Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Büyü Nedir Nasıl Yapılır

Büyücülük Hristiyan mistisizmiyle birlikte ve aynı nedenlerle gelişti. Kara ve beyaz büyü-ye olan inanç, kuşkusuz peri, cin, ruh ve gulyabanilere inanılan Hristiyanlık öncesi pagan kırsal kesiminin mirasıydı. Büyücülükle açık savaşa giren Kilise; sözde büyücü ve kahinlerin arttığı bir histeri ortamı oluşturdu.  

Bundan sonra bütün Hristiyanlık Şeytanın lejyonlarını; kötü kadınlara yönelttiğini ve onların da vaftiz edilmemiş çocuk etiyle yağlandıklarını, keçi ve geyiklerin veya süpürgelerin üstünde çıplak uçtuklarını, büyülerini gerçekleştirmek ve cinlerle çiftleşmek için gece sabbatlarına katıldıklarını biliyordu.  

Kadınlar zayıf, aşağı varlıklar olarak sınıflandırılmış, baştan çıkartmaya direnemiyordu. Kilise bu tür şeyleri açıkça kabul ettiğinde; büyücülük potansiyeli fazlasıyla arttı.  Bu kötü büyücüler ise  ruhlarını en pis ölümcül tehlikelere düşürecek çalışmalardan ve   teşviş etmekten geri kalmıyorlardı. Burada bir not geçelim kilisenin desteği ile Hristiyanlıkta büyü tamamen yasaklanmıştır..

Define Tılsımı Büyü

Define tılsımı ise  dönemin din adamları veyada büyücüleri tarafından yapılmaktaydı,  din adamları ve büyücülerin yaptıkları tılsımlar en güçlü tılsımlardır,  buradaki ince ayrıntı din adamları büyüyü yasaklamış yapılmaması konusunda uzun yıllar savaşlar vermiş buna rağmen kilise gömülerinde yada bayan mezarlarında bizzat kendileri tılsımlama yapmışlardır.  en güçlü tılsım kan akıtılarak yapılan tılsımlardır.  bu tılsımların bazıları insan kurban edilerek yapıldığı kaynaklar arasında gösterilmektedir.  genelde  hayvan kurban edilerek yapılan  tılsımlar daha yaygındır. tılsımda kullanılan semboller arasında en güçlüleri haç ve yılandır.

Define tılsımı ise, genelde çok değerli bazı hazinelerin gizlendiği defineleri korumak amacıyla cinlerin tasallut ettirilmesiyle alakalıdır. Cinler de insanlar gibi nefsani yaratıklardır. Onlar da altın, mücevher, elmas gibi değerli eşyalara karşı sahiplenme eğilimindedirler.   Ayrıca kimi cin tayfası, bu hazineleri insanlara karşı korumakta ve gömüyü çıkaranlara kötülük yaparak cin çarpması denilen olayın vuku bulmasına neden olabilmektedir.Buna en yatkın cin ırkı lebrikon dediğimiz halk dilinde cüce cin olarak tanınan cin türüdür.

Cinler ışık hızında hareket kabiliyetine sahip oldukları için aynı anda birden fazla yerde olan olaylara şahit olabilmekte ve biz insanların bilebileceğinden çok daha fazla bilgiye sahip olabilmektedir. Biz defineciler define yerlerini bulabilmek için bilgili hocalar; medyumlar aracılığıyla Cinlerden define yeri öğrenme çalışmaları yaparız, burada gözden kaçırdığımız konu ise  cinlerin çoğu zaman yanlış bilgi vermesi nedeniyle bu tür define yerleri ipuçları yanlış çıkabilmektedir.

Büyü Nedir Nasıl Yapılır

Defineyi korumak için atanan cinlerin çoğu kötü niyetli ve kafir cinlerdir. Bu nedenle büyülü veya tılsımlı definelerde abdestli gitmekte ve bolca Nas-Felak surelerini okumakta fayda vardır. Biz defineciler kazıya giderken yanımıza okuyucu adını verdiğimiz imanı dini bütün olan; yada hoca  götürür ve define çıkarma işlemi boyunca ona Ayetel Kürsi, Nas ve Felak gibi sureler ve ayetler okuturduk, artık bir çok defineci bu konuyu aşmış takva sahibi olup itikadını yüksek tutarak kendiliğinden başarı elde etmektedir.

Dikkat büyü yapmak dinimizce haramdır. bunlar eski cahiliye dönemlerinde yapılan işlerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.