Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Cinlere Define Buldurmak

Cinlere Define Buldurmak

Ne eskiden nede yeniden cinlere define buldurmak diye bişey yoktur; bunlar tamamen hurafedir. lafa gelince bulurum diyen hoca çoktur; yada buldurduğunu söyleyenler vardır, hepsi yalandır inanmayın.

Bugüne kadar bir çok hocayla bu konuyu görüştük, bir kısmı yaptığını söyledi, bir kısmıda yapılabileceğini. biz yaptığımız analizlere göre bu güne kadar yapılmış tek bir örneğe rastlamadık. lafa gelince evet, icraata gelince ortada başarılmış bi iş yok.

Eğer yer tılsımlıysa buradaki cinleri uzaklaştırma işi yapılıyor bunda hemfikiriz, cin çağırıpta altınların yerini söyletme imkansız. buna itibar etmeyin.

Cin çağırmak büyüdür dinimizce haramdır.

İşin aslına bakılırsa cin çağırmak dinimizce günahtır. altın yeri söyletmek gibi işler büyü işleri olduğu için bunun günahıda büyüktür. aklı başında hocanın yapmayacağı iş. yapmamalı.

Kuranda bu konuyla alakalı bazı ayetler var. örnek olarak Sad suresi 38. ayet ve Enbiya, 21/82

Enbiya, 21/82

 • Denize dalacak ve bundan başka işler görecek şeytanları da onun emrine verdik. Onları gözetenler de Bizdik

Sad suresi 38

 • Asi olan şeytanlarıda zincirlerle bağlı olarak ona boyun eğdirdik

Bu ayetlerden anlaşıldığı gibi bu işler sadece Allah’ın izniyle oluyor. eğer cine bişey yaptıracaksan Allah izin vermedikçe oda olmuyor.

Burada anlamamız gereken bir diğer konuda insanlar cinleri üstün görüp herşeyi bildiği yada yapabileceğini sanması, bu mümkün değil. yaratılanların en üstünü insandır insanın yapamadığını cin nasıl yapsın. ancak Allah isterse yapabilir.

Cinleri Tanıyalım

Kuran-ı Kerim cinlerin dünyada yaşayan, insanlar gibi ağırlık sahibi olup çok güçlü ve hızlı hareket kabiliyetleriyle birlikte göz, kulak ve kalp (gönül) sahibi olduklarını, bu güç ve kabiliyetlerinden dolayı cinlerden bir ordunun Hz. Süleyman’ın emrine verildiğini, ancak yine de gaybı bilmediklerini, İblis’in cinlerden olduğunu, insanların yanında cinler den de yardımcılarının bulunduğunu, bunların da meleklerin konuşmalarını dinlemeye çalıştıklarını ancak buna izin verilmediğini bildirmektedir.

Allah söyle buyuruyor.

 • “Cinleri insandan önce (deri gözeneklerinden) içeriye giren yakıcı ateşten yarattık.” (Hicr Suresi, 15/27)
Yorumlar

 1. MendereS dedi ki:

  Yazan tunay_5454: Onlar asla yer söylemezler irtibatta olan kişi çok ilim sahibiyse söyletir fakat ya olduğunu söylerler yada noktayı vermezler genelde zaten kandırırlar söylemeleri mümkün değil söyledikleri taktirde başları yada reisler tarafından boğulurlar .
  .
  bir düzeltme yapayım söylerler fakat sizden öyle bir şey yapmanızı isterler ki dinden çıkar ömrünüzün sonuna kadar kurtulamazsını bu konuların ve o işlerle uğraşmanın sonuçları aklınızın alamayacağı derecede kötüdür o yüzden uzak durmakta yarar var .

 2. MendereS dedi ki:

  yazan dadas_25: Erzurum da bir tane var farklı bir mesele için yanına gittim ama anlaşmalarının bozulduğunu söyleyip yardımcı olamayacağını söyledi. Kendisi malı bir şekilde yardım alıp gerekli yatırımını yapmış durumda.

