden etkilenmeyip ar-ge çalışmalarından ödün vermeden gerek mevcut olanı geliştirme gerekse yeni ürün üretmede başarı gösteren firmalar bizim kullanıcılara önerdiğimiz firmalardır.  Dedektör alırken sahtelerine dikkat etmeniz gerekmektedir, her zaman gerçek orijinal dedektör alabileceğiniz Türkiye’nini en büyük dedektör distribütörü Depar Dedektörden alabilirsiniz.

Yazdığım yazılar tarafıma ait değil dünyanın önde gelen http://www.treasurenet.com/,  http://www.thunting.com/,
https://www.metaldetectingforum.co.uk/index.phpe https//definesohbeti.com/ define forumlarında tartışılmış uzman dedektör kullanıcıları tarafından kabul edilmiş sonuçlardır.

Tek Para En İyi Define Dedektörü

Not: Bu makale define sohbetlerinden alıntılarla hazırlanmıştır. kişilerin öznel görüşlerini içerebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.