Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Kazıya Gittiğiniz Arkadaşlara Dikkat

Kazıya Gittiğiniz Arkadaşlara Dikkat

Kazıya Gittiğiniz Arkadaşlara Dikkat: Definecilerin uyması gereken kurallar vardır, kurallara uymayan defineciler önemli sorunlarla karşılaşır. Bunlardan en önemlisi define arayacağı arkadaşlarını iyi seçmesidir. Definecilik her kişi ile yapılacak bir iş değildir.

Seçtiğiniz arkadaşlarınızın her hangi bir emareyle karşılaştığında nasıl bir tepki vereceği, çok önemlidir. Dışarıdan çok iyi ve efendi gibi görünen kişiler kazı esnasında değişip asabi ve kavgacı olabilir.

Kazıya Gittiğiniz Arkadaşlara Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kazı esnasında arkadaşınızı mutlaka deneyin, bu deneme arkadaşınız lavaboya ayrılmışken yüksek bir sesle bulduk diye bağırmanız. Veyada kapağa denk geldik gibi ani söylemlerde bulunmanız şeklinde olabilir.

Tabiki bu arkadaşlık durumunuza göre değişir. Aranızdaki samimiyete göre şaka boyutunu ayarlamak sizin elinizde. Bu şekilde yaptığınız ani şakadan sonra arkadaşınızı incelemeye alın. Göz tekerlekleri büyüyen, nefes alışı normalin üzerinde olan, elleri ve ayakları titreyen, kısacası sürekli telaş içinde olan kişilerle kesinlikle kazı yapmamanızı öneririm.

Size bir örnek vereyim;  kazı alanında altta düz  kayaya denk geldik, ben kaya olduğunu hemen anladım ama yanımdakiler anlamadı, hemen kapağa yordular. İnanılmaz telaşa düşmüşlerdi yaptıkları hareketlere baktım ben bile korktum, hepsinin gözleri dönmüştü. Neyseki kaya olduğu belli oldu bende çok şükür dedim. inanmazsınız define bulmadığımıza o kadar seviniyordum-ki siz olsanız sizde aynı şeyi düşünürdünüz.

Nedenleri

Bu tip karakterde olan kişiler cinler tarafından çok rahat kontrol altına alınabilir. Buluntudan sonra arkadaşını kesme boğazlama öldürme gibi hadiseler definecilik tarihinde çok sık gördüğümüz olaylardır. Aslında bu öldürme kişinin cinlerin kontrolü altına girmesiyle başlar. Gözleri döner ondan sonrada mal bende kalacak, ben satacam, sakın kimse dokunmasın demeye başlar. Daha sonra ben olmasan bulamazdınız gibi birden ortalığı gerecek sözler sarf etmeye başlar.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda kesinlikle karşı gelmeyin. Çünkü bu kişi gerçek arkadaşınız değil cinlerin kontrolü altına girmiş. Burada yapmanız gereken kur-an dan ayetler okuyarak cinlerin sizede musallat olmasını engelleyin. Sürekli ortalığı rahatlatıcı söylemlerde bulunun.

Emin olun cinler sizleri arkadaşınıza katlanamayacak duruma getirmek için elinden geleni yapacaktır. Orada kavga çıkması cinayete bile yol açar. Unutmayın bu gömülerin neredeyse hepsinin başında mutlaka bekçi vardır. Sizlere vermemek için nasıl elinden geleni yapıyorlarsa bulduktan sonrada sizlere musallat olacağını bilin.

Bilmeniz Gerekenler

Kazıya giderken aklınızda bulunsun. Cinler ve şeytanlar insanları öldürmez, fakat boğaz kaslarını kullanarak insanları kaygıya sürükleyebilir. İnsana büyük bir halsizlik, yorgunluk, takatsizlik gibi benzer şekilde rahatsızlık verebilirler. Bu yüzden insanların moral durumlarını bozup onları strese, depresyona, melankoliye düşürebilirler. İşte bu çok önemlidir. vesveseleri ile sürekli olumsuz düşünceleri dile getirirler. İnsanları ümitsizliğe ve karamsarlığa, panik atağa sevk edebilir.

Bu konuyu hazırlamamda-ki neden buluntudan sonraki kavgaları engellemek içindir. Umarım faydası olur.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.