 3. MendereS dedi ki:

  yazan karakartal88: Kuranı Kerim’de ayette derki. cinler çoğu zaman yalan söylerler .Yani onlarla amel edilmez fakat onlardan ayrı hizmet meleği ile iş gören hoca bulabilirseniz yardımcı olabilirler ama onlarda sadece bölge verir nokta vermezler. kolay gelsin

 4. MendereS dedi ki:

  Yazan R00T: Ben şunu bilirim Asla doğru söylemezler yalan söylerler. Yanlış yönlendirirler. Sizleri inandırmak için gittiğiniz yerden bir kaç örnek şu var bu çıkacak bu kadar metreden sonra der bu tespitlerlerle inandırır ikna ederler ekibi. Ve yer yanlış -yalandır. Çalıştırırlar öyle pert ettirirler çalışanları en son çalışanda ekipte dine hacı hocaya kırgın dargın ve bakış açışı bozulmuş halde hayata devam ederler. Yani artık bu kişiler hoca imam denildiğinde tiksinmiş halde olurlar. Sonuç Cinler doğru söylemez cini olan kişiyi dahi kandırırlar. Varsa alan Allah’ın ilmi ile cinsiz perisiz hesap kitap bilgi ile almıştır. Gerisi sallar. Böylelerine kanmayın asla uzak durun.

 5. MendereS dedi ki:

  Y2J yazdı: Vardır ama hocanın ilmiyle alakalı bir durum. Yada hocanın yardımcısıyla alakalı. Çogu medyumun yardımcıları kafir cinler. Bazı hocalar var benim cinim ulvi diyor. Bakıyorsun 2 ay sonra rakıyla kanla ayet yazıyor. Adamı kandırıyorlar. Ama çok nadir de olsa surelerin ayetlerin görevlileri ile çalışan hocalar var. Bunlar bilebilir.
  .
  Birde kalp gözü açık olan insanlar dogru tespit verir.
  .
  Caferi sadık hazretlerinin meşhur Yasini Şerif azimet duası var. Mana aleminde görmüştür. 4 gün riyazaflı oruç tutarsan Yasini şerifle birlikte azimetini okursan sana bir görevli verilir. Onu sadece sen görürsün sana yerin altındaki defineler hakkında bilgi verir.

 6. MendereS dedi ki:

  Karatoprak yazdı: Konuya cevap niteliğindeki yorumları okudum da; yıllar geçtikçe hemen hemen tüm arkadaşların bu konuda bilgi sahibi olması beni sevindirdi. Ekleyecek bir şey yok gibi olmakla birlikte; Hiç bir ulvi varlık, bir hocanın yahut cincinin-medyumun veya adı her neyse bir kişinin kölesi uşağı esiri değildir. Şu veya bu şekilde benim cinim, benim hüddamım şuyum buyum var diyen kişiler sufli varlıkların oyuncağıdır aslında. Efendim şöyle riyazatla, şöyle zikirle, şunu okuyarak çağırıp hadim hüddam elde edilir gibisinden akıl vermelere heveslenip bunu kimse yapmasın. Yüzme bilmeyenin okyanusa atlaması gibi olur bu iş.(Tasavvuf ehli bir mürşidi kamilin gözetiminde bu dünya ile işi olmayanlar hariç.) Bir de bu işi ne niyetle yapacaksın? Üç günlük dünyada zenginlik hayalleri içinmi? Vay o kişinin haline acırım.

 7. MendereS dedi ki:

  Şfakk yazdı: Slm arkadaşlar cin veya hüddam sana yeri söylemez ariziyide vermez ki yüce rabbim izin vermişse sana bu kısmeti değerli taş vea altın ozaman o sana gelir ayağına takılır bulursun hüddam Sahibi sana define zaten söylemez o dünyalık değil ağiret için cabalar artı hayatında cin veya başka varlık görmeyen arkadaşlar görmüş gibi konuşuyor burda evet çok görünmeyen varlık çeşidi var ama ALLAHIN ruhsatı yoksa dünyalık iç bi iş yapmazlar cinlerde buna dahil yalan söylemeleride bu yüzdendir cinciden medet umulmaz bilse kendi kazar alır aaa bilen yada gören yokmu yerin altını vardır ama onun o dünyalıklarla işi olmaz ben buyumda demez iç bir zaman bunuda böyle bilin cinleride gözünüzde bukadar büyütmeyin saygılarımla……