DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Cinlere Define Buldurmak

Cinlere Define Buldurmak

Ne eskiden nede yeniden cinlere define buldurmak diye bişey yoktur; bunlar tamamen hurafedir. lafa gelince bulurum diyen hoca çoktur; yada buldurduğunu söyleyenler vardır, hepsi yalandır inanmayın.

Bugüne kadar bir çok hocayla bu konuyu görüştük, bir kısmı yaptığını söyledi, bir kısmıda yapılabileceğini. biz yaptığımız analizlere göre bu güne kadar yapılmış tek bir örneğe rastlamadık. lafa gelince evet, icraata gelince ortada başarılmış bi iş yok.

Eğer yer tılsımlıysa buradaki cinleri uzaklaştırma işi yapılıyor bunda hemfikiriz, cin çağırıpta altınların yerini söyletme imkansız. buna itibar etmeyin.

Cin çağırmak büyüdür dinimizce haramdır.

İşin aslına bakılırsa cin çağırmak dinimizce günahtır. altın yeri söyletmek gibi işler büyü işleri olduğu için bunun günahıda büyüktür. aklı başında hocanın yapmayacağı iş. yapmamalı.

Kuranda bu konuyla alakalı bazı ayetler var. örnek olarak Sad suresi 38. ayet ve Enbiya, 21/82

Enbiya, 21/82

  • Denize dalacak ve bundan başka işler görecek şeytanları da onun emrine verdik. Onları gözetenler de Bizdik

Sad suresi 38

  • Asi olan şeytanlarıda zincirlerle bağlı olarak ona boyun eğdirdik

Bu ayetlerden anlaşıldığı gibi bu işler sadece Allah’ın izniyle oluyor. eğer cine bişey yaptıracaksan Allah izin vermedikçe oda olmuyor.

Burada anlamamız gereken bir diğer konuda insanlar cinleri üstün görüp herşeyi bildiği yada yapabileceğini sanması, bu mümkün değil. yaratılanların en üstünü insandır insanın yapamadığını cin nasıl yapsın. ancak Allah isterse yapabilir.

Cinleri Tanıyalım

Kuran-ı Kerim cinlerin dünyada yaşayan, insanlar gibi ağırlık sahibi olup çok güçlü ve hızlı hareket kabiliyetleriyle birlikte göz, kulak ve kalp (gönül) sahibi olduklarını, bu güç ve kabiliyetlerinden dolayı cinlerden bir ordunun Hz. Süleyman’ın emrine verildiğini, ancak yine de gaybı bilmediklerini, İblis’in cinlerden olduğunu, insanların yanında cinler den de yardımcılarının bulunduğunu, bunların da meleklerin konuşmalarını dinlemeye çalıştıklarını ancak buna izin verilmediğini bildirmektedir.

Allah söyle buyuruyor.

  • “Cinleri insandan önce (deri gözeneklerinden) içeriye giren yakıcı ateşten yarattık.” (Hicr Suresi, 15/27)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.